Tue, September 28, 2021

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2021 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.14
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&U 25 Free
18.49
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Free
34.38
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Free
31.4
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Free
27.47
Yaron K Li
AF
Girls 11-12 50 Free
29.65
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Free
25.59
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Free
28.71
Micaela Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.12
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Free
28.12
Isabel Z Will
AV
Boys 8&Under 25 Back
20.81
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Back
23.22
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Back
41.76
Gerard J Gibbs
BCS
Girls 9-10 50 Back
36.82
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Back
31.62
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Back
33.19
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Back
29.27
Gavin C Harrison
ABF
Girls 13-14 50 Back
31.54
Anna C Klotz
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.82
Thomas Soh
CC
Girls 15-18 50 Back
30.37
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Breast
25.91
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&Under 25 Breast
25.59
Reagan L Welly
CY
Boys 9-10 50 Breast
47.61
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Breast
42.69
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Breast
36.48
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 50 Breast
38.26
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Breast
32.88
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Breast
35.85
Angela Testani
SF
Boys 15-18 50 Breast
29.5
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Breast
34.01
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Fly
22.68
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Fly
21.05
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 25 Fly
16.29
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 25 Fly
15.21
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Fly
30.46
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Fly
32.37
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Fly
28.5
Victor Li
CC
Girls 13-14 50 Fly
30.25
Natalie M Tufts
FF
Boys 15-18 50 Fly
26.82
Thomas Soh
CC
26.82
JT Schmid
BCP
Girls 15-18 50 Fly
29.69
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 100 IM
1:46.00
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 100 IM
1:49.60
Addyson Delaney
AV
Boys 9-10 100 IM
1:28.89
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 100 IM
1:21.25
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 100 IM
1:09.56
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 100 IM
1:12.67
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 100 IM
1:03.63
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 100 IM
1:11.05
Azmera P Gebre
AKC
Boys 15-18 100 IM
58.25
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 100 IM
1:04.96
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
1:58.60
Joshua R Donovan
Andrew P Zimmerman
Josef T Gruendel
JT Schmid
BCP
Girls 18&U 200 Free Relay
2:04.35
Madison C Meiring
Bailey Carroll
Natalie M Tufts
Abigail K Zindler
FF
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:06.03
Joshua R Donovan
Michael Zhang
Skylar D Dalil
Lexie A Morrison
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:46.72
Ryan F Hearne
Finn W Lapham
Joseph B Bellino
William B Coleman
AKC
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:42.38
Victoria E Gill
Bridget A Lawler
Summer E Voigt
Caroline M Duffy
CAS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.50
Gerard J Gibbs
Samuel A Hadi
Caleb P Brown
Everett D Cotter
BCS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:20.22
Madelyne E Carroll
Jocelyn T Goodwin
Caroline Shontz
Madison C Meiring
FF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:17.47
Jason K Xin
Allen Y Wang
Yaron K Li
Lorenzo M Nadal
AF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:15.50
Payton E Masten
Marley S Antognoli
Sunny B Chen
Sdyney M Kish
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:06.68
Jordan Koller
Owen K Flickinger
Tyler Phillips
William Aukema
FF
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.21
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sunny B Chen
Soleil L Antognoli
CAS
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:54.53
Carl Blakney
Luke R Witlin
Tyler Aukema
Chase Koller
FF
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:07.16
Abigail K Zindler
Ashley D Kirby
Reagan Buff
Madelyn J Flickinger
FF
 
 
Back to Schedules
Chantilly Highlands at Glen Cove

Date:
June 19, 2021
Location:
Glen Cove
Course:
25 Yards
Scores:
228.0
Glen Cove
220.0
Chantilly Highlands
 
Boys Free 25Y 8&U
1.
20.03
GC
MOHAMED BENDRIAA
2.
24.81
CHD
WILLIAM D MCCLUNG
3.
24.88
GC
GRAYSON SUTERA
4.
26.25
CHD
JUSTIN S CAMPBELL
5.
27.88
GC
BRAYDEN KRAEMER
 
Boys Free 50Y 9-10
1.
39.25
GC
KEIRAN COLE
2.
41.32
CHD
ANDREW R GOODMAN
3.
52.38
CHD
SHOURYA NAMPOOTHIRI
4.
1:01.78
GC
DYLAN CHEN
5.
1:13.49
GC
SAMUEL RILEY
 
