Tue, May 17, 2022

Burke Centre Stingers

Team Records

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2021 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.14
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&U 25 Free
18.49
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Free
34.38
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Free
31.4
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Free
27.47
Yaron K Li
AF
Girls 11-12 50 Free
29.65
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Free
25.59
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Free
28.71
Micaela Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.12
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Free
28.12
Isabel Z Will
AV
Boys 8&Under 25 Back
20.81
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Back
23.22
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Back
41.76
Gerard J Gibbs
BCS
Girls 9-10 50 Back
36.82
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Back
31.62
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Back
33.19
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Back
29.27
Gavin C Harrison
ABF
Girls 13-14 50 Back
31.54
Anna C Klotz
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.82
Thomas Soh
CC
Girls 15-18 50 Back
30.37
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Breast
25.91
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&Under 25 Breast
25.59
Reagan L Welly
CY
Boys 9-10 50 Breast
47.61
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Breast
42.69
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Breast
36.48
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 50 Breast
38.26
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Breast
32.88
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Breast
35.85
Angela Testani
SF
Boys 15-18 50 Breast
29.5
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Breast
34.01
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Fly
22.68
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Fly
21.05
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 25 Fly
16.29
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 25 Fly
15.21
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Fly
30.46
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Fly
32.37
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Fly
28.5
Victor Li
CC
Girls 13-14 50 Fly
30.25
Natalie M Tufts
FF
Boys 15-18 50 Fly
26.82
Thomas Soh
CC
26.82
JT Schmid
BCP
Girls 15-18 50 Fly
29.69
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 100 IM
1:46.00
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 100 IM
1:49.60
Addyson Delaney
AV
Boys 9-10 100 IM
1:28.89
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 100 IM
1:21.25
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 100 IM
1:09.56
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 100 IM
1:12.67
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 100 IM
1:03.63
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 100 IM
1:11.05
Azmera P Gebre
AKC
Boys 15-18 100 IM
58.25
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 100 IM
1:04.96
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
1:58.60
Joshua R Donovan
Andrew P Zimmerman
Josef T Gruendel
JT Schmid
BCP
Girls 18&U 200 Free Relay
2:04.35
Madison C Meiring
Bailey Carroll
Natalie M Tufts
Abigail K Zindler
FF
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:06.03
Joshua R Donovan
Michael Zhang
Skylar D Dalil
Lexie A Morrison
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:46.72
Ryan F Hearne
Finn W Lapham
Joseph B Bellino
William B Coleman
AKC
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:42.38
Victoria E Gill
Bridget A Lawler
Summer E Voigt
Caroline M Duffy
CAS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.50
Gerard J Gibbs
Samuel A Hadi
Caleb P Brown
Everett D Cotter
BCS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:20.22
Madelyne E Carroll
Jocelyn T Goodwin
Caroline Shontz
Madison C Meiring
FF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:17.47
Jason K Xin
Allen Y Wang
Yaron K Li
Lorenzo M Nadal
AF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:15.50
Payton E Masten
Marley S Antognoli
Sunny B Chen
Sdyney M Kish
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:06.68
Jordan Koller
Owen K Flickinger
Tyler Phillips
William Aukema
FF
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.21
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sunny B Chen
Soleil L Antognoli
CAS
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:54.53
Carl Blakney
Luke R Witlin
Tyler Aukema
Chase Koller
FF
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:07.16
Abigail K Zindler
Ashley D Kirby
Reagan Buff
Madelyn J Flickinger
FF
 
