Sun, August 18, 2019

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2019 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.63
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 8&U 25 Free
16.83
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Free
31.63
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Free
31.76
Lila Sherman
FM
Boys 11-12 50 Free
28.34
Victor Li
CC
Girls 11-12 50 Free
30.19
Micaela Perezous
CY
Boys 13-14 50 Free
25.04
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Free
28.22
Ellia D Kweon
MG
Boys 15-18 50 Free
24.4
Jackson T Knouse
BCP
Girls 15-18 50 Free
26.39
Sarah L Shackelford
BCS
Boys 8&Under 25 Back
21.96
Jake Sim
MG
Girls 8&Under 25 Back
20.6
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Back
37.49
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Back
36.26
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 50 Back
30.38
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 50 Back
32.28
Nora Sherman
FM
Boys 13-14 50 Back
29.64
Albert Kang
MG
Girls 13-14 50 Back
31.96
Mackenzie L Gupton
AV
Boys 15-18 50 Back
26.9
Kyle Johnson
SR
Girls 15-18 50 Back
29.39
Sarah L Shackelford
BCS
Boys 8&Under 25 Breast
24.65
Maxwell K Camara
CC
Girls 8&Under 25 Breast
24.33
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Breast
43.06
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Breast
39.2
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 50 Breast
35.35
Cyrus Beauvais
FM
Girls 11-12 50 Breast
37.51
Angela Testani
SF
Boys 13-14 50 Breast
31.13
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Breast
35.45
Ashley D Kirby
FF
Boys 15-18 50 Breast
31.31
Justin Lee
AV
Girls 15-18 50 Breast
34.34
Thalia C Costanza
MG
Boys 8&Under 25 Fly
20.69
Aiden N Church
SRD
Girls 8&Under 25 Fly
17.98
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 25 Fly
16.02
Jack M Miceli
ABF
Girls 9-10 25 Fly
15.17
Sunny B Chen
CAS
Boys 11-12 50 Fly
30.34
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 50 Fly
32.0
Nora Sherman
FM
Boys 13-14 50 Fly
27.58
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Fly
30.21
Carly E Lahr
FG
Boys 15-18 50 Fly
26.14
Kyle Johnson
SR
Girls 15-18 50 Fly
28.49
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 100 IM
1:45.00
Aiden N Church
SRD
Girls 8&Under 100 IM
1:38.21
Maya R McCarney
CY
Boys 9-10 100 IM
1:20.74
Matthew Char
AV
Girls 9-10 100 IM
1:18.63
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 100 IM
1:07.66
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 100 IM
1:11.12
Nora Sherman
FM
Boys 13-14 100 IM
1:02.26
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 100 IM
1:09.44
Angelina N Sagaow
CC
Boys 15-18 100 IM
59.15
Kyle Johnson
SR
Girls 15-18 100 IM
1:05.28
Alexa M Cuomo
MG
Boys 18&U 200 Free Relay
1:52.91
Charlie M Barker
Andrew T Char
Matthew Char
Justin Lee
AV
Girls 18&U 200 Free Relay
2:05.37
Mackenzie L Speilman
Payton E Masten
Natalie A Schlemmer
Kelli P McMillan
CAS
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:09.67
Christopher Qian
Hevi K Medde-Witage
Sydney E Davenhall
Audrey I Hayward
BL
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:37.68
James R Lumsden
Erik R Zhang
Noah H Sultan
Lukas P Lawrence
CAS
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:34.43
Sophia R Richards
Adelaide P Freund
Lexie A Morrison
Raegan T Ferguson
BCP
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:19.07
Chance Bennion
Matthew Char
Cooper L Fox
Greyson E Delaney
AV
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:11.47
Megan E Hiltner
Payton E Masten
Sunny B Chen
Josephina L Kritsky
CAS
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:21.87
Tyler Phillips
Owen K Flickinger
Joshua Rosensweig
William Aukema
FF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:24.95
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sydney C Schlabach
McKenna S Lyons
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:01.37
Albert Kang
Aaron E Suh
Nathan E Suh
Joshua Y Kim
MG
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.94
Isabel Z Will
Zoe Rand
Mackenzie L Gupton
Caroline Atkins
AV
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:51.65
Justin Lee
Nathan Yu
Brian Luong
Alexander J Lamb
SRD
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:03.16
Dana Korotovskikh
Lauren E Long
Kayla Graham
Jordan M Wenner
AV
 
