Sat, December 7, 2019

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2019 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.63
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 8&U 25 Free
16.83
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Free
31.63
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Free
31.76
Lila Sherman
FM
Boys 11-12 50 Free
28.34
Victor Li
CC
Girls 11-12 50 Free
30.19
Micaela Perezous
CY
Boys 13-14 50 Free
25.04
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Free
28.22
Ellia D Kweon
MG
Boys 15-18 50 Free
24.4
Jackson T Knouse
BCP
Girls 15-18 50 Free
26.39
Sarah L Shackelford
BCS
Boys 8&Under 25 Back
21.96
Jake Sim
MG
Girls 8&Under 25 Back
20.6
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Back
37.49
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Back
36.26
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 50 Back
30.38
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 50 Back
32.28
Nora Sherman
FM
Boys 13-14 50 Back
29.64
Albert Kang
MG
Girls 13-14 50 Back
31.96
Mackenzie L Gupton
AV
Boys 15-18 50 Back
26.9
Kyle Johnson
SR
Girls 15-18 50 Back
29.39
Sarah L Shackelford
BCS
Boys 8&Under 25 Breast
24.65
Maxwell K Camara
CC
Girls 8&Under 25 Breast
24.33
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Breast
43.06
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Breast
39.2
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 50 Breast
35.35
Cyrus Beauvais
FM
Girls 11-12 50 Breast
37.51
Angela Testani
SF
Boys 13-14 50 Breast
31.13
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Breast
35.45
Ashley D Kirby
FF
Boys 15-18 50 Breast
31.31
Justin Lee
AV
Girls 15-18 50 Breast
34.34
Thalia C Costanza
MG
Boys 8&Under 25 Fly
20.69
Aiden N Church
SRD
Girls 8&Under 25 Fly
17.98
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 25 Fly
16.02
Jack M Miceli
ABF
Girls 9-10 25 Fly
15.17
Sunny B Chen
CAS
Boys 11-12 50 Fly
30.34
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 50 Fly
32.0
Nora Sherman
FM
Boys 13-14 50 Fly
27.58
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Fly
30.21
Carly E Lahr
FG
Boys 15-18 50 Fly
26.14
Kyle Johnson
SR
Girls 15-18 50 Fly
28.49
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 100 IM
1:45.00
Aiden N Church
SRD
Girls 8&Under 100 IM
1:38.21
Maya R McCarney
CY
Boys 9-10 100 IM
1:20.74
Matthew Char
AV
Girls 9-10 100 IM
1:18.63
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 100 IM
1:07.66
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 100 IM
1:11.12
Nora Sherman
FM
Boys 13-14 100 IM
1:02.26
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 100 IM
1:09.44
Angelina N Sagaow
CC
Boys 15-18 100 IM
59.15
Kyle Johnson
SR
Girls 15-18 100 IM
1:05.28
Alexa M Cuomo
MG
Boys 18&U 200 Free Relay
1:52.91
Charlie M Barker
Andrew T Char
Matthew Char
Justin Lee
AV
Girls 18&U 200 Free Relay
2:05.37
Mackenzie L Speilman
Payton E Masten
Natalie A Schlemmer
Kelli P McMillan
CAS
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:09.67
Christopher Qian
Hevi K Medde-Witage
Sydney E Davenhall
Audrey I Hayward
BL
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:37.68
James R Lumsden
Erik R Zhang
Noah H Sultan
Lukas P Lawrence
CAS
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:34.43
Sophia R Richards
Adelaide P Freund
Lexie A Morrison
Raegan T Ferguson
BCP
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:19.07
Chance Bennion
Matthew Char
Cooper L Fox
Greyson E Delaney
AV
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:11.47
Megan E Hiltner
Payton E Masten
Sunny B Chen
Josephina L Kritsky
CAS
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:21.87
Tyler Phillips
Owen K Flickinger
Joshua Rosensweig
William Aukema
FF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:24.95
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sydney C Schlabach
McKenna S Lyons
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:01.37
Albert Kang
Aaron E Suh
Nathan E Suh
Joshua Y Kim
MG
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.94
Isabel Z Will
Zoe Rand
Mackenzie L Gupton
Caroline Atkins
AV
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:51.65
Justin Lee
Nathan Yu
Brian Luong
Alexander J Lamb
SRD
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:03.16
Dana Korotovskikh
Lauren E Long
Kayla Graham
Jordan M Wenner
AV
 
