Mon, October 3, 2022

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2022 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
15.75
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&U 25 Free
17.93
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 50 Free
34.03
Jake Sim
AF
Girls 9-10 50 Free
36.28
Heidi H Shin
AF
Boys 11-12 50 Free
27.99
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Free
29.28
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Free
25.62
Yaron K Li
AF
Girls 13-14 50 Free
28.22
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Free
23.94
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Free
27.56
Victoria M Santino
AF
Boys 8&Under 25 Back
19.02
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Back
21.63
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 50 Back
37.06
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 50 Back
42.12
Julianne D Timberlake
FF
Boys 11-12 50 Back
33.32
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Back
33.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Back
29.53
Jason K Xin
AF
Girls 13-14 50 Back
31.25
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.45
Emil LaSida
C
Girls 15-18 50 Back
30.41
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 25 Breast
22.96
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Breast
24.69
Iniya Palpandian
AF
Boys 9-10 50 Breast
45.54
Chase P Rogers
MG
Girls 9-10 50 Breast
45.13
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 50 Breast
35.71
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 50 Breast
38.37
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Breast
32.6
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 50 Breast
36.43
Madison K Bedford
BCP
Boys 15-18 50 Breast
29.11
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Breast
34.03
Ashley D Kirby
FF
Boys 8&Under 25 Fly
17.78
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Fly
20.75
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 25 Fly
15.94
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 25 Fly
17.78
Micaela Zuniga
C
Boys 11-12 50 Fly
30.95
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Fly
30.07
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Fly
27.41
Tyler Phillips
FF
Girls 13-14 50 Fly
30.63
Emma C Cigna
AF
Boys 15-18 50 Fly
25.81
McGrath S Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Fly
29.34
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 100 IM
1:25.64
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 100 IM
1:32.08
Molly J Mello
AV
Boys 9-10 100 IM
1:27.85
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 100 IM
1:32.22
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 100 IM
1:12.97
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 100 IM
1:16.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 100 IM
1:03.65
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 100 IM
1:10.18
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 100 IM
58.31
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 100 IM
1:05.66
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
2:00.09
Karon Salee Moten
Alex Guevara
Jonathan Ramsdell
Emil LaSida
C
Girls 18&U 200 Free Relay
2:06.94
Madison K Bedford
Lexie A Morrison
Josephine M Baldwin
Rachel A Jones
BCP
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:07.87
Michelle Y Yoon
Michael Zhang
Lexie A Morrison
Lukas R Askvig
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:37.58
Jonathan W Maslowski
John Hoffman
Aaron Erdas
Daniel Regal
AV
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:32.99
Grace M Parker
Sedona N Springer
Aubrey E Larson
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.53
Ethan Sherry
Tyler Turner
Karon Salee Moten
Sawyer Blais
C
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:21.09
Emma R Lee
Melanie C McGarry
Heidi H Shin
Madison R Dalton
AF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:27.63
Max R Egbert
Zidane Mao
Erik R Zhang
Noah H Sultan
CAS
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:25.86
Lexie A Morrison
Elise K Larson
Olivia R Dougherty
Petra A Gruendel
BCP
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:08.75
Gage M Everitt
Alexander N Chu
Noah J Kittayapison
Lukas D Steinhelper
BCS
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.06
Michelle Y Yoon
Madison K Bedford
Molly R Bedford
Zoe A Morrison
BCP
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:48.05
JT Schmid
Michael Zhang
Joshua R Donovan
Aaron Erickson
BCP
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:09.78
Margaret F Sughrue
Alexandra C Browne
Ashley R Deabler
Azmera P Gebre
AKC
 
 
Back to Schedules
Countryside at Chantilly National GCC

Date:
June 18, 2022
Location:
Chantilly National GCC
Course:
25 Meters
Scores:
218.0
Chantilly National GCC
200.0
Countryside
 
Boys Free 25M 8&U
1.
20.15
CNC
Ryder D Haupt
2.
29.56
CNC
Abraham J Murray
3.
36.85
CNC
Jackson J Witte
4.
37.96
CY
Dominic W Vigil
5.
40.53
CY
Aiden M Castan
6.
41.57
CY
Nolan G Alexander
 
Boys Free 50M 9-10
1.
48.07
CNC
Jordan D Shin
2.
48.31
CNC
Ian T Prayoonto
3.
48.93
CY
Alex G Vogel
4.
56.28
CY
Ethan W Hutchinson
5.
56.84
CNC
Adam J Mungo
6.
59.15
CY
Travis D Naylor
 
Boys Free 50M 11-12
1.
34.28
CNC
Austin N Pape
2.
36.65
CNC
Aidan D Shin
3.
42.94
CNC
Terrance M Seibel
4.
1:03.09
CY
Luke E Hutchinson
 
Boys Free 50M 13-14
1.
29.05
CY
Jaden K McCarney
2.
31.31
CNC
John A Ladowicz
3.
36.32
CY
Chase A Klein
4.
40.51
CY
Grant A Cross
5.
49.98
CNC
Dylan L Bartlett
 
