Sun, November 27, 2022

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2022 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
15.75
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&U 25 Free
17.93
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 50 Free
34.03
Jake Sim
AF
Girls 9-10 50 Free
36.28
Heidi H Shin
AF
Boys 11-12 50 Free
27.99
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Free
29.28
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Free
25.62
Yaron K Li
AF
Girls 13-14 50 Free
28.22
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Free
23.94
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Free
27.56
Victoria M Santino
AF
Boys 8&Under 25 Back
19.02
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Back
21.63
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 50 Back
37.06
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 50 Back
42.12
Julianne D Timberlake
FF
Boys 11-12 50 Back
33.32
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Back
33.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Back
29.53
Jason K Xin
AF
Girls 13-14 50 Back
31.25
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.45
Emil LaSida
C
Girls 15-18 50 Back
30.41
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 25 Breast
22.96
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Breast
24.69
Iniya Palpandian
AF
Boys 9-10 50 Breast
45.54
Chase P Rogers
MG
Girls 9-10 50 Breast
45.13
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 50 Breast
35.71
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 50 Breast
38.37
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Breast
32.6
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 50 Breast
36.43
Madison K Bedford
BCP
Boys 15-18 50 Breast
29.11
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 50 Breast
34.03
Ashley D Kirby
FF
Boys 8&Under 25 Fly
17.78
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 25 Fly
20.75
Katherine E Matyas
CHD
Boys 9-10 25 Fly
15.94
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 25 Fly
17.78
Micaela Zuniga
C
Boys 11-12 50 Fly
30.95
Benjamin M Matyas
CHD
Girls 11-12 50 Fly
30.07
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 50 Fly
27.41
Tyler Phillips
FF
Girls 13-14 50 Fly
30.63
Emma C Cigna
AF
Boys 15-18 50 Fly
25.81
McGrath S Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Fly
29.34
Rachel A Jones
BCP
Boys 8&Under 100 IM
1:25.64
Adrian L Adriano
MG
Girls 8&Under 100 IM
1:32.08
Molly J Mello
AV
Boys 9-10 100 IM
1:27.85
Karon Salee Moten
C
Girls 9-10 100 IM
1:32.22
Summer A Springer
AKC
Boys 11-12 100 IM
1:12.97
Leonardo F Garcia Rivera
BCS
Girls 11-12 100 IM
1:16.31
Lexie A Morrison
BCP
Boys 13-14 100 IM
1:03.65
Diego Ramos
FM
Girls 13-14 100 IM
1:10.18
Audrey I Hayward
ABF
Boys 15-18 100 IM
58.31
Michael Zhang
BCP
Girls 15-18 100 IM
1:05.66
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
2:00.09
Karon Salee Moten
Alex Guevara
Jonathan Ramsdell
Emil LaSida
C
Girls 18&U 200 Free Relay
2:06.94
Madison K Bedford
Lexie A Morrison
Josephine M Baldwin
Rachel A Jones
BCP
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:07.87
Michelle Y Yoon
Michael Zhang
Lexie A Morrison
Lukas R Askvig
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:37.58
Jonathan W Maslowski
John Hoffman
Aaron Erdas
Daniel Regal
AV
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:32.99
Grace M Parker
Sedona N Springer
Aubrey E Larson
Julia V Fairchild
AKC
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.53
Ethan Sherry
Tyler Turner
Karon Salee Moten
Sawyer Blais
C
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:21.09
Emma R Lee
Melanie C McGarry
Heidi H Shin
Madison R Dalton
AF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:27.63
Max R Egbert
Zidane Mao
Erik R Zhang
Noah H Sultan
CAS
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:25.86
Lexie A Morrison
Elise K Larson
Olivia R Dougherty
Petra A Gruendel
BCP
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:08.75
Gage M Everitt
Alexander N Chu
Noah J Kittayapison
Lukas D Steinhelper
BCS
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.06
Michelle Y Yoon
Madison K Bedford
Molly R Bedford
Zoe A Morrison
BCP
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:48.05
JT Schmid
Michael Zhang
Joshua R Donovan
Aaron Erickson
BCP
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:09.78
Margaret F Sughrue
Alexandra C Browne
Ashley R Deabler
Azmera P Gebre
AKC
 
 
Back to Schedules
Burke Centre Stingers at Franklin Glen

Date:
July 9, 2022
Location:
Franklin Glen
Course:
25 Meters
Scores:
299.5
Burke Centre Stingers
151.5
Franklin Glen
 