Boys Free 50Y 11-12
1.
29.38
GC
JAKE PRAHL
2.
29.56
CHD
BENJAMIN M MATYAS
3.
30.10
CHD
MARCUS Z YOUNG
4.
31.22
GC
GRIFFIN YESQUEN
5.
32.90
GC
LIAM JENSON
6.
34.94
CHD
ALEXANDER L GOODMAN
 
Boys Free 50Y 13-14
1.
28.50
GC
BRAXTON SUTERA
2.
28.88
GC
LEO LOCKEY
3.
32.90
CHD
JOHN S MATYAS
4.
34.91
CHD
TRISTAN S THURNEYSEN
5.
35.56
CHD
BENJAMIN H SPURLIN
6.
41.69
GC
PRESTON YESQUEN
 
Boys Free 50Y 15-18
1.
25.98
CHD
ADAM GILBERT
2.
26.50
CHD
BRADEN MARKIN
3.
26.76
GC
RYAN SPINELLO
4.
27.17
GC
NATHAN PETRO
5.
27.75
CHD
PHILLIP HOLL
6.
28.77
GC
EDZAR MEDRANO
 
Boys Back 25Y 8&U
1.
25.26
GC
NOAH PRAHL
2.
27.07
GC
GRAYSON SUTERA
3.
30.13
CHD
WILLIAM D MCCLUNG
4.
35.64
GC
JONATHAN COVER
5.
36.21
CHD
JUSTIN S CAMPBELL
 
Boys Back 50Y 9-10
1.
49.40
GC
SILAS JENSON
2.
52.83
CHD
LUKE F HOGAN
3.
55.50
GC
JUDE BENNETT
4.
59.81
CHD
ANDREW R GOODMAN
5.
1:11.89
GC
DYLAN CHEN
6.
1:12.44
CHD
SHOURYA NAMPOOTHIRI
 
Boys Back 50Y 11-12
1.
36.33
CHD
BENJAMIN M MATYAS
2.
39.13
GC
LIAM JENSON
3.
43.49
GC
ARCIN REGMI
4.
49.82
CHD
ALEXANDER L GOODMAN
5.
1:01.06
GC
JAXEN CLEWELL
 
Boys Back 50Y 13-14
1.
35.79
GC
BRAXTON SUTERA
2.
37.69
CHD
TITUS Y ER
3.
38.52
GC
CHASE COLE
4.
44.53
CHD
BENJAMIN H SPURLIN
5.
50.96
CHD
TRISTAN S THURNEYSEN
6.
51.39
GC
PRESTON YESQUEN
 
Boys Back 50Y 15-18
1.
30.40
CHD
ADAM GILBERT
2.
31.94
CHD
BILL HUANG
3.
32.00
CHD
ZACHARY R SMITH
4.
33.12
GC
RYAN SPINELLO
5.
36.31
GC
EDZAR MEDRANO
6.
38.44
GC
AIDAN TINGEN
 
Boys Breast 25Y 8&U
1.
32.19
CHD
JUSTIN S CAMPBELL
2.
32.44
GC
NOAH PRAHL
3.
39.27
GC
JONATHAN COVER
 
Boys Breast 50Y 9-10
1.
55.21
CHD
LUKE F HOGAN
2.
57.21
GC
JUDE BENNETT
 
Boys Breast 50Y 11-12
1.
35.37
CHD
MARCUS Z YOUNG
2.
35.45
GC
JAKE PRAHL
3.
48.75
GC
ARCIN REGMI
4.
50.06
CHD
HENRY P MORGAN
5.
55.34
GC
JAXEN CLEWELL
 
Boys Breast 50Y 13-14
1.
35.94
CHD
TITUS Y ER
2.
41.53
CHD
JOHN S MATYAS
3.
41.76
GC
LEO LOCKEY
4.
46.69
CHD
TRISTAN S THURNEYSEN
5.
48.15
GC
CHASE COLE
6.
55.45
GC
FEO LAMB
 
Boys Breast 50Y 15-18
1.
32.95
CHD
JOSH GILBERT
2.
36.69
CHD
BRADEN MARKIN
3.
36.70
CHD
GAVIN BROWNSTEIN
4.
36.71
GC
CARMINE SUTERA
5.
37.97
GC
NATHAN PETRO
6.
46.89
GC
AIDAN TINGEN
 