 
Back to Schedules
Franklin Glen at Hayden Village

Date:
July 13, 2019
Location:
Hayden Village
Course:
25 Meters
Scores:
236.0
Hayden Village
215.0
Franklin Glen
 
Boys Free 25M 8&U
1.
19.89
FG
Dylan C Siems
2.
20.60
HV
Mason T Shultz
3.
21.85
FG
Myles G Barker
4.
22.91
HV
Ryan Ma
5.
25.40
FG
Luke M Mailloux
6.
30.35
HV
Jacob D Rieger
 
Boys Free 50M 9-10
1.
40.38
FG
Benjamin H Do
2.
40.82
HV
James M Lackey
3.
40.91
HV
Colin R Shultz
4.
41.20
FG
Tucker J Copeland
5.
42.78
HV
Carter Mitchell
6.
48.31
FG
Cannon D Berejik
 
Boys Free 50M 11-12
1.
29.37
HV
Thomas M Nguyen
2.
33.10
HV
Owen M Norusis
3.
35.17
HV
Mutian Liu
4.
36.45
FG
Jacob A Lodge
5.
36.70
FG
Andrew L Fletcher
6.
37.34
FG
Tanner S Garey
 
Boys Free 50M 13-14
1.
27.91
HV
Vincent D Nguyen
2.
28.03
HV
Colby A Lane
3.
29.68
HV
Ian Lee
4.
32.12
FG
Mason L Dougherty
5.
32.90
FG
Christian C Callaghan
6.
33.62
FG
Jacob N Bartolomeo
 
Boys Free 50M 15-18
1.
25.16
HV
Max Kuranda
2.
26.22
HV
Gabriel Lao
3.
26.75
FG
Nicholas D Silva
4.
28.11
FG
Ryan R Bracewell
5.
28.87
FG
Simon P Rothleder
6.
29.68
HV
David Rudo
 
Boys Back 25M 8&U
1.
23.18
HV
Mason T Shultz
2.
23.32
FG
Dylan C Siems
3.
26.83
FG
Evan C Copeland
4.
30.25
FG
Luke M Mailloux
5.
34.28
HV
Jacob D Rieger
6.
36.49
HV
William A Aslinger
 
Boys Back 50M 9-10
1.
46.53
HV
James M Lackey
2.
47.63
FG
Rajan Sheanh
3.
50.67
HV
Colin R Shultz
4.
52.49
FG
Benjamin H Do
5.
53.00
HV
Joshua C Rieger
6.
58.71
FG
Anthony G Shvets
 
Boys Back 50M 11-12
1.
39.00
HV
Owen M Norusis
2.
39.88
HV
Mutian Liu
3.
44.87
FG
Jacob A Lodge
4.
45.84
FG
Skylar A Dougherty
5.
47.94
FG
Dominic Cerniello
6.
49.75
HV
Emerson A Worst
 
Boys Back 50M 13-14
1.
34.81
HV
Colby A Lane
2.
36.56
HV
Thomas S Lackey
3.
37.19
HV
Eyan T Gibson
4.
37.97
FG
Arun Sheanh
5.
42.09
FG
Sergey Patsuk
6.
42.69
FG
Andrew J Whiteman
 