Boys Free 50M 15-18
1.
28.10
CY
Jack W Duren
2.
28.30
CNC
Matthew L Hunter
3.
30.03
CY
Declan McQuinn
4.
30.76
CNC
M C Obyrne
5.
51.45
CNC
Charlie Ayers
 
Boys Back 25M 8&U
1.
25.28
CNC
Ryder D Haupt
2.
44.18
CY
Colton W Fore
3.
48.15
CNC
Luca J Pattison
4.
52.71
CY
Aiden M Castan
5.
56.81
CY
Dominic W Vigil
 
Boys Back 50M 9-10
1.
48.40
CY
Caden W Shrestha
2.
50.75
CNC
Landon D Tang
3.
1:00.36
CNC
Ian T Prayoonto
4.
1:00.84
CY
Sydney B Koffman
5.
1:09.93
CNC
Adam J Mungo
6.
1:13.43
CY
Travis D Naylor
 
Boys Back 50M 11-12
1.
46.47
CNC
Aidan D Shin
2.
51.19
CNC
Terrance M Seibel
3.
52.34
CNC
Joshua C Ireland
4.
1:51.08
CY
Luke E Hutchinson
 
Boys Back 50M 13-14
1.
50.25
CY
Grant A Cross
2.
51.44
CY
Chase A Klein
3.
1:00.76
CNC
Dylan L Bartlett
 
Boys Back 50M 15-18
1.
34.87
CY
Ethan T McCarney
2.
35.69
CY
Jack W Duren
3.
36.89
CNC
Matthew L Hunter
4.
40.52
CNC
Ryan LeKuch
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
41.81
CNC
Abraham J Murray
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
58.90
CY
Caden W Shrestha
2.
1:02.28
CNC
Landon D Tang
3.
1:06.01
CY
Sydney B Koffman
4.
1:09.71
CNC
Jordan D Shin
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
50.04
CNC
Austin N Pape
2.
54.64
CNC
Aidan D Shin
3.
1:03.19
CNC
Terrance M Seibel
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
37.25
CY
Jaden K McCarney
2.
45.52
CNC
John A Ladowicz
3.
49.90
CY
Chase A Klein
4.
52.94
CY
Grant A Cross
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
38.34
CY
Declan McQuinn
2.
38.42
CY
Ethan T McCarney
3.
40.07
CY
Jack W Duren
4.
48.03
CNC
M C Obyrne
5.
53.90
CNC
Ryan LeKuch
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
26.09
CNC
Ryder D Haupt
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
24.34
CY
Caden W Shrestha
2.
33.33
CNC
Ian T Prayoonto
3.
33.73
CNC
Landon D Tang
4.
41.92
CY
Sydney B Koffman
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
46.46
CNC
Austin N Pape
2.
1:09.28
CNC
Joshua C Ireland
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
33.90
CY
Jaden K McCarney
2.
37.79
CNC
John A Ladowicz
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
31.31
CNC
Matthew L Hunter
2.
32.49
CY
Ethan T McCarney
3.
36.49
CNC
M C Obyrne
4.
37.19
CY
Declan McQuinn
5.
43.07
CNC
Ryan LeKuch
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:25.96
CNC
Landon D Tang
Austin N Pape
Aidan D Shin
M C Obyrne
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
2:17.77
CNC
Matthew J Ladowicz
Abraham J Murray
Ryder D Haupt
Luca J Pattison
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:45.10
CY
Travis D Naylor
Sydney B Koffman
Caden W Shrestha
Alex G Vogel
2.
1:51.22
CNC
Ian T Prayoonto
Jordan D Shin
Landon D Tang
Adam J Mungo
 
Boys Medley 200M Relay 11-12
1.
3:05.10
CNC
Terrance M Seibel
Austin N Pape
Aidan D Shin
Joshua C Ireland
 
Mixed Medley 200M Relay Mixed Age
1.
2:43.88
CY
Jack W Duren
Maya R McCarney
Elizabeth A Dykes
Alex G Vogel
2.
3:01.21
CNC
Kathryn R Pape
Terrance M Seibel
Matthew L Hunter
Samara G Obyrne
 
Girls Free 25M 8&U
1.
23.51
CY
Roslyn D Shrestha
2.
24.52
CNC
Mitra B Shahidi
3.
24.60
CNC
Emily E Ireland
4.
33.06
CNC
Savannah I Tang
5.
46.00
CY
Charlotte D Dean
 
Girls Free 50M 9-10
1.
42.69
CNC
Avery J Bartlett
2.
48.02
CNC
Juliet M Pattison
3.
49.90
CY
Brooklyn G Baird
4.
53.90
CNC
Emma E Dillingham
5.
56.28
CY
Evelyn M Cross
6.
1:02.71
CY
Michaela E Dunaway
 
Girls Free 50M 11-12
1.
32.79
CY
Maya R McCarney
2.
32.85
CNC
Josephine M Bartlett
3.
39.41
CY
Cassandra M Melendez
4.
40.28
CY
Caitlin H Klein
5.
47.93
CNC
McKenna J Witte
6.
1:09.64
CNC
Emmelyn C Kristof
 
