Tue, January 25, 2022

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2021 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.14
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&U 25 Free
18.49
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Free
34.38
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Free
31.4
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Free
27.47
Yaron K Li
AF
Girls 11-12 50 Free
29.65
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Free
25.59
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Free
28.71
Micaela Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.12
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Free
28.12
Isabel Z Will
AV
Boys 8&Under 25 Back
20.81
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Back
23.22
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Back
41.76
Gerard J Gibbs
BCS
Girls 9-10 50 Back
36.82
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Back
31.62
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Back
33.19
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Back
29.27
Gavin C Harrison
ABF
Girls 13-14 50 Back
31.54
Anna C Klotz
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.82
Thomas Soh
CC
Girls 15-18 50 Back
30.37
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Breast
25.91
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&Under 25 Breast
25.59
Reagan L Welly
CY
Boys 9-10 50 Breast
47.61
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Breast
42.69
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Breast
36.48
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 50 Breast
38.26
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Breast
32.88
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Breast
35.85
Angela Testani
SF
Boys 15-18 50 Breast
29.5
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Breast
34.01
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Fly
22.68
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Fly
21.05
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 25 Fly
16.29
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 25 Fly
15.21
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Fly
30.46
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Fly
32.37
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Fly
28.5
Victor Li
CC
Girls 13-14 50 Fly
30.25
Natalie M Tufts
FF
Boys 15-18 50 Fly
26.82
Thomas Soh
CC
26.82
JT Schmid
BCP
Girls 15-18 50 Fly
29.69
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 100 IM
1:46.00
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 100 IM
1:49.60
Addyson Delaney
AV
Boys 9-10 100 IM
1:28.89
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 100 IM
1:21.25
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 100 IM
1:09.56
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 100 IM
1:12.67
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 100 IM
1:03.63
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 100 IM
1:11.05
Azmera P Gebre
AKC
Boys 15-18 100 IM
58.25
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 100 IM
1:04.96
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
1:58.60
Joshua R Donovan
Andrew P Zimmerman
Josef T Gruendel
JT Schmid
BCP
Girls 18&U 200 Free Relay
2:04.35
Madison C Meiring
Bailey Carroll
Natalie M Tufts
Abigail K Zindler
FF
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:06.03
Joshua R Donovan
Michael Zhang
Skylar D Dalil
Lexie A Morrison
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:46.72
Ryan F Hearne
Finn W Lapham
Joseph B Bellino
William B Coleman
AKC
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:42.38
Victoria E Gill
Bridget A Lawler
Summer E Voigt
Caroline M Duffy
CAS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.50
Gerard J Gibbs
Samuel A Hadi
Caleb P Brown
Everett D Cotter
BCS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:20.22
Madelyne E Carroll
Jocelyn T Goodwin
Caroline Shontz
Madison C Meiring
FF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:17.47
Jason K Xin
Allen Y Wang
Yaron K Li
Lorenzo M Nadal
AF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:15.50
Payton E Masten
Marley S Antognoli
Sunny B Chen
Sdyney M Kish
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:06.68
Jordan Koller
Owen K Flickinger
Tyler Phillips
William Aukema
FF
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.21
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sunny B Chen
Soleil L Antognoli
CAS
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:54.53
Carl Blakney
Luke R Witlin
Tyler Aukema
Chase Koller
FF
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:07.16
Abigail K Zindler
Ashley D Kirby
Reagan Buff
Madelyn J Flickinger
FF
 
 
Back to Schedules
Manorgate at Burke Centre Penguins

Date:
June 26, 2021
Location:
Burke Centre Penguins
Course:
50 Meters
Scores:
381.0
Burke Centre Penguins
70.0
Manorgate
 
Boys Free 25M 8&U
1.
19.37
BCP
Leonardo M Rodriguez
2.
25.76
BCP
Mason J Bumiller
3.
27.06
BCP
Lincoln J Issa
4.
28.18
MG
Charles M Kim
5.
37.53
MG
Maxwell J Thompson
6.
43.82
MG
Max D Chen
 
