Mon, October 3, 2022

Burke Centre Penguins

Team Schedule

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2022 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
15.75
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&U 25 Free
17.93
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 50 Free
34.03
Jake Sim
AF
Girls 9-10 50 Free
36.28
Heidi H Shin
AF
Boys 11-12 50 Free
27.99
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Free
29.28
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Free
25.62
Yaron K Li
AF
Girls 13-14 50 Free
28.22
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Free
23.94
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Free
27.56
Victoria M Santino
AF
Boys 8&Under 25 Back
19.02
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Back
21.63
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 50 Back
37.06
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 50 Back
42.12
Julianne D Timberlake
FF
Boys 11-12 50 Back
33.32
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Back
33.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Back
29.53
Jason K Xin
AF
Girls 13-14 50 Back
31.25
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.45
Emil LaSida
C
Girls 15-18 50 Back
30.41
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 25 Breast
22.96
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Breast
24.69
Iniya Palpandian
AF
Boys 9-10 50 Breast
45.54
Chase P Rogers
MG
Girls 9-10 50 Breast
45.13
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 50 Breast
35.71
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 50 Breast
38.37
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Breast
32.6
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 50 Breast
36.43
Madison K Bedford
BCP
Boys 15-18 50 Breast
29.11
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Breast
34.03
Ashley D Kirby
FF
Boys 8&Under 25 Fly
17.78
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Fly
20.75
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 25 Fly
15.94
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 25 Fly
17.78
Micaela Zuniga
C
Boys 11-12 50 Fly
30.95
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Fly
30.07
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Fly
27.41
Tyler Phillips
FF
Girls 13-14 50 Fly
30.63
Emma C Cigna
AF
Boys 15-18 50 Fly
25.81
McGrath S Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Fly
29.34
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 100 IM
1:25.64
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 100 IM
1:32.08
Molly J Mello
AV
Boys 9-10 100 IM
1:27.85
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 100 IM
1:32.22
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 100 IM
1:12.97
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 100 IM
1:16.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 100 IM
1:03.65
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 100 IM
1:10.18
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 100 IM
58.31
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 100 IM
1:05.66
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
2:00.09
Karon Salee Moten
Alex Guevara
Jonathan Ramsdell
Emil LaSida
C
Girls 18&U 200 Free Relay
2:06.94
Madison K Bedford
Lexie A Morrison
Josephine M Baldwin
Rachel A Jones
BCP
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:07.87
Michelle Y Yoon
Michael Zhang
Lexie A Morrison
Lukas R Askvig
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:37.58
Jonathan W Maslowski
John Hoffman
Aaron Erdas
Daniel Regal
AV
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:32.99
Grace M Parker
Sedona N Springer
Aubrey E Larson
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.53
Ethan Sherry
Tyler Turner
Karon Salee Moten
Sawyer Blais
C
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:21.09
Emma R Lee
Melanie C McGarry
Heidi H Shin
Madison R Dalton
AF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:27.63
Max R Egbert
Zidane Mao
Erik R Zhang
Noah H Sultan
CAS
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:25.86
Lexie A Morrison
Elise K Larson
Olivia R Dougherty
Petra A Gruendel
BCP
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:08.75
Gage M Everitt
Alexander N Chu
Noah J Kittayapison
Lukas D Steinhelper
BCS
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.06
Michelle Y Yoon
Madison K Bedford
Molly R Bedford
Zoe A Morrison
BCP
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:48.05
JT Schmid
Michael Zhang
Joshua R Donovan
Aaron Erickson
BCP
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:09.78
Margaret F Sughrue
Alexandra C Browne
Ashley R Deabler
Azmera P Gebre
AKC
 
 
Check out the Virtual Meets Tool    •    Give us your Feedback
Try out "The Predictor"! Select a schedule in the future and click "PREDICTION" to get an idea of how the meet might go.
Red Division
Saturday, June 18, 2022
at
Cascades (165.0)
8:00 am
Saturday, June 25, 2022
at
8:00 am
Saturday, July 9, 2022
at
8:00 am
Sunday, July 10, 2022
Relay Carnival
 
Sugarland Run
9:00 am
Saturday, July 16, 2022
at
8:00 am
Saturday, July 23, 2022
Divisional
 
Cascades
8:00 am
Saturday, July 30, 2022
Allstars
 
Ashburn Village
9:00 am