Boys Free 25M 8&U
1.
21.62
FG
Lucas D Im
2.
22.09
BCS
William B Lowe
3.
22.38
FG
William R Marley
4.
25.81
BCS
Connor J Boney
5.
26.09
BCS
John N Giffen
6.
26.65
FG
Grayson R Musci
 
Boys Free 50M 9-10
1.
42.13
BCS
Everett D Cotter
2.
43.46
BCS
Jonah J Kim
3.
43.73
BCS
Joaquin E Garcia Rivera
4.
50.05
FG
Tomas B Sweet
5.
54.57
FG
William A Aslinger
6.
58.34
FG
Noah M Flores
 
Boys Free 50M 11-12
1.
30.53
BCS
Leonardo F Garcia Rivera
2.
34.71
BCS
Samuel A Hadi
3.
35.84
BCS
Adam C Lash
4.
36.94
FG
Hunter S Lisenby
5.
37.93
FG
Evan C Copeland
6.
39.90
FG
Lucas R Sweet
 
Boys Free 50M 13-14
1.
27.46
BCS
Gage M Everitt
2.
30.97
FG
Tanner S Garey
3.
31.98
BCS
Alexander N Chu
4.
33.62
FG
Dylan P Eickhoff
5.
34.40
BCS
Santiago D Garcia Rivera
6.
35.34
FG
Thomas C Mattock
 
Boys Free 50M 15-18
1.
28.55
BCS
Dax P Gorman
2.
29.18
BCS
Jeremiah J Field
3.
29.86
BCS
Michael C Cantlon
4.
30.47
FG
Arun Sheanh
5.
30.97
FG
Andrew J Whiteman
6.
31.16
FG
Andrew L Fletcher
 
Boys Back 25M 8&U
1.
28.27
BCS
Lewis D Neal
2.
30.46
BCS
John N Giffen
3.
31.77
FG
Jaiden S Frimpong
4.
34.68
BCS
Parker H Ringwood
5.
36.63
FG
Lucas D Im
6.
37.33
FG
Grayson R Musci
 
Boys Back 50M 9-10
1.
49.81
BCS
Jonah J Kim
2.
51.08
BCS
Everett D Cotter
3.
53.62
BCS
Simon C Abosaid
4.
1:05.87
FG
Tomas B Sweet
5.
1:07.59
FG
Noah M Flores
 
Boys Back 50M 11-12
1.
38.14
FG
Anthony G Shvets
2.
40.44
BCS
Gerard J Gibbs
3.
41.12
BCS
Jakob M Jewett
4.
41.66
BCS
Adam C Lash
5.
42.15
FG
Tucker J Copeland
6.
47.28
FG
Evan C Copeland
 
Boys Back 50M 13-14
1.
30.46
BCS
Gage M Everitt
2.
35.35
BCS
Lukas D Steinhelper
3.
37.58
FG
Benjamin H Do
4.
39.05
BCS
Alexander N Chu
5.
39.68
FG
Bryan Y Zhang
6.
43.03
FG
Rajan Sheanh
 
