Fri, September 22, 2017

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
15.9
Benjamin Kiley
SF
Girls 8&U 25 Free
16.88
Audrey I Hayward
BL
16.88
Lila Sherman
FM
Boys 9-10 50 Free
31.72
Andrew T Char
AV
Girls 9-10 50 Free
32.72
Micaela Perezous
CY
Boys 11-12 50 Free
27.11
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 50 Free
28.35
Claire Mowery
FM
Boys 13-14 50 Free
26.68
Gabriel Lao
HV
Girls 13-14 50 Free
28.14
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.11
Brandon Fabian
CC
Girls 15-18 50 Free
26.96
Caroline McCleskey
FF
Boys 8&Under 25 Back
20.99
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 25 Back
19.81
Lila Sherman
FM
Boys 9-10 50 Back
35.5
Christopher Qian
BL
Girls 9-10 50 Back
37.16
Anna C Klotz
ABF
Boys 11-12 50 Back
33.05
Albert Kang
MG
Girls 11-12 50 Back
32.77
Mackenzie L Gupton
AV
Boys 13-14 50 Back
29.75
Emil LaSida
C
Girls 13-14 50 Back
30.75
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 50 Back
26.76
Drew M Amaral
FF
Girls 15-18 50 Back
29.96
Caroline McCleskey
FF
Boys 8&Under 25 Breast
22.46
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 25 Breast
21.92
Payton E Masten
CAS
Boys 9-10 50 Breast
40.11
Cyrus Beauvais
FM
Girls 9-10 50 Breast
41.54
Angela Testani
SF
Boys 11-12 50 Breast
33.59
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 50 Breast
37.83
Natalie A Schlemmer
CAS
Boys 13-14 50 Breast
32.24
Michael Zhang
BCP
Girls 13-14 50 Breast
35.1
Kathryn Oakford
SRD
Boys 15-18 50 Breast
30.75
Thomas Moore
BL
Girls 15-18 50 Breast
35.04
Rachel L Schlemmer
CAS
Boys 8&Under 25 Fly
18.13
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 25 Fly
18.81
Lila Sherman
FM
Boys 9-10 25 Fly
15.31
Christopher Qian
BL
Girls 9-10 25 Fly
15.65
Eve McLaury
C
Boys 11-12 50 Fly
30.0
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 50 Fly
30.93
Claire Mowery
FM
Boys 13-14 50 Fly
28.88
Carl Blakney
FF
Girls 13-14 50 Fly
30.15
Jennifer Luong
SRD
Boys 15-18 50 Fly
25.59
Brandon Fabian
CC
Girls 15-18 50 Fly
28.75
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 100 IM
1:31.45
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 100 IM
1:40.41
Payton E Masten
CAS
Boys 9-10 100 IM
1:20.60
Christopher Qian
BL
Girls 9-10 100 IM
1:21.64
Nora Sherman
FM
Boys 11-12 100 IM
1:09.53
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 100 IM
1:10.75
Claire Mowery
FM
Boys 13-14 100 IM
1:06.24
Emil LaSida
C
Girls 13-14 100 IM
1:09.00
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 100 IM
1:01.23
John P Moore
BL
Girls 15-18 100 IM
1:07.88
Brooke Williams
SF
Boys Mixed 200 Free Relay
1:55.51
William J Tighe
JT Schmid
Michael Zhang
Jacob Anglin
BCP
Girls Mixed 200 Free Relay
2:01.06
Caleigh F Jones
Anneliese F Jones
Lilly M Cleal
Olivia F Schmid
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:30.35
Chance Bennion
Matthew Char
Kyle A Gadsby
Brian Moran
AV
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:27.78
Sunny B Chen
Payton E Masten
Katherine L Reynolds
Josephina L Kritsky
CAS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:15.89
Soma M Fulwiler
Joshua R Donovan
William J Tighe
Michael C Cantlon
BCP
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:15.61
Sydney C Schlabach
Claire M McMahan
Mackenzie L Speilman
McKenna S Lyons
CAS
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:21.19
JT Schmid
Stephen D Dalil
Christopher Goggins
Aaron Erickson
BCP
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:21.98
Mackenzie L Gupton
Caroline Atkins
Evelyn Q Nguyen
Naska Batijargal
AV
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:04.81
Emil LaSida
Ronan Lauinger
William McLaury
Jacob Rosario
C
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:07.90
Abigail Church
Kathryn Oakford
Jennifer Luong
Abigail Harrington
SRD
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:53.94
Vincent C Cleal
Michael Zhang
Jacob Anglin
Jackson T Knouse
BCP
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:05.13
Dana Korotovskikh
Jordan M Wenner
Kayla Graham
Natalie R Smithers
AV
 