Boys Fly 25Y 8&U
1.
29.50
GC
MOHAMED BENDRIAA
2.
35.45
GC
NOAH PRAHL
 
Boys Fly 25Y 9-10
1.
21.31
GC
KEIRAN COLE
2.
21.62
CHD
LUKE F HOGAN
3.
23.75
CHD
ANDREW R GOODMAN
4.
26.16
GC
SILAS JENSON
5.
29.77
GC
JUDE BENNETT
 
Boys Fly 50Y 11-12
1.
31.97
GC
JAKE PRAHL
2.
33.35
CHD
BENJAMIN M MATYAS
3.
38.20
GC
LIAM JENSON
4.
38.81
CHD
MARCUS Z YOUNG
5.
1:18.50
GC
FEO LAMB
 
Boys Fly 50Y 13-14
1.
32.70
GC
LEO LOCKEY
2.
33.56
GC
BRAXTON SUTERA
3.
36.84
CHD
TITUS Y ER
4.
40.75
CHD
JOHN S MATYAS
5.
48.34
CHD
BENJAMIN H SPURLIN
6.
55.78
GC
CHASE COLE
 
Boys Fly 50Y 15-18
1.
28.20
CHD
ADAM GILBERT
2.
28.58
GC
RYAN SPINELLO
3.
28.81
CHD
BRADEN MARKIN
4.
29.44
CHD
JOSH GILBERT
5.
30.83
GC
NATHAN PETRO
6.
33.81
GC
CARMINE SUTERA
 
Boys IM 100Y 11-12
1.
1:13.09
GC
JAKE PRAHL
2.
1:20.27
CHD
MARCUS Z YOUNG
 
Boys IM 100Y 13-14
1.
1:16.22
CHD
TITUS Y ER
2.
1:22.31
GC
BRAXTON SUTERA
3.
1:22.32
GC
LEO LOCKEY
4.
1:31.12
CHD
JOHN S MATYAS
5.
1:42.22
CHD
BENJAMIN H SPURLIN
 
Boys IM 100Y 15-18
1.
1:08.97
GC
RYAN SPINELLO
2.
1:20.28
GC
NATHAN PETRO
 
Boys Free 200Y Relay Mixed Age
1.
2:08.13
GC
KEIRAN COLE
GRIFFIN YESQUEN
BRAXTON SUTERA
NATHAN PETRO
2.
2:08.69
CHD
JOHN S MATYAS
MARCUS Z YOUNG
ANDREW R GOODMAN
ADAM GILBERT
 
Boys Medley 100Y Relay 8&U
1.
1:57.90
GC
GRAYSON SUTERA
NOAH PRAHL
MOHAMED BENDRIAA
BRAYDEN KRAEMER
 
Boys Medley 100Y Relay 9-10
1.
1:38.71
GC
SILAS JENSON
JUDE BENNETT
KEIRAN COLE
DYLAN CHEN
 
Boys Medley 200Y Relay 11-12
1.
2:29.73
GC
ARCIN REGMI
JAKE PRAHL
LIAM JENSON
GRIFFIN YESQUEN
2.
2:33.75
CHD
ALEXANDER L GOODMAN
MARCUS Z YOUNG
BENJAMIN M MATYAS
HENRY P MORGAN
 
Boys Medley 200Y Relay 13-14
1.
2:26.95
GC
BRAXTON SUTERA
CHASE COLE
LEO LOCKEY
PRESTON YESQUEN
2.
2:30.63
CHD
JOHN S MATYAS
TITUS Y ER
BENJAMIN H SPURLIN
TRISTAN S THURNEYSEN
 
Boys Medley 200Y Relay 15-18
1.
1:57.87
CHD
BILL HUANG
JOSH GILBERT
BRADEN MARKIN
ADAM GILBERT
2.
2:11.89
GC
RYAN SPINELLO
CARMINE SUTERA
NATHAN PETRO
EDZAR MEDRANO
 
Mixed Medley 200Y Relay Mixed Age
1.
2:16.12
GC
ABBY PRAHL
JAKE PRAHL
RYAN SPINELLO
MIA GUMUCIO TORANZO
2.
2:16.94
CHD
HOLLY STEWART
TITUS Y ER
BENJAMIN M MATYAS
JESSICA Z YOUNG
 
Girls Free 25Y 8&U
1.
21.00
CHD
KATHERINE E MATYAS
2.
26.16
CHD
LARISA E LINTE
3.
28.64
GC
DASHA LAMB
4.
29.71
GC
EMMA DUNCAN
5.
30.22
CHD
SOPHIA A LU
6.
47.58
GC
SAVANNA PRUETT
 