 
Back to Schedules
Sequoia Farms at Chase Club

Date:
July 13, 2019
Location:
Chase Club
Course:
25 Meters
Scores:
272.0
Sequoia Farms
179.0
Chase Club
 
Boys Free 25M 8&U
1.
19.34
CC
Maxwell K Camara
2.
21.12
SF
Cameron Malo
3.
21.95
SF
Luke Fleury
4.
23.25
CC
Leo K Li
5.
23.69
SF
Stuart Jewell
6.
26.03
CC
Rowan J Maltese
 
Boys Free 50M 9-10
1.
34.85
SF
Benjamin Kiley
2.
38.65
CC
Michael J Malarkey
3.
46.70
SF
Andres Cromwell
4.
46.75
SF
Christopher Watkins
5.
48.47
CC
Jackson D Murphy
6.
53.03
CC
Arben R Nagler
 
Boys Free 50M 11-12
1.
28.96
CC
Victor Li
2.
31.21
SF
Sebastian Cromwell
3.
32.15
SF
Peter Fleury
4.
32.88
CC
Harry T Maltese
5.
33.75
CC
Aidan P Mullen
6.
37.66
SF
Viero L Alarcon
 
Boys Free 50M 13-14
1.
30.22
CC
Wade R Geiszler
2.
31.63
SF
Samuel Kirkpatrick
3.
31.99
CC
Rami G Daamash
4.
37.25
CC
Connor C McGee
5.
39.60
SF
Pat Bartro
 
Boys Free 50M 15-18
1.
27.00
SF
Gianmarco Miranda
2.
27.19
CC
Matthew Lee
3.
27.38
SF
Diego Cromwell
4.
27.88
SF
Thadius Palmer
5.
29.19
CC
Jason G Daamash
6.
30.53
CC
Nekahn C McLain
 
Boys Back 25M 8&U
1.
26.06
CC
Leo K Li
2.
28.15
SF
Cameron Malo
3.
29.47
SF
Joseph Testani
4.
29.69
SF
Luke Fleury
5.
34.32
CC
Rowan J Maltese
6.
45.28
CC
Evan D Kelley
 
Boys Back 50M 9-10
1.
47.45
CC
Michael J Malarkey
2.
49.81
SF
Nicholas Testani
3.
58.44
SF
Andres Cromwell
4.
1:01.32
CC
Jackson D Murphy
5.
1:03.25
CC
Arben R Nagler
6.
1:03.95
SF
Christopher Watkins
 
Boys Back 50M 11-12
1.
34.72
CC
Victor Li
2.
41.39
SF
Peter Fleury
3.
47.78
CC
Harry T Maltese
4.
49.59
SF
Viero L Alarcon
5.
57.22
CC
Caleb H Cho
6.
1:01.18
SF
Lawrence Van Aken
 
Boys Back 50M 13-14
1.
37.44
CC
Wade R Geiszler
2.
49.01
CC
Justin E Lindo
3.
52.76
CC
Connor C McGee
 