Boys Free 50M 9-10
1.
38.00
BCP
Lukas R Askvig
2.
39.32
MG
Seth M Zavada
3.
42.46
BCP
James A Tyrell
4.
45.93
BCP
Ian A Medrano
5.
55.18
MG
Jooahn Ko
6.
1:03.04
MG
Nicholas J Taylor
 
Boys Free 50M 11-12
1.
31.39
BCP
Josef T Gruendel
2.
38.61
MG
Jake A Davila
3.
39.01
BCP
Zachary S Paredes
4.
40.10
MG
Oliver F Jones
5.
43.63
BCP
Andrew F Tramel
6.
44.18
MG
Dylan Nguyen
 
Boys Free 50M 13-14
1.
26.58
BCP
Joshua R Donovan
2.
27.39
MG
Jacob K Lee
3.
28.74
MG
Aidan J Lintott
4.
29.45
BCP
Soma M Fulwiler
5.
31.87
MG
Joshua K Suh
6.
32.99
BCP
Bence M Fulwiler
 
Boys Free 50M 15-18
1.
25.24
BCP
Michael Zhang
2.
25.96
MG
Albert Kang
3.
26.06
BCP
JT Schmid
4.
26.21
MG
Joshua Y Kim
5.
27.31
BCP
Gabriel Garcia
6.
28.82
MG
Nick A Jobe
 
Boys Back 25M 8&U
1.
31.27
BCP
Lincoln J Issa
2.
31.90
BCP
Henry W Schwaberow
3.
32.31
MG
Jooyun Ko
4.
36.49
BCP
Jacob H Richards
5.
38.43
MG
Maxwell J Thompson
6.
38.90
MG
Michael D Taylor
 
Boys Back 50M 9-10
1.
48.47
MG
Chase P Rogers
2.
50.35
MG
Seth M Zavada
3.
54.39
BCP
Ian A Medrano
4.
58.42
BCP
Joshua C Chiquitucto
5.
1:05.73
MG
Connor D Kim
6.
1:11.57
BCP
Zachary R Morris
 
Boys Back 50M 11-12
1.
36.83
BCP
Josef T Gruendel
2.
47.39
MG
Ian P Kim
3.
48.15
BCP
Andrew F Tramel
4.
50.89
MG
Oliver F Jones
5.
51.21
BCP
Jakob T Askvig
 
Boys Back 50M 13-14
1.
29.41
BCP
Joshua R Donovan
2.
35.61
BCP
Levente A Fulwiler
3.
38.04
MG
Joshua K Suh
4.
40.15
BCP
Bence M Fulwiler
5.
43.62
MG
Peter K Suh
 
Boys Back 50M 15-18
1.
29.06
BCP
JT Schmid
2.
29.68
MG
Albert Kang
3.
30.76
MG
Joshua Y Kim
4.
31.27
BCP
Christopher Goggins
5.
34.31
BCP
Gabriel Garcia
6.
34.68
MG
Nick A Jobe
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
31.10
BCP
Leonardo M Rodriguez
2.
31.20
BCP
Lincoln J Issa
3.
38.88
BCP
Mason J Bumiller
4.
43.94
MG
Max D Chen
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
51.20
BCP
James A Tyrell
2.
51.78
BCP
Noah E Manon
3.
54.66
MG
Chase P Rogers
4.
57.02
MG
Seth M Zavada
5.
1:00.26
BCP
Lukas R Askvig
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
48.65
BCP
Aiden R McNiff
2.
50.53
BCP
Reece D Blackburn
3.
52.31
MG
Ian P Kim
4.
55.60
BCP
Christian S Chiquitucto
5.
59.02
MG
Jason Chen
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
38.11
MG
Aidan J Lintott
2.
38.18
MG
Jacob K Lee
3.
40.56
BCP
Soma M Fulwiler
4.
42.87
BCP
Levente A Fulwiler
5.
45.03
BCP
Bence M Fulwiler
6.
46.13
MG
Joshua K Suh
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
30.37
BCP
Michael Zhang
2.
34.67
BCP
Stephen D Dalil
3.
35.61
BCP
Tyler J Meyer
4.
38.39
MG
Justin Ko
5.
39.18
MG
Nick A Jobe
6.
43.23
MG
Nathan Kim
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
26.30
BCP
Leonardo M Rodriguez
2.
39.87
BCP
Mason J Bumiller
3.
49.00
MG
Charles M Kim
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
19.87
MG
Chase P Rogers
2.
23.04
BCP
Lukas R Askvig
3.
24.32
BCP
Noah E Manon
4.
27.18
BCP
Colston B Farmer
5.
27.73
MG
Connor D Kim
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
35.39
BCP
Josef T Gruendel
2.
48.07
BCP
Reece D Blackburn
3.
50.59
BCP
Aiden R McNiff
4.
53.85
MG
Ian P Kim
5.
58.79
MG
Jake A Davila
6.
59.60
MG
Jason Chen
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
28.90
BCP
Joshua R Donovan
2.
30.51
MG
Jacob K Lee
3.
31.37
BCP
Soma M Fulwiler
4.
32.65
MG
Aidan J Lintott
5.
34.45
BCP
Levente A Fulwiler
6.
39.09
MG
Peter K Suh
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
27.57
BCP
Michael Zhang
2.
28.21
BCP
JT Schmid
3.
28.24
MG
Albert Kang
4.
28.74
MG
Joshua Y Kim
5.
30.28
BCP
Kyle Kittelberger
6.
32.45
MG
Justin Ko
 