Girls Free 50Y 9-10
1.
36.88
CHD
JESSICA Z YOUNG
2.
40.43
CHD
CAROLINE A TIMM
3.
41.78
GC
ABIGAIL DUNCAN
4.
41.81
CHD
SOPHIE G DODD
5.
46.95
GC
CAROLINE CZZOWITZ
6.
48.58
GC
KAITLYN DUKETT
 
Girls Free 50Y 11-12
1.
31.27
CHD
ABIGAIL L GOODMAN
2.
33.18
GC
AVA CAMMER
3.
33.91
GC
IMKE KAUFMANN
4.
34.91
CHD
GABRIELLE L RAPTIS
5.
37.53
CHD
CAROLINE K MEURLIN
6.
45.88
GC
BRINLEY SNYDER
 
Girls Free 50Y 13-14
1.
28.81
GC
ABBY CZZOWITZ
2.
29.31
GC
ABBY PRAHL
3.
30.56
GC
ELKE KAUFMANN
4.
31.32
CHD
EMERSON L KERSHNER
5.
31.83
CHD
CLARE MCGARRY
6.
31.85
CHD
COURTNEY S TIMM
 
Girls Free 50Y 15-18
1.
30.63
GC
SONIA LAMB
2.
32.43
CHD
CAELIN ROWELL
3.
33.84
CHD
HANNAH LEPAGE
4.
34.06
CHD
MEREDITH R TIMM
5.
52.69
GC
REENA SAMUEL
 
Girls Back 25Y 8&U
1.
24.35
GC
REAGAN CLEWELL
2.
24.65
CHD
LUCY R LITZLER
3.
29.21
CHD
KATHERINE E MATYAS
4.
29.31
CHD
SOPHIA A LU
5.
32.90
GC
ELINA VIVIAN
6.
40.38
GC
DASHA LAMB
 
Girls Back 50Y 9-10
1.
48.52
CHD
CAROLYN N VESTAL
2.
48.87
GC
MIA GUMUCIO TORANZO
3.
49.15
CHD
SOPHIE G DODD
4.
51.25
GC
CAROLINE CZZOWITZ
5.
53.73
GC
EVA KHAREL
6.
57.94
CHD
ISHA L LEE
 
Girls Back 50Y 11-12
1.
38.41
GC
AVA CAMMER
2.
38.81
CHD
ABIGAIL L GOODMAN
3.
42.12
CHD
GABRIELLE L RAPTIS
4.
43.01
CHD
KEYA DHAR
5.
43.21
GC
NARI PARK
6.
53.64
GC
BIANCA CASTRO
 
Girls Back 50Y 13-14
1.
31.54
GC
ABBY PRAHL
2.
33.32
GC
ABBY CZZOWITZ
3.
37.77
CHD
CLARE MCGARRY
4.
39.22
GC
MAYA GILBERT
5.
40.31
CHD
ELLA MOORE
6.
47.41
CHD
CAROLINE K MEURLIN
 
Girls Back 50Y 15-18
1.
34.82
CHD
HOLLY STEWART
2.
36.27
CHD
LAINEY FEIGHERY
3.
38.88
CHD
CAELIN ROWELL
4.
42.65
GC
SONIA LAMB
5.
56.88
GC
REENA SAMUEL
 
Girls Breast 25Y 8&U
1.
33.10
CHD
LUCY R LITZLER
2.
34.22
GC
REAGAN CLEWELL
 
Girls Breast 50Y 9-10
1.
46.13
CHD
JESSICA Z YOUNG
2.
54.93
CHD
CAROLINE A TIMM
3.
57.71
CHD
ISHA L LEE
4.
59.89
GC
MIA GUMUCIO TORANZO
 
Girls Breast 50Y 11-12
1.
40.44
CHD
KEYA DHAR
2.
45.08
GC
IMKE KAUFMANN
3.
46.71
GC
NARI PARK
4.
47.38
CHD
CAROLINE K MEURLIN
5.
48.06
CHD
ARIYA S LEE
6.
1:08.40
GC
BRINLEY SNYDER
 
Girls Breast 50Y 13-14
1.
39.06
GC
ELKE KAUFMANN
2.
41.03
GC
MAYA GILBERT
3.
41.22
GC
SONIA LAMB
4.
41.93
CHD
ELLA MOORE
5.
43.53
CHD
COURTNEY S TIMM
6.
44.77
CHD
EMERSON L KERSHNER
 
