Tue, January 25, 2022

Armfield Farm

Team Records

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2021 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.14
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&U 25 Free
18.49
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Free
34.38
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Free
31.4
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Free
27.47
Yaron K Li
AF
Girls 11-12 50 Free
29.65
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Free
25.59
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Free
28.71
Micaela Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.12
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Free
28.12
Isabel Z Will
AV
Boys 8&Under 25 Back
20.81
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Back
23.22
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Back
41.76
Gerard J Gibbs
BCS
Girls 9-10 50 Back
36.82
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Back
31.62
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Back
33.19
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Back
29.27
Gavin C Harrison
ABF
Girls 13-14 50 Back
31.54
Anna C Klotz
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.82
Thomas Soh
CC
Girls 15-18 50 Back
30.37
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Breast
25.91
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&Under 25 Breast
25.59
Reagan L Welly
CY
Boys 9-10 50 Breast
47.61
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Breast
42.69
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Breast
36.48
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 50 Breast
38.26
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Breast
32.88
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Breast
35.85
Angela Testani
SF
Boys 15-18 50 Breast
29.5
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Breast
34.01
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Fly
22.68
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Fly
21.05
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 25 Fly
16.29
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 25 Fly
15.21
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Fly
30.46
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Fly
32.37
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Fly
28.5
Victor Li
CC
Girls 13-14 50 Fly
30.25
Natalie M Tufts
FF
Boys 15-18 50 Fly
26.82
Thomas Soh
CC
26.82
JT Schmid
BCP
Girls 15-18 50 Fly
29.69
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 100 IM
1:46.00
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 100 IM
1:49.60
Addyson Delaney
AV
Boys 9-10 100 IM
1:28.89
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 100 IM
1:21.25
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 100 IM
1:09.56
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 100 IM
1:12.67
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 100 IM
1:03.63
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 100 IM
1:11.05
Azmera P Gebre
AKC
Boys 15-18 100 IM
58.25
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 100 IM
1:04.96
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
1:58.60
Joshua R Donovan
Andrew P Zimmerman
Josef T Gruendel
JT Schmid
BCP
Girls 18&U 200 Free Relay
2:04.35
Madison C Meiring
Bailey Carroll
Natalie M Tufts
Abigail K Zindler
FF
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:06.03
Joshua R Donovan
Michael Zhang
Skylar D Dalil
Lexie A Morrison
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:46.72
Ryan F Hearne
Finn W Lapham
Joseph B Bellino
William B Coleman
AKC
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:42.38
Victoria E Gill
Bridget A Lawler
Summer E Voigt
Caroline M Duffy
CAS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.50
Gerard J Gibbs
Samuel A Hadi
Caleb P Brown
Everett D Cotter
BCS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:20.22
Madelyne E Carroll
Jocelyn T Goodwin
Caroline Shontz
Madison C Meiring
FF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:17.47
Jason K Xin
Allen Y Wang
Yaron K Li
Lorenzo M Nadal
AF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:15.50
Payton E Masten
Marley S Antognoli
Sunny B Chen
Sdyney M Kish
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:06.68
Jordan Koller
Owen K Flickinger
Tyler Phillips
William Aukema
FF
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.21
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sunny B Chen
Soleil L Antognoli
CAS
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:54.53
Carl Blakney
Luke R Witlin
Tyler Aukema
Chase Koller
FF
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:07.16
Abigail K Zindler
Ashley D Kirby
Reagan Buff
Madelyn J Flickinger
FF
 