Boys Back 50M 15-18
1.
29.84
BCS
Dax P Gorman
2.
36.28
FG
Arun Sheanh
3.
36.50
BCS
Wilson Beima
4.
36.74
FG
Andrew J Whiteman
5.
38.91
FG
Sergey Patsuk
6.
39.02
BCS
Michael C Cantlon
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
28.22
BCS
William B Lowe
2.
30.30
FG
William R Marley
3.
35.54
FG
Jaiden S Frimpong
4.
40.02
BCS
Adam M Pohorylo
5.
41.72
BCS
Joshua J Kim
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
56.78
BCS
Jonah J Kim
2.
58.02
BCS
Joshua H Jewett
3.
59.24
BCS
Luke J Wierschke
4.
1:04.28
FG
William A Aslinger
5.
1:09.17
FG
Noah M Flores
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
38.84
BCS
Leonardo F Garcia Rivera
2.
42.81
FG
Anthony G Shvets
3.
46.42
FG
Tucker J Copeland
4.
47.07
BCS
Samuel A Hadi
5.
48.27
BCS
Jakob M Jewett
6.
50.81
FG
Lucas O Nave
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
39.69
BCS
Lukas D Steinhelper
2.
40.08
FG
Bryan Y Zhang
3.
40.27
BCS
Alexander N Chu
4.
40.87
FG
Tanner S Garey
5.
41.16
FG
Benjamin H Do
6.
47.44
BCS
Santiago D Garcia Rivera
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
35.27
FG
Sergey Patsuk
2.
35.87
BCS
Wilson Beima
3.
37.02
BCS
Jeremiah J Field
4.
40.22
FG
Arun Sheanh
5.
40.50
FG
Mason L Dougherty
6.
40.88
BCS
Michael C Cantlon
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
25.37
BCS
William B Lowe
2.
28.23
FG
Lucas D Im
3.
30.56
FG
William R Marley
4.
36.94
BCS
Lewis D Neal
5.
39.12
FG
Grayson R Musci
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
21.65
BCS
Everett D Cotter
2.
25.74
BCS
Joaquin E Garcia Rivera
3.
26.32
BCS
Theodore H Steinhelper
4.
32.19
FG
William A Aslinger
5.
36.37
FG
Tomas B Sweet
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
35.81
BCS
Leonardo F Garcia Rivera
2.
37.70
FG
Tucker J Copeland
3.
39.18
BCS
Samuel A Hadi
4.
42.37
FG
Anthony G Shvets
5.
42.79
BCS
Adam C Lash
6.
47.37
FG
Evan C Copeland
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
30.89
BCS
Gage M Everitt
2.
33.41
BCS
Lukas D Steinhelper
3.
34.72
FG
Benjamin H Do
4.
38.31
FG
Bryan Y Zhang
5.
38.41
FG
Tanner S Garey
6.
41.22
BCS
Santiago D Garcia Rivera
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
29.74
BCS
Dax P Gorman
2.
30.55
FG
Sergey Patsuk
3.
31.08
BCS
Jeremiah J Field
4.
32.74
BCS
Peter Gaughan
5.
33.51
FG
Mason L Dougherty
6.
35.00
FG
Andrew J Whiteman
 
Boys IM 100M 8&U
1.
2:05.71
BCS
William B Lowe
 
Boys IM 100M 9-10
1.
2:04.78
BCS
Joaquin E Garcia Rivera
2.
2:06.30
BCS
Joshua H Jewett
 
Boys IM 100M 11-12
1.
1:32.49
BCS
Samuel A Hadi
2.
1:38.21
BCS
Adam C Lash
3.
1:43.65
BCS
Gerard J Gibbs
 
Boys IM 100M 13-14
1.
1:19.74
FG
Bryan Y Zhang
 
Boys IM 100M 15-18
1.
1:26.75
BCS
Peter Gaughan
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:10.68
BCS
Everett D Cotter
Leonardo F Garcia Rivera
Gage M Everitt
Jeremiah J Field
2.
2:24.68
FG
Tomas B Sweet
Anthony G Shvets
Tanner S Garey
Sergey Patsuk
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
1:54.18
BCS
Lewis D Neal
William B Lowe
John N Giffen
Connor J Boney
2.
1:57.74
FG
Grayson R Musci
Jaiden S Frimpong
Lucas D Im
William R Marley
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:32.28
BCS
Simon C Abosaid
Jonah J Kim
Everett D Cotter
Joaquin E Garcia Rivera
 
Boys Medley 200M Relay 11-12
1.
2:35.02
BCS
Jakob M Jewett
Leonardo F Garcia Rivera
Samuel A Hadi
Adam C Lash
2.
2:48.74
FG
Anthony G Shvets
Lucas O Nave
Tucker J Copeland
Hunter S Lisenby
 
Boys Medley 200M Relay 13-14
1.
2:17.82
BCS
Gage M Everitt
Alexander N Chu
Lukas D Steinhelper
Santiago D Garcia Rivera
2.
2:29.96
FG
Bryan Y Zhang
Tanner S Garey
Benjamin H Do
Dylan P Eickhoff
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
2:17.88
FG
Arun Sheanh
Sergey Patsuk
Mason L Dougherty
Andrew J Whiteman
 
Mixed Medley 200M Relay Mixed Age
1.
2:28.01
BCS
Dax P Gorman
Alexandra G Bird
Lukas D Steinhelper
Cecelia S Hoppock
2.
2:48.12
FG
Kara J Barker
Nicole R Zhang
Tucker J Copeland
Andrew L Fletcher
 