Boys Back 50M 15-18
1.
28.57
HV
Max Kuranda
2.
31.18
HV
Gabriel Lao
3.
31.39
FG
Nicholas D Silva
4.
31.87
FG
Cameron T Goodloe
5.
34.53
HV
Vishwa Arun
6.
34.93
FG
Alex M Hargett
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
27.17
FG
Dylan C Siems
2.
28.06
HV
Ryan Ma
3.
29.37
FG
Evan C Copeland
4.
31.46
FG
Luke M Mailloux
5.
35.03
HV
Jacob D Rieger
6.
36.56
HV
William A Aslinger
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
52.75
FG
Tucker J Copeland
2.
56.46
FG
Tarek Chouman
3.
58.83
HV
Carter Mitchell
4.
1:00.72
FG
Benjamin D Mattiello
5.
1:13.65
HV
Joshua C Rieger
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
36.37
HV
Thomas M Nguyen
2.
48.74
FG
Andrew L Fletcher
3.
48.94
HV
Emerson A Worst
4.
49.03
FG
Tanner S Garey
5.
49.38
FG
Dominic Cerniello
6.
1:06.28
HV
Gavin P Shultz
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
33.03
HV
Vincent D Nguyen
2.
38.75
FG
Sergey Patsuk
3.
40.35
HV
Ian Lee
4.
42.08
HV
Austin R Mitchell
5.
43.25
FG
Mason L Dougherty
6.
43.65
FG
Arun Sheanh
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
33.91
FG
Ryan R Bracewell
2.
38.15
HV
Dominic S Kim
3.
39.38
FG
Cameron T Goodloe
4.
41.03
HV
Vishwa Arun
5.
41.34
HV
Alec J Mitchell
6.
41.49
FG
Alex M Hargett
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
27.28
FG
Iwan Y Hassan
2.
28.91
HV
Ryan Ma
3.
31.53
FG
Myles G Barker
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
19.68
FG
Tucker J Copeland
2.
20.74
FG
Benjamin H Do
3.
21.31
HV
Colin R Shultz
4.
21.55
FG
Tarek Chouman
5.
25.46
HV
Carter Mitchell
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
32.85
HV
Thomas M Nguyen
2.
39.00
HV
Owen M Norusis
3.
39.99
FG
Andrew L Fletcher
4.
40.34
HV
Mutian Liu
5.
45.07
FG
Jacob A Lodge
6.
46.34
FG
Zachary J Topscher
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
30.78
HV
Vincent D Nguyen
2.
32.84
HV
Ian Lee
3.
33.37
HV
Colby A Lane
4.
35.78
FG
Joshua S Lugo Zambrano
5.
36.99
FG
Sergey Patsuk
6.
37.59
FG
Mason L Dougherty
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
27.69
HV
Max Kuranda
2.
29.56
HV
Gabriel Lao
3.
30.12
FG
Nicholas D Silva
4.
31.86
FG
Alex M Hargett
5.
32.02
FG
Ryan R Bracewell
6.
32.53
HV
Vishwa Arun
 
Boys IM 100M 8&U
1.
2:16.59
HV
Mason T Shultz
2.
2:30.43
FG
Myles G Barker
3.
2:43.29
FG
Iwan Y Hassan
 
Boys IM 100M 9-10
1.
1:59.28
HV
Colin R Shultz
2.
2:01.16
FG
Rajan Sheanh
3.
2:14.23
HV
Joshua C Rieger
 
Boys IM 100M 11-12
1.
1:15.87
HV
Thomas M Nguyen
2.
1:27.31
HV
Owen M Norusis
3.
1:27.72
HV
Mutian Liu
4.
2:16.00
HV
Gavin P Shultz
 
Boys IM 100M 13-14
1.
1:07.90
HV
Vincent D Nguyen
2.
1:16.87
HV
Ian Lee
3.
1:19.84
HV
Colby A Lane
4.
1:23.59
HV
Eyan T Gibson
5.
1:24.53
HV
Thomas S Lackey
6.
1:27.40
FG
Arun Sheanh
7.
1:34.53
FG
Jacob N Bartolomeo
8.
1:35.90
FG
Joshua S Lugo Zambrano
 
Boys IM 100M 15-18
1.
1:03.92
HV
Max Kuranda
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:07.50
HV
Colby A Lane
Thomas M Nguyen
Colin R Shultz
Gabriel Lao
2.
2:17.34
FG
Mason L Dougherty
Jacob A Lodge
Tucker J Copeland
Nicholas D Silva
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
1:43.96
FG
Dylan C Siems
Luke M Mailloux
Evan C Copeland
Myles G Barker
2.
2:02.97
HV
William A Aslinger
Ryan Ma
Mason T Shultz
Jacob D Rieger
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:25.76
FG
Rajan Sheanh
Tarek Chouman
Tucker J Copeland
Benjamin H Do
 
Boys Medley 200M Relay 11-12
1.
2:33.19
HV
Mutian Liu
Thomas M Nguyen
Owen M Norusis
Emerson A Worst
2.
2:56.69
FG
Jacob A Lodge
Dominic Cerniello
Andrew L Fletcher
Tanner S Garey
 
Boys Medley 200M Relay 13-14
1.
2:11.22
HV
Eyan T Gibson
Vincent D Nguyen
Ian Lee
Colby A Lane
2.
2:26.34
FG
Arun Sheanh
Sergey Patsuk
Joshua S Lugo Zambrano
Mason L Dougherty
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
1:58.85
FG
Cameron T Goodloe
Ryan R Bracewell
Alex M Hargett
Nicholas D Silva
2.
2:02.78
HV
Max Kuranda
Dominic S Kim
Vishwa Arun
Gabriel Lao
 