Girls Free 50M 13-14
1.
32.63
CY
Ciara C Donaldson
2.
35.50
CNC
Carolina L Schemm
3.
36.03
CY
Elizabeth A Dykes
4.
37.49
CNC
Samara G Obyrne
5.
44.15
CNC
Mia C Pattison
 
Girls Free 50M 15-18
1.
28.58
CY
Micaela Perezous
2.
31.57
CNC
Maryn Brown
3.
31.90
CNC
Kyla M Obyrne
4.
32.24
CY
Helen M McCarty
5.
32.59
CY
Ani P Dykes
6.
33.63
CNC
Samantha M Seibel
 
Girls Back 25M 8&U
1.
27.58
CY
Brooke M Soucy
2.
29.83
CNC
Mitra B Shahidi
3.
30.66
CNC
Emily E Ireland
4.
43.80
CY
Charlotte D Dean
 
Girls Back 50M 9-10
1.
1:00.90
CNC
Juliet M Pattison
2.
1:07.01
CNC
Emma E Dillingham
 
Girls Back 50M 11-12
1.
45.94
CY
Cassandra M Melendez
2.
50.53
CY
Caitlin H Klein
3.
54.43
CY
Grace A Armstrong
4.
54.75
CNC
McKenna J Witte
5.
1:11.15
CNC
Emmelyn C Kristof
 
Girls Back 50M 13-14
1.
38.51
CY
Ciara C Donaldson
2.
51.61
CNC
Emma F Ladowicz
3.
51.77
CNC
Samara G Obyrne
4.
56.27
CNC
Mia C Pattison
 
Girls Back 50M 15-18
1.
33.87
CY
Micaela Perezous
2.
37.49
CNC
Samantha M Seibel
3.
38.46
CNC
Alexis V Florit
4.
39.09
CY
Helen M McCarty
5.
40.20
CY
Eva M McCurry
6.
43.64
CNC
Lorali W Obyrne
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
28.11
CY
Brooke M Soucy
2.
34.34
CNC
Mitra B Shahidi
3.
41.28
CY
Roslyn D Shrestha
4.
42.38
CNC
Emily E Ireland
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
1:04.77
CNC
Kathryn R Pape
2.
1:09.29
CNC
Avery J Bartlett
3.
1:10.40
CNC
Rowan C Fenix
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
41.65
CY
Maya R McCarney
2.
48.81
CNC
Josephine M Bartlett
3.
50.33
CY
Caitlin H Klein
4.
58.08
CNC
McKenna J Witte
5.
59.93
CY
Grace A Armstrong
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
43.17
CY
Ciara C Donaldson
2.
45.16
CNC
Carolina L Schemm
3.
45.57
CY
Elizabeth A Dykes
4.
51.27
CNC
Emma F Ladowicz
5.
1:02.65
CNC
Samara G Obyrne
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
42.26
CY
Ani P Dykes
2.
42.34
CY
Helen M McCarty
3.
42.58
CY
Eva M McCurry
4.
43.68
CNC
Maryn Brown
5.
44.32
CNC
Kyla M Obyrne
6.
46.65
CNC
Megan R Hunter
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
30.15
CY
Brooke M Soucy
2.
32.37
CY
Roslyn D Shrestha
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
26.77
CNC
Avery J Bartlett
2.
27.20
CNC
Rowan C Fenix
3.
27.53
CNC
Kathryn R Pape
4.
34.37
CY
Michaela E Dunaway
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
36.06
CY
Maya R McCarney
2.
39.88
CNC
Josephine M Bartlett
3.
47.97
CY
Cassandra M Melendez
4.
1:02.04
CY
Grace A Armstrong
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
40.68
CY
Elizabeth A Dykes
2.
43.59
CNC
Carolina L Schemm
3.
49.71
CNC
Emma F Ladowicz
4.
58.58
CNC
Mia C Pattison
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
32.37
CY
Micaela Perezous
2.
35.84
CY
Ani P Dykes
3.
36.34
CNC
Maryn Brown
4.
37.16
CNC
Alexis V Florit
5.
38.82
CNC
Samantha M Seibel
6.
41.42
CY
Eva M McCurry
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:28.58
CNC
Josephine M Bartlett
Avery J Bartlett
Carolina L Schemm
Alexis V Florit
2.
2:31.57
CY
Elizabeth A Dykes
Cassandra M Melendez
Brooklyn G Baird
Micaela Perezous
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:46.56
CNC
Kathryn R Pape
Rowan C Fenix
Avery J Bartlett
Juliet M Pattison
2.
1:57.61
CY
Evelyn M Cross
Brooke M Soucy
Roslyn D Shrestha
Michaela E Dunaway
 
Girls Medley 200M Relay 11-12
1.
2:49.77
CY
Cassandra M Melendez
Caitlin H Klein
Maya R McCarney
Grace A Armstrong
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
3:21.18
CNC
Mia C Pattison
Samara G Obyrne
Carolina L Schemm
Emma F Ladowicz
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:22.40
CY
Helen M McCarty
Eva M McCurry
Ani P Dykes
Micaela Perezous
2.
2:25.69
CNC
Samantha M Seibel
Kyla M Obyrne
Maryn Brown
Alexis V Florit