Tue, August 16, 2022

Countryside

Team Records

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2022 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
15.75
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&U 25 Free
17.93
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 50 Free
34.03
Jake Sim
AF
Girls 9-10 50 Free
36.28
Heidi H Shin
AF
Boys 11-12 50 Free
27.99
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Free
29.28
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Free
25.62
Yaron K Li
AF
Girls 13-14 50 Free
28.22
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Free
23.94
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Free
27.56
Victoria M Santino
AF
Boys 8&Under 25 Back
19.02
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Back
21.63
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 50 Back
37.06
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 50 Back
42.12
Julianne D Timberlake
FF
Boys 11-12 50 Back
33.32
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Back
33.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Back
29.53
Jason K Xin
AF
Girls 13-14 50 Back
31.25
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.45
Emil LaSida
C
Girls 15-18 50 Back
30.41
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 25 Breast
22.96
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Breast
24.69
Iniya Palpandian
AF
Boys 9-10 50 Breast
45.54
Chase P Rogers
MG
Girls 9-10 50 Breast
45.13
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 50 Breast
35.71
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 50 Breast
38.37
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Breast
32.6
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 50 Breast
36.43
Madison K Bedford
BCP
Boys 15-18 50 Breast
29.11
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Breast
34.03
Ashley D Kirby
FF
Boys 8&Under 25 Fly
17.78
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Fly
20.75
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 25 Fly
15.94
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 25 Fly
17.78
Micaela Zuniga
C
Boys 11-12 50 Fly
30.95
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Fly
30.07
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Fly
27.41
Tyler Phillips
FF
Girls 13-14 50 Fly
30.63
Emma C Cigna
AF
Boys 15-18 50 Fly
25.81
McGrath S Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Fly
29.34
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 100 IM
1:25.64
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 100 IM
1:32.08
Molly J Mello
AV
Boys 9-10 100 IM
1:27.85
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 100 IM
1:32.22
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 100 IM
1:12.97
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 100 IM
1:16.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 100 IM
1:03.65
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 100 IM
1:10.18
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 100 IM
58.31
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 100 IM
1:05.66
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
2:00.09
Karon Salee Moten
Alex Guevara
Jonathan Ramsdell
Emil LaSida
C
Girls 18&U 200 Free Relay
2:06.94
Madison K Bedford
Lexie A Morrison
Josephine M Baldwin
Rachel A Jones
BCP
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:07.87
Michelle Y Yoon
Michael Zhang
Lexie A Morrison
Lukas R Askvig
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:37.58
Jonathan W Maslowski
John Hoffman
Aaron Erdas
Daniel Regal
AV
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:32.99
Grace M Parker
Sedona N Springer
Aubrey E Larson
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.53
Ethan Sherry
Tyler Turner
Karon Salee Moten
Sawyer Blais
C
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:21.09
Emma R Lee
Melanie C McGarry
Heidi H Shin
Madison R Dalton
AF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:27.63
Max R Egbert
Zidane Mao
Erik R Zhang
Noah H Sultan
CAS
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:25.86
Lexie A Morrison
Elise K Larson
Olivia R Dougherty
Petra A Gruendel
BCP
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:08.75
Gage M Everitt
Alexander N Chu
Noah J Kittayapison
Lukas D Steinhelper
BCS
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.06
Michelle Y Yoon
Madison K Bedford
Molly R Bedford
Zoe A Morrison
BCP
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:48.05
JT Schmid
Michael Zhang
Joshua R Donovan
Aaron Erickson
BCP
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:09.78
Margaret F Sughrue
Alexandra C Browne
Ashley R Deabler
Azmera P Gebre
AKC
 
 
Individual/Relay
|
Individual Free
   Boys 25M 8&U
17.19  
Nicholas Swiminer
CY
1999-07-31
   Girls 25M 8&U
17.18  
Jennifer Basel
CY
1996-07-13
   Boys 50M 9-10
34.98  
Nicholas Swinimer
CY
2001-07-14
   Girls 50M 9-10
32.74  
Jennifer Basel
CY
1998-06-20
   Boys 50M 11-12
29.78  
Andy Mears
CY
2001-07-04
   Boys 50M 13-14
27.39  
Andy Mears
CY
2003-06-28
   Boys 50M 15-18
25.50  
Andy Mears
CY
2005-07-02
Individual Back
   Boys 25M 8&U
22.86  
Andrew Mears
CY
1997-07-05
   Girls 25M 8&U
21.43  
Jennifer Basel
CY
1996-06-21
   Boys 50M 9-10
40.60  
Cole Jamison
CY
2001-07-06
   Girls 50M 9-10
35.28  
Jennifer Basel
CY
1998-07-18
   Boys 50M 11-12
35.85  
Kyle Schaben
CY
2000-07-12
   Boys 50M 13-14
32.56  
Cole Jamison
CY
2005-07-25
   Boys 50M 15-18
29.38  
Stephen Horning
CY
1998-07-25
Individual Breast
   Boys 25M 8&U
25.64  
Dustin Smith
CY
1992-06-06
   Girls 25M 8&U
22.84  
Jennifer Basel
CY
1996-06-22
   Girls 50M 9-10
39.33  
Jennifer Basel
CY
1998-07-25
   Boys 50M 11-12
39.50  
Kyle Schaben
CY
2000-07-17
   Boys 50M 15-18
33.45  
Stephen Horning
CY
1998-07-18
Individual Fly
   Boys 25M 8&U
20.69  
Cole Jamison
CY
1999-07-31
   Girls 25M 8&U
19.92  
Margaret Basel
CY
2000-07-08
   Boys 25M 9-10
16.95  
Cole Jamison
CY
2001-07-21
   Girls 25M 9-10
15.75  
Jennifer Basel
CY
1998-07-25
   Boys 50M 11-12
35.43  
Cole Jamison
CY
2003-07-12
   Boys 50M 13-14
30.78  
Cole Jamison
CY
2005-07-02
   Boys 50M 15-18
27.13  
Stephen Horning
CY
1998-07-25
Individual IM
   Boys 100M 8&U
1:42.31  
Baranowski, Flathers, Flint, Kapp
CY
1994-07-12
Free Relay
   Boys 200M Mixed Age
1:59.37  
Mears
St. Raymond
Schaben
Swinimer
CY
2001-07-21
Medley Relay
   Girls 100M 8&U
1:38.08  
Dutcher
Endres
Lyon
Walker
CY
1994-07-12
   Boys 100M 9-10
1:18.31  
Clawson
Jamison
McIntire
Swinimer
CY
2001-07-23
   Girls 100M 9-10
1:18.34  
Basel
Dutcher
Krips
Mims
CY
1998-07-04
   Boys 200M 11-12
2:37.42  
King
Mastepeter
Mears
Schaben
CY
1998-06-24
   Boys 200M 13-14
2:16.59  
Cole
Martine
Smith, D.
St. Raymond
CY
1998-07-18
   Boys 200M 15-18
2:01.26  
Martine
Smith, B.
Smith, D.
St. Raymond
CY
2000-07-01