Girls Free 25M 8&U
1.
20.87
FG
Alissa H Hunt
2.
23.08
BCS
Evelyn M Gibbs
3.
23.25
FG
Audrey N Littman
4.
25.00
BCS
Celia J Waldron
5.
25.05
BCS
Morgan N Lange
6.
26.34
FG
Caroline M Foote
 
Girls Free 50M 9-10
1.
42.81
BCS
Taliah K Young
2.
44.05
BCS
Cecelia S Hoppock
3.
44.75
BCS
Chloe S Park
4.
46.65
FG
Ella A Wilke
5.
49.27
FG
Lauren K Musci
6.
49.75
FG
Eleanor E Hilton
 
Girls Free 50M 11-12
1.
31.43
BCS
Karina A Bird
2.
35.94
BCS
Alexandra G Bird
3.
37.34
FG
Julia M Hodinko
4.
38.22
FG
Kathleen E Foote
5.
38.49
BCS
Rachel S Steinhelper
6.
38.96
FG
Julia L Eickhoff
 
Girls Free 50M 13-14
1.
32.18
FG
Lilly C Barker
2.
32.68
FG
Nicole R Zhang
3.
33.77
BCS
Abby A Garrett
4.
35.84
FG
Ellison M Whiteman
5.
36.65
BCS
Audrey G Lambert
6.
36.68
BCS
Julia E Showers
 
Girls Free 50M 15-18
1.
29.49
BCS
Olivia F Waugh
2.
29.87
FG
Carly E Lahr
3.
30.72
BCS
Jamison P Everitt
4.
31.41
FG
Sofia A Creeks
5.
31.58
FG
Alyson G Lahr
6.
32.22
BCS
Jaydenne A Rodas
 
Girls Back 25M 8&U
1.
25.74
BCS
Evelyn M Gibbs
2.
26.50
FG
Alissa H Hunt
3.
26.68
BCS
Celia J Waldron
3.
26.68
FG
Michelle H Do
5.
28.40
FG
Audrey N Littman
6.
29.90
BCS
Morgan N Lange
 
Girls Back 50M 9-10
1.
50.34
BCS
Cecelia S Hoppock
2.
53.23
BCS
Annika L Graves
3.
53.37
BCS
Presley B Christian
4.
54.31
FG
Kara J Barker
5.
58.66
FG
Eleanor E Hilton
6.
1:00.87
FG
Lauren K Musci
 
Girls Back 50M 11-12
1.
37.81
BCS
Karina A Bird
2.
39.69
FG
Leah C Lahr
3.
40.27
BCS
Alexandra G Bird
4.
45.90
FG
Julia L Eickhoff
5.
46.60
BCS
Rachel S Steinhelper
6.
48.22
FG
Kathleen E Foote
 
Girls Back 50M 13-14
1.
39.02
BCS
Abby A Garrett
2.
39.12
BCS
Danielle J Wierschke
3.
39.57
FG
Lilly C Barker
4.
41.27
FG
Nicole R Zhang
5.
44.28
FG
Kaitlyn J Deyo
6.
46.12
BCS
Charlotte E Moore
 