 
Individual/Relay
|
Individual Free
   Boys 25M 8&U
16.14  
Oliver Stroeh
BCS
1988-08-01
   Girls 25M 8&U
17.71  
Fuqua
BCS
1985-08-01
   Boys 50M 9-10
31.88  
Oliver Stroeh
BCS
1990-08-01
   Girls 50M 9-10
31.45  
Liz Lauwaert
BCS
1988-06-01
   Boys 50M 11-12
26.83  
Jon Lowell
BCS
1992-06-01
   Girls 50M 11-12
27.94  
Liz Lauwaert
BCS
1990-06-01
   Boys 50M 13-14
24.88  
Jon Lowell
BCS
1994-07-16
   Girls 50M 13-14
26.81  
Liz Lauwaert
BCS
1992-06-01
   Boys 50M 15-18
24.90  
Jon Lowell
BCS
1994-08-01
   Girls 50M 15-18
27.52  
Liz Lauwaert
BCS
1993-08-01
Individual Back
   Boys 25M 8&U
19.43  
Oliver Stroeh
BCS
1988-08-01
   Girls 25M 8&U
21.79  
Savannah Combs
BCS
2007-06-20
at BCS
   Boys 50M 9-10
37.53  
Oliver Stroeh
BCS
1990-08-01
   Girls 50M 9-10
38.25  
Molly Emery
BCS
2001-08-01
   Boys 50M 11-12
32.73  
Corey Bemis
BCS
1996-07-16
   Girls 50M 11-12
33.34  
Liz Lauwaert
BCS
1990-08-01
   Boys 50M 13-14
30.13  
Oliver Stroeh
BCS
1994-07-16
   Girls 50M 13-14
32.13  
Liz Lauwaert
BCS
1992-08-01
   Boys 50M 15-18
30.34  
Jon Lowell
BCS
1994-08-01
   Girls 50M 15-18
32.13  
Liz Lauwaert
BCS
1993-08-01
Individual Breast
   Boys 25M 8&U
21.15  
Oliver Stroeh
BCS
1988-06-01
   Girls 25M 8&U
22.00  
Fry
BCS
1986-08-01
   Boys 50M 9-10
41.46  
Oliver Stroeh
BCS
1990-08-01
   Girls 50M 9-10
45.37  
C. Chiaparas
BCS
1992-08-01
   Boys 50M 11-12
35.08  
Oliver Stroeh
BCS
1992-06-01
   Girls 50M 11-12
37.31  
J. Davidson
BCS
1989-08-01
   Boys 50M 13-14
32.79  
Oliver Stroeh
BCS
1994-06-25
   Girls 50M 13-14
37.21  
Gabriel
BCS
1998-08-01
   Boys 50M 15-18
28.26  
Oliver Stroeh
BCS
1994-08-01
   Girls 50M 15-18
37.60  
Molly Emery
BCS
2006-07-19
Individual Fly
   Boys 25M 8&U
17.73  
Oliver Stroeh
BCS
1988-08-01
   Girls 25M 8&U
20.40  
Amanda Paige Combs
BCS
2005-08-06
   Boys 25M 9-10
15.78  
Oliver Stroeh
BCS
1990-08-01
   Girls 25M 9-10
16.13  
Liz Lauwaert
BCS
1988-08-01
   Boys 50M 11-12
30.48  
Oliver Stroeh
BCS
1992-06-01
   Girls 50M 11-12
30.84  
Liz Lauwaert
BCS
1990-06-01
   Boys 50M 13-14
28.20  
Oliver Stroeh
BCS
1994-08-01
   Girls 50M 13-14
29.97  
Liz Lauwaert
BCS
1992-08-01
   Boys 50M 15-18
27.60  
Kevin Schreiber
BCS
2000-08-01
   Girls 50M 15-18
31.01  
Molly Emery
BCS
2006-07-19
Individual IM
   Boys 100M 8&U
1:48.56  
Andrew Osiecki
BCS
2003-08-01
   Girls 100M 8&U
1:38.27  
Fuqua
BCS
1985-08-01
   Boys 100M 9-10
1:21.16  
Fuqua
BCS
1985-08-01
   Girls 100M 9-10
1:23.67  
Liz Lauwaert
BCS
1988-08-01
   Boys 100M 11-12
1:10.52  
Corey Bemis
BCS
1996-08-01
   Girls 100M 11-12
1:14.33  
Liz Lauwaert
BCS
1990-08-01
   Boys 100M 13-14
1:03.66  
Oliver Stroeh
BCS
1994-08-01
   Girls 100M 13-14
1:09.06  
Liz Lauwaert
BCS
1992-08-01
   Boys 100M 15-18
1:04.08  
John Fields
BCS
2006-07-19
   Girls 100M 15-18
1:09.68  
Molly Emery
BCS
2006-08-05
Free Relay
   Boys 200M Mixed Age
1:59.19  
Smith
Oliver Stroeh
Egan
Jon Lowell
BCS
1992-08-01
   Girls 200M Mixed Age
2:02.48  
Gabriel
Womble
Brillhart
Liz Lauwaert
BCS
1988-06-01
Medley Relay
   Boys 100M 8&U
1:34.90  
JP Boland
Mark Utech
Caleb Hicks
Sean Poling
BCS
2006-07-15
   Girls 100M 8&U
1:35.37  
Lydia Chen
Maria Graber
Kayleigh Stallings
Amanda Paige Combs
BCS
2005-07-16
   Boys 100M 9-10
1:18.12  
Shea
Matthews
Oliver Stroeh
Milin
BCS
1990-08-01
   Girls 100M 9-10
1:16.90  
Fuqua
Leonard
Turner
Womble
BCS
1985-08-01
   Boys 200M 11-12
2:21.07  
Burch
Oliver Stroeh
Jon Lowell
Gentile
BCS
1991-06-01
   Girls 200M 11-12
2:25.53  
Liz Lauwaert
Fry
Davidson
Davidson
BCS
1989-08-01
   Boys 200M 13-14
2:07.24  
Gentile
Oliver Stroeh
Jon Lowell
Burch
BCS
1993-08-01
   Girls 200M 13-14
2:18.49  
Liddell
Chiaparas
Bemis
Clemmer
BCS
1995-08-01
   Boys 200M 15-18
2:04.60  
Bemis
Milin
Burch
Bemis
BCS
1997-08-01
   Girls 200M 15-18
2:12.16  
Meg Emery
Rachael Shumaker
Kellie Chang
Molly Emery
BCS
2006-07-22