 
Individual/Relay
|
Individual Free
   Boys 25M 8&U
17.81  
David Kovalcik
AF
1994-08-01
   Girls 25M 8&U
18.38  
Kelly Poulsen
AF
1996-08-01
   Boys 50M 9-10
34.81  
Matt Carbone
AF
1993-08-01
   Girls 50M 9-10
35.40  
Kelly Poulsen
AF
1998-08-01
   Boys 50M 11-12
31.07  
Brady Caslavka (B Meet)
AF
2006-07-20
   Girls 50M 11-12
32.22  
Kim Barbano
AF
1996-08-01
   Boys 50M 13-14
26.90  
Peter Cho
AF
1994-08-01
   Girls 50M 13-14
31.03  
Michele Kovalcik
AF
1995-08-01
   Boys 50M 15-18
25.55  
Julian McMorrow
AF
2005-08-06
   Girls 50M 15-18
30.62  
Michele Kovalcik
AF
1998-08-01
Individual Back
   Boys 25M 8&U
20.77  
Colby Smith
AF
1995-08-01
   Girls 25M 8&U
22.47  
Alison Mathey
AF
1993-08-01
   Boys 50M 9-10
41.66  
Matt Carbone
AF
1993-08-01
   Girls 50M 9-10
42.40  
Mary Kate Kerins
AF
2003-08-01
   Boys 50M 11-12
39.00  
Harrison Smyth
AF
2000-08-01
   Girls 50M 11-12
38.16  
Alison Mathey
AF
1997-08-01
   Boys 50M 13-14
32.58  
Chris Burger
AF
1996-08-01
   Girls 50M 13-14
36.56  
Alexis Regan
AF
2006-06-24
   Boys 50M 15-18
32.27  
Garth Troxell
AF
1992-08-01
   Girls 50M 15-18
36.38  
Michele Kovalcik
AF
1998-08-01
Individual Breast
   Boys 25M 8&U
24.06  
Kevin McCarthy
AF
1993-08-01
   Girls 25M 8&U
23.46  
Katrina Polivka
AF
1998-08-01
   Boys 50M 9-10
46.55  
Mike Gill
AF
1994-08-01
   Girls 50M 9-10
46.62  
Kim Barbano
AF
1995-08-01
   Boys 50M 11-12
42.17  
Peter Cho
AF
1992-08-01
   Girls 50M 11-12
42.09  
Kim Barbano
AF
1996-08-01
   Boys 50M 13-14
34.02  
Peter Cho
AF
1994-08-01
   Girls 50M 13-14
40.51  
Lauren Giel
AF
1996-08-01
   Boys 50M 15-18
33.81  
Garth Troxell
AF
1990-08-01
   Girls 50M 15-18
39.48  
Elisa Hillery
AF
1996-08-01
Individual Fly
   Boys 25M 8&U
19.82  
Colby Smith
AF
1995-08-01
   Girls 25M 8&U
20.31  
Kelly Poulsen
AF
1996-08-01
   Boys 25M 9-10
17.33  
Eben Buxton
AF
1993-08-01
   Girls 25M 9-10
17.75  
Mary Kate Kerins
AF
2003-08-01
   Boys 50M 11-12
37.95  
Eben Buxton
AF
1995-08-01
   Girls 50M 11-12
37.27  
Kim Barbano
AF
1996-08-01
   Boys 50M 13-14
31.69  
Peter Cho
AF
1994-08-01
   Girls 50M 13-14
34.19  
Michele Kovalcik
AF
1995-08-01
   Boys 50M 15-18
29.08  
Garth Troxell
AF
1991-08-01
   Girls 50M 15-18
33.21  
Michele Kovalcik
AF
1998-08-01
Individual IM
   Boys 100M 8&U
1:39.00  
Colby Smith
AF
1995-08-01
   Girls 100M 8&U
1:45.70  
Kelly Poulsen
AF
1996-08-01
   Boys 100M 9-10
1:34.30  
Matt Carbone
AF
1993-08-01
   Girls 100M 9-10
1:33.40  
Mary Kate Kerins
AF
2003-08-01
   Boys 100M 11-12
1:21.30  
Peter Cho
AF
1992-08-01
   Girls 100M 11-12
1:24.90  
Samantha Reeves
AF
2004-07-24
   Boys 100M 13-14
1:08.60  
Peter Cho
AF
1994-08-01
   Girls 100M 13-14
1:19.60  
Samantha Reeves
AF
2006-07-29
   Boys 100M 15-18
1:07.83  
Garth Troxell
AF
1991-08-01
   Girls 100M 15-18
1:19.40  
Lauren Giel
AF
1997-08-01
Medley Relay
   Boys 100M 8&U
1:37.00  
Colby Smith
David Kovalcik
Trevor Reaske
Gonzalo Aida
AF
1994-08-01
   Girls 100M 8&U
1:38.80  
Alison Mathey
Kate Broderick
Stephanie Carroll
A. Tran
AF
1993-08-01
   Boys 100M 9-10
1:20.10  
Harrison Smyth
Keith Broderick
A. Polivka
Julian McMorrow
AF
1998-08-01
   Girls 100M 9-10
1:22.30  
Stephanie Carroll
Kim Barbano
Kate Broderick
Alison Mathey
AF
1995-08-01
   Boys 200M 11-12
2:40.80  
Harrison Smyth
B. Dillon
Keith Broderick
Julian McMorrow
AF
2000-08-01
   Girls 200M 11-12
2:39.00  
Alison Mathey
Stephanie Carroll
Kate Broderick
Kim Barbano
AF
1997-08-01
   Boys 200M 13-14
2:23.80  
Harrison Smyth
Keith Broderick
Michael Kapaldo
Julian McMorrow
AF
2002-08-01
   Girls 200M 13-14
2:31.40  
Madeline Guscott
Lauren Giel
Michele Kovalcik
Joanna Marty
AF
1995-08-01
   Boys 200M 15-18
2:07.10  
Harrison Symth
Keith Broderick
Phillip Caslavka
Julian McMorrow
AF
2005-07-16
   Girls 200M 15-18
2:27.45  
Alexis Regan
Karen Spears
Kelly Weaver
Michelle Lutkus
AF
2006-06-24