Boys IM 100M 9-10
1.
1:51.06
BCP
Lukas R Askvig
 
Boys IM 100M 11-12
1.
1:19.92
BCP
Josef T Gruendel
2.
1:45.59
BCP
Reece D Blackburn
3.
1:53.66
BCP
Jakob T Askvig
4.
2:03.15
BCP
Zachary S Paredes
5.
2:03.34
MG
Jason Chen
 
Boys IM 100M 13-14
1.
1:04.00
BCP
Joshua R Donovan
2.
1:15.72
BCP
Soma M Fulwiler
3.
1:18.35
MG
Aidan J Lintott
 
Boys IM 100M 15-18
1.
1:00.81
BCP
Michael Zhang
2.
1:08.15
MG
Albert Kang
3.
1:25.66
MG
Nathan Kim
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:04.40
BCP
Lukas R Askvig
Josef T Gruendel
Soma M Fulwiler
JT Schmid
2.
2:12.47
MG
Seth M Zavada
Joshua Y Kim
Jake A Davila
Jacob K Lee
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
1:58.86
BCP
Henry W Schwaberow
Lincoln J Issa
Leonardo M Rodriguez
Mason J Bumiller
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:27.95
BCP
Ian A Medrano
James A Tyrell
Noah E Manon
Lukas R Askvig
2.
1:32.53
MG
Jooahn Ko
Connor D Kim
Chase P Rogers
Seth M Zavada
 
Boys Medley 200M Relay 11-12
1.
2:58.25
BCP
Josef T Gruendel
Aiden R McNiff
Reece D Blackburn
Andrew F Tramel
 
Boys Medley 200M Relay 13-14
1.
2:12.12
BCP
Levente A Fulwiler
Joshua R Donovan
Soma M Fulwiler
Bence M Fulwiler
2.
2:22.49
MG
Jacob K Lee
Aidan J Lintott
Peter K Suh
Joshua K Suh
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
1:56.59
BCP
Christopher Goggins
Michael Zhang
JT Schmid
Gabriel Garcia
2.
2:07.05
MG
Albert Kang
Joshua Y Kim
Justin Ko
Nick A Jobe
 
Mixed Medley 200M Relay Mixed Age
1.
2:06.03
BCP
Joshua R Donovan
Michael Zhang
Skylar D Dalil
Lexie A Morrison
2.
2:28.76
MG
Claire E Hispiche
Aidan J Lintott
Albert Kang
Addyson M Theberge
 
Girls Free 25M 8&U
1.
22.00
BCP
Andrea Portillo-Argueta
2.
22.07
MG
Lily H Wolford
3.
22.13
BCP
Kaizen L Armstrong
4.
23.73
BCP
Grace A Kalamajka
5.
30.56
MG
Lana S Wilson
6.
41.59
MG
Aliah T Thompson
 