Mixed Medley 200M Relay Mixed Age
1.
2:19.60
HV
Max Kuranda
Vincent D Nguyen
Sarah A Rupp
Corinne E Armstrong
2.
2:35.10
FG
Hannah B Lodge
Ryan R Bracewell
Andrew L Fletcher
Ellison M Whiteman
 
Girls Free 25M 8&U
1.
19.42
HV
Nivedita N Gupta
2.
22.12
FG
Sofia A Fandino
3.
22.75
HV
Zoe I Mielke
4.
24.28
HV
Lila E Evanko
5.
24.65
FG
Emeline G Miner
6.
26.12
FG
Eliza M Gencarelli
 
Girls Free 50M 9-10
1.
40.84
FG
Leah C Lahr
2.
42.34
HV
Corinne E Armstrong
3.
43.06
FG
Inara Y Hassan
4.
44.72
FG
Ellison M Whiteman
5.
44.87
HV
Alexandra B Tran
6.
45.56
HV
Claire Ma
 
Girls Free 50M 11-12
1.
31.69
FG
Alyson G Lahr
2.
33.37
HV
Sarah A Rupp
3.
36.61
FG
Nicole R Zhang
4.
37.45
FG
Abigail C Nave
5.
37.49
HV
Eowyn M Worst
6.
38.62
HV
Audrey R Nagle
 
Girls Free 50M 13-14
1.
30.77
HV
Adeline T Gibson
2.
32.45
FG
Nadja L Stovall
3.
33.35
HV
Megan Rudo
4.
34.13
HV
Krithikaa Arun
5.
37.04
FG
Jeanne Marie Greathouse
6.
37.49
FG
Hannah B Lodge
 
Girls Free 50M 15-18
1.
30.94
FG
Madeleine R Ashby
2.
32.60
HV
Melody A Vu
3.
33.00
HV
Madison A Mitchell
4.
33.12
FG
Emily J Clendenin
5.
34.16
FG
Megan M Clendenin
6.
37.03
HV
Maureen Howard
 
Girls Back 25M 8&U
1.
25.41
HV
Nivedita N Gupta
2.
27.32
FG
Sofia A Fandino
3.
28.84
HV
Cailyn M Lackey
3.
28.84
HV
Zoe I Mielke
5.
33.59
FG
Audra H Wilke
6.
37.44
FG
Eliza M Gencarelli
 
Girls Back 50M 9-10
1.
46.59
FG
Leah C Lahr
2.
48.74
FG
Lilly C Barker
3.
49.26
HV
Alexandra B Tran
4.
50.37
FG
Inara Y Hassan
5.
1:21.28
HV
Sadie R Quesenberry
6.
1:23.47
HV
Katharina O McCoy
 
Girls Back 50M 11-12
1.
34.47
FG
Alyson G Lahr
2.
41.97
HV
Sarah A Rupp
3.
44.56
FG
Michaela N Turner
4.
45.59
HV
Eowyn M Worst
5.
46.84
FG
Nicole R Zhang
6.
50.53
HV
Elisa A McCoy
 
Girls Back 50M 13-14
1.
38.37
HV
Krithikaa Arun
2.
39.98
FG
Nadja L Stovall
3.
42.16
FG
Emileigh S Goodloe
4.
42.29
FG
Hannah B Lodge
5.
43.15
HV
Megan Rudo
6.
43.81
HV
Sullivan R Lopes
 