Girls Breast 50Y 15-18
1.
38.28
CHD
HOLLY STEWART
2.
40.50
CHD
CAELIN ROWELL
3.
44.25
CHD
MEREDITH R TIMM
4.
49.81
GC
BIANCA CASTRO
 
Girls Fly 25Y 8&U
1.
30.88
CHD
LUCY R LITZLER
2.
31.18
GC
ELINA VIVIAN
3.
31.89
GC
REAGAN CLEWELL
4.
34.03
CHD
LARISA E LINTE
5.
38.81
CHD
SOPHIA A LU
 
Girls Fly 25Y 9-10
1.
20.03
CHD
JESSICA Z YOUNG
2.
22.89
CHD
CAROLINE A TIMM
3.
23.78
GC
MIA GUMUCIO TORANZO
4.
24.94
CHD
SOPHIE G DODD
5.
25.43
GC
EVA KHAREL
6.
27.06
GC
ABIGAIL DUNCAN
 
Girls Fly 50Y 11-12
1.
36.43
CHD
ABIGAIL L GOODMAN
2.
40.45
GC
IMKE KAUFMANN
3.
40.50
GC
AVA CAMMER
4.
40.72
CHD
KEYA DHAR
5.
44.34
CHD
GABRIELLE L RAPTIS
6.
49.25
GC
NARI PARK
 
Girls Fly 50Y 13-14
1.
31.03
GC
ABBY PRAHL
2.
32.63
GC
ABBY CZZOWITZ
3.
34.84
CHD
COURTNEY S TIMM
4.
36.13
GC
ELKE KAUFMANN
5.
39.53
CHD
EMERSON L KERSHNER
 
Girls Fly 50Y 15-18
1.
33.00
CHD
HOLLY STEWART
2.
33.13
CHD
LAINEY FEIGHERY
3.
42.00
CHD
MEREDITH R TIMM
 
Girls IM 100Y 8&U
1.
2:29.84
CHD
LUCY R LITZLER
 
Girls IM 100Y 9-10
1.
1:39.85
CHD
JESSICA Z YOUNG
2.
1:55.33
CHD
SOPHIE G DODD
 
Girls IM 100Y 11-12
1.
1:25.58
CHD
ABIGAIL L GOODMAN
2.
1:29.53
GC
IMKE KAUFMANN
3.
1:35.12
GC
AVA CAMMER
4.
1:38.03
GC
NARI PARK
 
Girls IM 100Y 13-14
1.
1:12.63
GC
ABBY PRAHL
2.
1:18.38
GC
ABBY CZZOWITZ
3.
1:22.97
GC
ELKE KAUFMANN
4.
1:25.62
CHD
COURTNEY S TIMM
 
Girls Free 200Y Relay Mixed Age
1.
2:15.21
GC
ABIGAIL DUNCAN
AVA CAMMER
ABBY CZZOWITZ
ELKE KAUFMANN
2.
2:18.50
CHD
COURTNEY S TIMM
GABRIELLE L RAPTIS
SOPHIE G DODD
CAELIN ROWELL
 
Girls Medley 100Y Relay 8&U
1.
2:24.94
GC
DASHA LAMB
REAGAN CLEWELL
ELINA VIVIAN
EMMA DUNCAN
 
Girls Medley 100Y Relay 9-10
1.
1:23.84
CHD
CAROLYN N VESTAL
JESSICA Z YOUNG
CAROLINE A TIMM
SOPHIE G DODD
2.
1:33.21
GC
EVA KHAREL
ABIGAIL DUNCAN
MIA GUMUCIO TORANZO
CAROLINE CZZOWITZ
 
Girls Medley 200Y Relay 11-12
1.
2:38.75
CHD
GABRIELLE L RAPTIS
KEYA DHAR
ABIGAIL L GOODMAN
CAROLINE K MEURLIN
2.
2:40.19
GC
IMKE KAUFMANN
BIANCA CASTRO
AVA CAMMER
NARI PARK
 
Girls Medley 200Y Relay 13-14
1.
2:12.21
GC
ABBY PRAHL
SONIA LAMB
ABBY CZZOWITZ
ELKE KAUFMANN
2.
2:19.72
CHD
CLARE MCGARRY
ELLA MOORE
COURTNEY S TIMM
EMERSON L KERSHNER
 
Girls Medley 200Y Relay 15-18
1.
2:31.63
CHD
LAINEY FEIGHERY
MEREDITH R TIMM
HOLLY STEWART
CAELIN ROWELL