Boys Back 50M 15-18
1.
31.75
SF
Diego Cromwell
2.
32.91
SF
Gianmarco Miranda
3.
33.87
CC
Peter M Kikis
4.
36.93
SF
Connor Croxton
5.
40.84
CC
Nekahn C McLain
6.
46.91
CC
John J Oconnor
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
26.06
CC
Maxwell K Camara
2.
32.84
CC
Leo K Li
3.
33.81
SF
Cameron Malo
4.
34.51
SF
Joseph Testani
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
46.97
SF
Benjamin Kiley
2.
53.44
CC
Michael J Malarkey
3.
54.47
SF
Nicholas Testani
4.
1:05.32
CC
Brady J Mullen
5.
1:11.44
CC
Arben R Nagler
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
41.72
SF
Sebastian Cromwell
2.
44.82
CC
Aidan P Mullen
3.
45.06
SF
Peter Fleury
4.
55.15
CC
Joshua H Cho
5.
1:00.83
CC
Caleb H Cho
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
42.95
CC
Rami G Daamash
2.
43.37
SF
Samuel Kirkpatrick
3.
47.78
SF
Pat Bartro
4.
48.21
CC
Brenton K Keo
5.
49.22
CC
Justin E Lindo
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
35.06
CC
Matthew Lee
2.
36.97
SF
Samuel Williams
3.
37.21
SF
Gianmarco Miranda
4.
38.20
CC
Jason G Daamash
5.
39.21
SF
Thadius Palmer
6.
42.09
CC
Nekahn C McLain
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
24.13
CC
Maxwell K Camara
2.
29.87
SF
Joseph Testani
3.
32.56
SF
Peter O'Malley
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
17.50
SF
Benjamin Kiley
2.
23.00
SF
Nicholas Testani
3.
23.45
SF
Andres Cromwell
4.
26.89
CC
Jackson D Murphy
5.
30.09
CC
Colin J Sharma
6.
33.14
CC
Brady J Mullen
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
33.59
CC
Victor Li
2.
36.12
SF
Sebastian Cromwell
3.
41.01
CC
Harry T Maltese
4.
44.53
CC
Aidan P Mullen
5.
48.71
SF
Viero L Alarcon
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
35.52
CC
Wade R Geiszler
2.
39.25
SF
Samuel Kirkpatrick
3.
44.03
CC
Rami G Daamash
4.
47.64
CC
Brenton K Keo
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
28.84
SF
Diego Cromwell
2.
30.77
CC
Peter M Kikis
3.
32.32
CC
Matthew Lee
4.
32.44
SF
Connor Croxton
5.
32.53
SF
Thadius Palmer
6.
34.50
CC
Jason G Daamash
 
Boys IM 100M 8&U
1.
2:06.51
CC
Maxwell K Camara
2.
2:52.31
SF
Stuart Jewell
 
Boys IM 100M 9-10
1.
1:49.29
SF
Nicholas Testani
2.
2:08.18
SF
Andres Cromwell
 
Boys IM 100M 15-18
1.
1:23.76
SF
Thadius Palmer
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:08.91
CC
Michael J Malarkey
Victor Li
Wade R Geiszler
Matthew Lee
2.
2:14.09
SF
Peter Fleury
Nicholas Testani
Samuel Kirkpatrick
Thadius Palmer
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
2:12.14
CC
Rowan J Maltese
Leo K Li
Maxwell K Camara
Evan D Kelley
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:27.19
SF
Nicholas Testani
Andres Cromwell
Benjamin Kiley
Christopher Watkins
 
Boys Medley 200M Relay 11-12
1.
2:52.32
CC
Victor Li
Aidan P Mullen
Harry T Maltese
Joshua H Cho
 
Boys Medley 200M Relay 13-14
1.
2:34.21
SF
Sebastian Cromwell
Samuel Kirkpatrick
Peter Fleury
Viero L Alarcon
2.
2:45.34
CC
Justin E Lindo
Rami G Daamash
Wade R Geiszler
Connor C McGee
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
2:05.53
SF
Diego Cromwell
Samuel Williams
Gianmarco Miranda
Thadius Palmer
2.
2:13.26
CC
Matthew Lee
Jason G Daamash
Peter M Kikis
Nekahn C McLain
 
Mixed Medley 200M Relay Mixed Age
1.
2:23.68
SF
Sydney Loper
Sebastian Cromwell
Lillianne Fish
Benjamin Kiley
2.
2:33.47
CC
Katherine Mason
Taylor C Jones
Peter M Kikis
Harry T Maltese
 
Girls Free 25M 8&U
1.
18.94
SF
Kathryn Kiley
2.
19.40
SF
Charlotte Long
3.
21.47
CC
Lynn M Kelley
4.
25.87
CC
Greer L Larson
5.
26.15
CC
Elise L Nagler
6.
28.09
SF
Annabelle Van Aken
 