Girls Back 50M 15-18
1.
36.58
FG
Madeleine R Ashby
2.
39.93
FG
Emily J Clendenin
3.
40.84
FG
Ariana R Brehm
4.
42.35
HV
Shannon Carmichael
5.
43.47
HV
Sophia Melusky
6.
43.56
HV
Audrey S Gray
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
28.75
FG
Emeline G Miner
2.
32.40
HV
Cailyn M Lackey
3.
32.79
HV
Tatum A Gammon
4.
34.17
FG
Elizabeth Patsuk
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
52.90
FG
Leah C Lahr
2.
58.24
FG
Amelia G Hilton
3.
59.44
FG
Lilly C Barker
4.
1:00.25
HV
Claire Ma
5.
1:03.68
HV
Corinne E Armstrong
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
47.81
FG
Caroline P Mattiello
2.
49.45
FG
Michaela N Turner
3.
50.18
HV
Audrey R Nagle
4.
50.40
FG
Teagan A Brewer
5.
1:03.05
HV
Elisa A McCoy
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
41.65
HV
Adeline T Gibson
2.
42.81
HV
Krithikaa Arun
3.
44.37
HV
Abigail L Winston
4.
46.97
FG
Emileigh S Goodloe
5.
51.45
FG
Madeline E Latham
6.
57.54
FG
Megan E Lisenby
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
40.97
FG
Madeleine R Ashby
2.
43.31
HV
Melody A Vu
3.
44.41
FG
Emily J Clendenin
4.
45.65
HV
Madison A Mitchell
5.
45.94
FG
Ariana R Brehm
6.
49.50
HV
Sophia Melusky
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
25.06
HV
Nivedita N Gupta
2.
27.23
FG
Sofia A Fandino
3.
28.09
FG
Audra H Wilke
4.
29.59
HV
Katelyn M Hockenbury
5.
30.53
HV
Caroline H Hoglund
6.
32.34
FG
Emeline G Miner
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
20.62
FG
Lilly C Barker
2.
21.90
FG
Kaitlyn J Deyo
3.
23.37
FG
Inara Y Hassan
4.
23.40
HV
Claire Ma
5.
24.41
HV
Corinne E Armstrong
6.
25.36
HV
Alexandra B Tran
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
37.33
FG
Alyson G Lahr
2.
38.38
HV
Sarah A Rupp
3.
39.69
HV
Eowyn M Worst
4.
42.44
FG
Abigail C Nave
5.
43.06
HV
Audrey R Nagle
6.
49.31
FG
Michaela N Turner
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
35.84
HV
Adeline T Gibson
2.
37.86
FG
Nadja L Stovall
3.
37.97
HV
Megan Rudo
4.
41.59
FG
Emileigh S Goodloe
5.
42.43
FG
Hannah B Lodge
6.
44.46
HV
Abigail L Winston
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
35.05
HV
Madison A Mitchell
2.
35.23
HV
Melody A Vu
3.
36.21
FG
Megan M Clendenin
4.
38.69
FG
Jenna Chouman
5.
40.13
FG
Sara J Lisenby
6.
40.68
HV
Audrey S Gray
 
Girls IM 100M 8&U
1.
2:07.35
HV
Nivedita N Gupta
2.
2:24.90
HV
Cailyn M Lackey
3.
2:42.97
HV
Zoe I Mielke
4.
3:08.35
HV
Caroline H Hoglund
 
Girls IM 100M 9-10
1.
1:53.59
FG
Kaitlyn J Deyo
2.
1:53.80
FG
Inara Y Hassan
3.
2:06.69
FG
Amelia G Hilton
 
Girls IM 100M 11-12
1.
1:38.75
HV
Audrey R Nagle
2.
1:39.73
FG
Nicole R Zhang
3.
1:43.94
FG
Abigail C Nave
4.
1:50.78
FG
Harper R Nave
 
Girls IM 100M 13-14
1.
1:20.97
HV
Adeline T Gibson
2.
1:35.10
HV
Megan Rudo
 
Girls IM 100M 15-18
1.
1:19.65
HV
Melody A Vu
2.
1:39.50
FG
Sara J Lisenby
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:19.00
FG
Nadja L Stovall
Alyson G Lahr
Leah C Lahr
Madeleine R Ashby
2.
2:25.03
HV
Eowyn M Worst
Alexandra B Tran
Melody A Vu
Adeline T Gibson
 
Girls Medley 100M Relay 8&U
1.
1:48.29
HV
Zoe I Mielke
Lila E Evanko
Katelyn M Hockenbury
Nivedita N Gupta
2.
1:50.64
FG
Audra H Wilke
Emeline G Miner
Sofia A Fandino
Eliza M Gencarelli
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:27.56
FG
Leah C Lahr
Amelia G Hilton
Lilly C Barker
Ellison M Whiteman
 
Girls Medley 200M Relay 11-12
1.
2:43.27
FG
Alyson G Lahr
Caroline P Mattiello
Abigail C Nave
Nicole R Zhang
2.
2:48.12
HV
Sarah A Rupp
Audrey R Nagle
Eowyn M Worst
Elisa A McCoy
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
2:30.53
HV
Krithikaa Arun
Abigail L Winston
Megan Rudo
Adeline T Gibson
2.
2:40.60
FG
Jeanne Marie Greathouse
Emileigh S Goodloe
Nadja L Stovall
Hannah B Lodge
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:26.54
FG
Madeleine R Ashby
Miranda A Schuman
Jenna Chouman
Emily J Clendenin
2.
2:36.15
HV
Shannon Carmichael
Melody A Vu
Madison A Mitchell
Maureen Howard