Girls Back 50M 15-18
1.
34.01
FG
Carly E Lahr
2.
34.43
FG
Miranda Schuman
3.
34.71
FG
Alyson G Lahr
4.
35.81
BCS
Jaydenne A Rodas
5.
36.61
BCS
Jamison P Everitt
6.
37.16
BCS
Cheyenne E Rodas
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
27.86
FG
Michelle H Do
2.
30.43
FG
Alissa H Hunt
3.
32.81
BCS
Ainsley M Detrisac
4.
37.29
FG
Caroline M Foote
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
57.02
BCS
Josephine C Crossin
2.
57.49
FG
Kara J Barker
3.
57.81
BCS
Kaitlyn A Scaperotto
4.
1:00.87
BCS
Presley B Christian
5.
1:02.50
FG
Ella A Wilke
6.
1:07.94
FG
Eleanor E Hilton
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
40.62
FG
Leah C Lahr
2.
43.24
BCS
Alexandra G Bird
3.
48.25
BCS
Marissa R Detrisac
4.
48.65
FG
Gianna A Cerniello
5.
49.79
BCS
Catalina E Edminster
6.
51.65
FG
Addison G Lodge
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
43.18
FG
Nicole R Zhang
2.
45.08
BCS
Abby A Garrett
3.
45.62
BCS
Danielle J Wierschke
4.
48.12
BCS
Audrey G Lambert
5.
48.14
FG
Kaitlyn J Deyo
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
38.21
FG
Miranda Schuman
2.
38.76
BCS
Olivia F Waugh
3.
41.16
FG
Sofia A Creeks
4.
43.65
BCS
Samantha Field
5.
45.27
BCS
Jaydenne A Rodas
6.
48.26
FG
Caroline P Mattiello
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
27.65
FG
Michelle H Do
2.
29.68
BCS
Olivia J Kapuscinski
3.
32.81
BCS
Evelyn M Gibbs
4.
38.27
BCS
Ainsley M Detrisac
5.
38.85
FG
Caroline M Foote
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
21.65
BCS
Cecelia S Hoppock
2.
23.39
FG
Kara J Barker
3.
23.70
BCS
Annika L Graves
4.
24.12
FG
Ella A Wilke
5.
26.43
FG
Lauren K Musci
6.
27.14
BCS
Taliah K Young
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
34.93
FG
Leah C Lahr
2.
35.18
BCS
Karina A Bird
3.
44.61
BCS
Rachel S Steinhelper
4.
44.87
BCS
Marissa R Detrisac
5.
45.37
FG
Julia L Eickhoff
6.
53.06
FG
Kathleen E Foote
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
36.19
FG
Lilly C Barker
2.
37.18
BCS
Audrey G Lambert
3.
40.01
BCS
Danielle J Wierschke
4.
41.96
BCS
Julia E Showers
5.
44.25
FG
Ellison M Whiteman
6.
47.81
FG
Kaitlyn J Deyo
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
31.31
FG
Carly E Lahr
2.
31.65
BCS
Jamison P Everitt
3.
32.28
BCS
Olivia F Waugh
4.
32.37
FG
Miranda Schuman
5.
36.37
FG
Sofia A Creeks
6.
36.72
BCS
Cheyenne E Rodas
 
Girls IM 100M 8&U
1.
2:11.74
FG
Michelle H Do
 
Girls IM 100M 9-10
1.
1:54.84
BCS
Cecelia S Hoppock
2.
2:06.44
BCS
Taliah K Young
3.
2:09.55
BCS
Presley B Christian
 
Girls IM 100M 11-12
1.
1:20.62
BCS
Karina A Bird
2.
1:28.93
BCS
Alexandra G Bird
3.
1:36.87
BCS
Eleanor G Crossin
4.
1:37.58
BCS
Marissa R Detrisac
5.
2:25.10
BCS
Elliana G Waldron
 
Girls IM 100M 13-14
1.
1:29.35
BCS
Audrey G Lambert
2.
1:29.67
FG
Lilly C Barker
3.
1:31.63
BCS
Abby A Garrett
4.
1:42.46
FG
Ellison M Whiteman
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:18.05
BCS
Taliah K Young
Karina A Bird
Abby A Garrett
Olivia F Waugh
2.
2:23.06
FG
Lauren K Musci
Leah C Lahr
Lilly C Barker
Carly E Lahr
 
Girls Medley 100M Relay 8&U
1.
1:48.62
FG
Audrey N Littman
Michelle H Do
Caroline M Foote
Alissa H Hunt
2.
1:52.96
BCS
Morgan N Lange
Ainsley M Detrisac
Evelyn M Gibbs
Celia J Waldron
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:30.12
BCS
Presley B Christian
Josephine C Crossin
Cecelia S Hoppock
Taliah K Young
2.
1:33.27
FG
Eleanor E Hilton
Kara J Barker
Ella A Wilke
Lauren K Musci
 
Girls Medley 200M Relay 11-12
1.
2:41.54
BCS
Marissa R Detrisac
Alexandra G Bird
Karina A Bird
Rachel S Steinhelper
2.
2:46.93
FG
Julia L Eickhoff
Gianna A Cerniello
Leah C Lahr
Kathleen E Foote
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
2:35.86
BCS
Abby A Garrett
Danielle J Wierschke
Audrey G Lambert
Julia E Showers
2.
2:37.17
FG
Kaitlyn J Deyo
Nicole R Zhang
Lilly C Barker
Ellison M Whiteman
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:14.08
FG
Alyson G Lahr
Miranda Schuman
Carly E Lahr
Sofia A Creeks
2.
2:18.83
BCS
Cheyenne E Rodas
Olivia F Waugh
Jamison P Everitt
Jaydenne A Rodas