Girls Free 50M 9-10
1.
38.50
SF
Emma Carey
2.
38.56
SF
Rylee Schmid
3.
39.39
SF
Zoe Boggs
4.
41.01
CC
Nina T Shupp
5.
42.46
CC
Ava K Benevento
6.
48.34
CC
Taylor C Jones
 
Girls Free 50M 11-12
1.
35.19
SF
Angela Testani
2.
35.41
CC
Avery Adler
3.
36.01
SF
Keenan O'Donnell
4.
36.02
SF
Brooke Long
5.
38.69
CC
Samantha A Murphy
6.
43.47
CC
Caroline G Perry
 
Girls Free 50M 13-14
1.
29.71
CC
Angelina N Sagaow
2.
30.88
SF
Nadia Boggs
3.
33.72
CC
Katherine Mason
4.
34.53
CC
Lilia A Kim
5.
34.72
SF
Emma L Loper
6.
34.88
SF
Avery Gegg
 
Girls Free 50M 15-18
1.
29.70
CC
Salma Khorramshahgol
2.
30.78
SF
Lucy Blazquez
3.
31.04
CC
Julia M Moser
4.
31.53
SF
Kate Croxton
5.
31.57
SF
Sydney Loper
6.
32.91
CC
Lena N Stechuk
 
Girls Back 25M 8&U
1.
24.06
SF
Kathryn Kiley
2.
26.66
CC
Lynn M Kelley
3.
27.40
SF
Katia Bouferrache
4.
28.78
CC
Alice M Hurley
5.
29.87
SF
Charlotte Watkins
6.
31.43
CC
Katelyn S Shea
 
Girls Back 50M 9-10
1.
44.14
SF
Emma Carey
2.
49.33
SF
Sophia Bouferrache
3.
49.84
SF
Ava Andersen
4.
49.97
CC
Ava K Benevento
5.
52.41
CC
Nina T Shupp
6.
57.44
CC
Ashley I Shea
 
Girls Back 50M 11-12
1.
42.26
SF
Shannon O'Malley
2.
42.75
SF
Brooke Long
3.
43.59
CC
Avery Adler
4.
43.81
SF
Keenan O'Donnell
5.
47.16
CC
Leena E Olibah
6.
52.28
CC
Samantha A Murphy
 
Girls Back 50M 13-14
1.
32.95
CC
Angelina N Sagaow
2.
34.57
SF
Lillianne Fish
3.
38.88
CC
Erin M Kelley
4.
41.04
SF
Hailey Schmid
5.
41.75
SF
Nadia Boggs
6.
44.59
CC
Emma Lee
 
Girls Back 50M 15-18
1.
33.43
SF
Sydney Loper
2.
34.15
CC
Salma Khorramshahgol
3.
36.22
SF
Sydney Fish
4.
37.33
SF
Lucy Blazquez
5.
37.88
CC
Sloan A Soyster Heinz
6.
40.13
CC
Lena N Stechuk
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
27.09
SF
Charlotte Long
2.
31.54
CC
Marisa F Bills
3.
32.68
SF
Annabelle Van Aken
4.
34.65
CC
Mia G Baily
5.
35.69
CC
Elise L Nagler
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
51.39
SF
Rylee Schmid
2.
53.69
CC
Taylor C Jones
3.
54.20
SF
Emma Carey
4.
58.93
SF
Sophia Bouferrache
5.
59.32
CC
Kaitlyn A Baily
6.
1:06.50
CC
Ashley I Shea
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
42.28
SF
Angela Testani
2.
50.41
SF
Shannon O'Malley
3.
50.90
SF
Lillianna McNerney
4.
51.19
CC
Leena E Olibah
5.
54.18
CC
Samantha A Murphy
6.
1:00.09
CC
Caroline G Perry
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
41.60
SF
Lillianne Fish
2.
44.00
CC
Erin M Kelley
3.
44.07
CC
Katherine Mason
4.
44.12
SF
Mary Catherine Williams
5.
44.38
CC
Reed E Soyster Heinz
6.
45.76
SF
Avery Gegg
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
37.15
CC
Julia M Moser
2.
38.45
SF
Lucy Blazquez
3.
43.27
SF
Kate Croxton
4.
43.90
CC
Lena N Stechuk
5.
45.76
CC
Katrina C Geiszler
6.
50.22
SF
Sydney Fish
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
21.79
SF
Charlotte Long
2.
22.75
CC
Lynn M Kelley
3.
24.39
SF
Kathryn Kiley
4.
31.50
SF
Aiylana Bayoumi
5.
33.09
CC
Elise L Nagler
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
18.91
SF
Rylee Schmid
2.
21.62
SF
Ava Andersen
3.
21.90
SF
Zoe Boggs
4.
22.82
CC
Ava K Benevento
5.
23.57
CC
Nina T Shupp
6.
24.09
CC
Samantha L Malarkey
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
39.69
SF
Brooke Long
2.
40.12
SF
Angela Testani
3.
43.03
CC
Avery Adler
4.
44.62
SF
Keenan O'Donnell
5.
47.46
CC
Leena E Olibah
6.
57.08
CC
Caroline G Perry
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
32.13
CC
Angelina N Sagaow
2.
34.01
SF
Lillianne Fish
3.
35.62
SF
Nadia Boggs
4.
40.72
SF
Avery Gegg
5.
43.64
CC
Erin M Kelley
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
31.90
CC
Salma Khorramshahgol
2.
32.38
SF
Sydney Loper
3.
33.94
SF
Kate Croxton
4.
35.16
CC
Julia M Moser
5.
35.78
SF
Sydney Fish
6.
36.90
CC
Katrina C Geiszler
 