Girls Free 50M 9-10
1.
32.40
BCP
Lexie A Morrison
2.
44.03
BCP
Lily E Christman
3.
46.32
BCP
Bailey M O'Neill
4.
47.72
MG
Addyson M Theberge
5.
48.84
MG
Elyn Y Kim
6.
58.61
MG
Daisy M Fehr
 
Girls Free 50M 11-12
1.
31.64
BCP
Molly R Bedford
2.
32.14
BCP
Kaelyn S Hrabak
3.
34.67
BCP
Olivia R Dougherty
4.
35.91
MG
Claire E Hispiche
5.
36.96
MG
Megan K Zavada
6.
40.21
MG
Ava C Rogers
 
Girls Free 50M 13-14
1.
30.73
BCP
Madison K Bedford
2.
31.99
BCP
Payton E Morris
3.
33.12
MG
Jenny N Park
4.
33.25
BCP
Zoe A Morrison
5.
33.59
MG
Juliet C Wells
6.
35.31
MG
Lea Lovelace
 
Girls Free 50M 15-18
1.
28.62
BCP
Rachel A Jones
2.
28.87
BCP
Lilly M Cleal
3.
29.79
BCP
Aleigha C Scherber
4.
32.23
MG
Mattie R Cuomo
5.
32.97
MG
Mickaella D Flores
6.
35.09
MG
Raiha A Javaid
 
Girls Back 25M 8&U
1.
25.35
MG
Hailey P Minogue
2.
26.09
BCP
Andrea Portillo-Argueta
3.
27.18
BCP
Alison H McNiff
4.
29.92
MG
Kenley S Valosio
5.
33.25
BCP
Camlin A Farmer
6.
35.97
MG
Lana S Wilson
 
Girls Back 50M 9-10
1.
37.43
BCP
Lexie A Morrison
2.
54.41
BCP
Josephine M Baldwin
3.
56.68
MG
Addyson M Theberge
4.
57.92
BCP
Eliana M Cuca
5.
1:07.56
MG
Meena C Helms
 
Girls Back 50M 11-12
1.
36.62
BCP
Molly R Bedford
2.
39.06
BCP
Kaelyn S Hrabak
3.
39.72
BCP
Skylar D Dalil
4.
40.36
MG
Claire E Hispiche
5.
44.07
MG
Megan K Zavada
6.
1:06.75
MG
Heather B Choi
 
Girls Back 50M 13-14
1.
33.30
BCP
Michelle Y Yoon
2.
38.01
BCP
Payton E Morris
3.
38.42
BCP
Zoe A Morrison
4.
43.24
MG
Samantha E Leal
5.
45.59
MG
Juliet C Wells
 
Girls Back 50M 15-18
1.
32.33
BCP
Rachel A Jones
2.
32.44
BCP
Aleigha C Scherber
3.
34.24
BCP
Sophia J Kim
4.
38.72
MG
Bidan Feng
5.
40.65
MG
Mickaella D Flores
6.
42.03
MG
Raiha A Javaid
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
30.69
MG
Lily H Wolford
2.
30.93
BCP
Alison H McNiff
3.
34.52
BCP
Camlin A Farmer
4.
35.86
MG
Hailey P Minogue
5.
41.81
BCP
Grace A Kalamajka
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
43.40
BCP
Lexie A Morrison
2.
1:03.49
BCP
Bailey M O'Neill
3.
1:17.14
MG
Daisy M Fehr
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
44.71
BCP
Skylar D Dalil
2.
45.03
MG
Megan K Zavada
3.
45.90
BCP
Kaelyn S Hrabak
4.
46.21
BCP
Olivia R Dougherty
5.
53.46
MG
Ava C Rogers
6.
55.58
MG
Heather B Choi
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
38.81
BCP
Julianne M Seanor
2.
38.93
BCP
Madison K Bedford
3.
43.39
BCP
Jacqueline G Dougherty
4.
47.38
MG
Juliet C Wells
5.
49.79
MG
Samantha E Leal
6.
53.51
MG
Lea Lovelace
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
39.35
BCP
Anneliese F Jones
2.
39.66
BCP
Aleigha C Scherber
3.
40.39
BCP
Jeanne H Seanor
4.
41.48
MG
Mattie R Cuomo
5.
43.97
MG
Bidan Feng
6.
46.38
MG
Mickaella D Flores
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
28.62
BCP
Alison H McNiff
2.
29.07
BCP
Andrea Portillo-Argueta
3.
29.10
MG
Hailey P Minogue
4.
38.05
MG
Lily H Wolford
5.
39.22
BCP
Camlin A Farmer
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
23.85
BCP
Lily E Christman
2.
23.90
BCP
Bailey M O'Neill
3.
26.01
BCP
Josephine M Baldwin
4.
28.15
MG
Elyn Y Kim
5.
42.05
MG
Daisy M Fehr
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
34.77
BCP
Molly R Bedford
2.
35.19
BCP
Skylar D Dalil
3.
39.56
BCP
Olivia R Dougherty
4.
40.48
MG
Claire E Hispiche
5.
45.71
MG
Ava C Rogers
6.
1:18.66
MG
Heather B Choi
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
32.63
BCP
Michelle Y Yoon
2.
34.39
BCP
Madison K Bedford
3.
34.43
BCP
Julianne M Seanor
4.
37.98
MG
Lea Lovelace
5.
40.37
MG
Jenny N Park
6.
46.46
MG
Samantha E Leal
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
30.88
BCP
Rachel A Jones
2.
31.99
BCP
Juliana Wojcik
3.
33.16
BCP
Sophia J Kim
4.
34.21
MG
Mattie R Cuomo
5.
38.98
MG
Raiha A Javaid
6.
40.66
MG
Bidan Feng
 