Girls IM 100M 8&U
1.
1:51.44
SF
Charlotte Long
2.
1:57.58
SF
Kathryn Kiley
3.
2:15.50
CC
Lynn M Kelley
4.
2:28.03
CC
Mia G Baily
5.
2:38.07
SF
Aiylana Bayoumi
 
Girls IM 100M 9-10
1.
1:43.90
SF
Rylee Schmid
2.
1:52.37
SF
Ava Andersen
3.
1:58.19
CC
Nina T Shupp
4.
2:18.53
CC
Kaitlyn A Baily
 
Girls IM 100M 11-12
1.
1:31.78
SF
Brooke Long
2.
1:33.94
SF
Angela Testani
3.
1:35.59
SF
Shannon O'Malley
4.
1:40.45
SF
Keenan O'Donnell
 
Girls IM 100M 13-14
1.
1:33.43
SF
Nadia Boggs
2.
1:35.65
SF
Emma L Loper
3.
1:38.06
SF
Hailey Schmid
4.
1:49.69
SF
Mary Catherine Williams
 
Girls IM 100M 15-18
1.
1:26.46
SF
Sydney Fish
2.
1:30.10
CC
Katrina C Geiszler
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:13.16
SF
Emma Carey
Lucy Blazquez
Angela Testani
Nadia Boggs
2.
2:20.06
CC
Nina T Shupp
Avery Adler
Angelina N Sagaow
Salma Khorramshahgol
 
Girls Medley 100M Relay 8&U
1.
1:35.38
SF
Katia Bouferrache
Kathryn Kiley
Charlotte Long
Annabelle Van Aken
2.
1:43.32
CC
Alice M Hurley
Marisa F Bills
Lynn M Kelley
Greer L Larson
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:20.47
SF
Emma Carey
Rylee Schmid
Ava Andersen
Zoe Boggs
2.
1:27.20
CC
Ava K Benevento
Taylor C Jones
Samantha L Malarkey
Nina T Shupp
 
Girls Medley 200M Relay 11-12
1.
2:40.16
SF
Keenan O'Donnell
Angela Testani
Brooke Long
Shannon O'Malley
2.
3:10.69
CC
Leena E Olibah
Samantha A Murphy
Avery Adler
Caroline G Perry
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
2:27.94
CC
Erin M Kelley
Reed E Soyster Heinz
Angelina N Sagaow
Katherine Mason
2.
2:29.32
SF
Lillianne Fish
Mary Catherine Williams
Avery Gegg
Nadia Boggs
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:17.26
SF
Sydney Loper
Lucy Blazquez
Kate Croxton
Sydney Fish
2.
2:18.02
CC
Sloan A Soyster Heinz
Julia M Moser
Salma Khorramshahgol
Lena N Stechuk