Girls IM 100M 8&U
1.
2:07.00
BCP
Alison H McNiff
2.
2:32.16
MG
Hailey P Minogue
3.
2:32.79
MG
Lily H Wolford
 
Girls IM 100M 9-10
1.
1:23.20
BCP
Lexie A Morrison
2.
2:54.60
MG
Daisy M Fehr
 
Girls IM 100M 11-12
1.
1:28.77
BCP
Olivia R Dougherty
2.
1:32.46
MG
Claire E Hispiche
 
Girls IM 100M 13-14
1.
1:15.75
BCP
Michelle Y Yoon
2.
1:24.62
BCP
Jacqueline G Dougherty
3.
1:25.62
MG
Jenny N Park
 
Girls IM 100M 15-18
1.
1:11.40
BCP
Rachel A Jones
2.
1:12.18
BCP
Aleigha C Scherber
3.
1:17.59
BCP
Lilly M Cleal
4.
1:23.40
BCP
Jeanne H Seanor
5.
1:24.82
MG
Mattie R Cuomo
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:21.44
BCP
Lily E Christman
Kaelyn S Hrabak
Michelle Y Yoon
Lilly M Cleal
2.
2:33.89
MG
Elyn Y Kim
Megan K Zavada
Jenny N Park
Mickaella D Flores
 
Girls Medley 100M Relay 8&U
1.
1:51.84
BCP
Alison H McNiff
Camlin A Farmer
Andrea Portillo-Argueta
Grace A Kalamajka
2.
2:04.90
MG
Lana S Wilson
Lily H Wolford
Hailey P Minogue
Kenley S Valosio
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:30.50
BCP
Eliana M Cuca
Bailey M O'Neill
Lexie A Morrison
Lily E Christman
2.
1:55.02
MG
Addyson M Theberge
Daisy M Fehr
Hannah M Smith
Elyn Y Kim
 
Girls Medley 200M Relay 11-12
1.
2:30.53
BCP
Molly R Bedford
Olivia R Dougherty
Skylar D Dalil
Kaelyn S Hrabak
2.
3:16.53
MG
Heather B Choi
Ava C Rogers
Claire E Hispiche
Megan K Zavada
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
2:18.64
BCP
Michelle Y Yoon
Julianne M Seanor
Madison K Bedford
Payton E Morris
2.
2:42.09
MG
Jenny N Park
Juliet C Wells
Lea Lovelace
Samantha E Leal
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:17.34
BCP
Aleigha C Scherber
Jeanne H Seanor
Rachel A Jones
Lilly M Cleal
2.
2:35.43
MG
Mickaella D Flores
Bidan Feng
Mattie R Cuomo
Raiha A Javaid