 
Back to Schedules
Glen Cove at Saratoga

Date:
July 22, 2017
Location:
Saratoga
Course:
25 Meters
Scores:
280.0
Saratoga
163.0
Glen Cove
 
Boys Free 25M 8&U
1.
19.44
SAR
Alexander H Wood
2.
23.15
GC
Jake Prahl
3.
25.29
GC
Carter Grove
4.
41.04
GC
Arcin Regmi
5.
58.63
SAR
Max C Sow
 
Boys Free 50M 9-10
1.
42.32
GC
Braxton Sutera
2.
42.56
GC
Leo Lockey
3.
57.07
SAR
Alexander W Basurto
4.
1:14.13
GC
Preston Yesquen
5.
1:22.03
SAR
Julian R Alfred
 
Boys Free 50M 11-12
1.
36.47
SAR
Griffith S Uy
2.
40.81
GC
Carmine Sutera
3.
44.16
SAR
Kody A Camp
4.
44.40
GC
Thomas Keele
5.
53.35
SAR
Jonathan R Manzano
6.
1:01.34
GC
Tyler Gilbert
 
Boys Free 50M 13-14
1.
31.57
SAR
Benjamin A Tyeryar
2.
33.44
SAR
Nikolai Yurek
3.
34.40
SAR
Joseph E Hartz
4.
35.31
GC
Riyos Pudasaini
5.
35.75
GC
Alejandro Barreto-Lopez
6.
38.57
GC
Aidan Tingen
 
Boys Free 50M 15-18
1.
26.56
SAR
Joel Harman
2.
26.87
SAR
Cole J Riggins
3.
31.04
SAR
Jeffrey G Woodbridge
4.
31.50
GC
Joshua Snyder
5.
40.43
GC
Nick Angelides
6.
41.31
GC
Eric Malmstrom
7.
45.80
SAR
Justin M Freeman
 
Boys Back 25M 8&U
1.
25.59
GC
Aaron Gardner
2.
25.72
SAR
J. C Phillips
3.
29.63
GC
Liam Jenson
4.
34.94
GC
Griffin Yesquen
5.
56.71
SAR
Max C Sow
 
Boys Back 50M 9-10
1.
50.72
GC
Leo Lockey
2.
51.97
GC
Braxton Sutera
3.
55.72
SAR
Caleb S Morillo
4.
56.63
GC
Chase Cole
5.
1:16.08
SAR
Dylan A Leferve
6.
1:39.78
SAR
Julian R Alfred
 
Boys Back 50M 11-12
1.
42.69
SAR
Griffith S Uy
2.
52.22
GC
Thomas Keele
2.
52.22
GC
Benjamin Soderborg
4.
1:04.22
SAR
Jonathan R Manzano
5.
1:47.22
GC
Tyler Gilbert
 
Boys Back 50M 13-14
1.
37.34
SAR
Benjamin A Tyeryar
2.
39.50
GC
Chase Diaz
3.
44.57
SAR
Nikolai Yurek
4.
45.71
GC
Riyos Pudasaini
5.
49.69
GC
Marshall Lockey
6.
50.18
SAR
William M Partain
 
Boys Back 50M 15-18
1.
32.10
SAR
Joel Harman
2.
37.50
GC
Joshua Snyder
3.
39.12
SAR
Jeffrey G Woodbridge
4.
39.31
SAR
Nathan G Reyes
5.
50.31
GC
Nick Angelides
6.
1:00.79
GC
Eric Malmstrom
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
25.78
SAR
Alexander H Wood
2.
25.94
GC
Jake Prahl
3.
39.01
SAR
J. C Phillips
4.
39.56
GC
Griffin Yesquen
5.
44.36
GC
Aaron Gardner
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
1:03.00
GC
Tyson Chong
2.
1:04.40
GC
Braxton Sutera
3.
1:06.28
SAR
Dylan A Leferve
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
49.81
SAR
Griffith S Uy
2.
53.84
GC
Benjamin Soderborg
3.
58.31
GC
Carmine Sutera
4.
59.00
SAR
Kody A Camp
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
41.12
SAR
Nikolai Yurek
2.
42.46
GC
Chase Diaz
3.
46.69
SAR
William M Partain
4.
51.00
SAR
Joseph E Hartz
5.
52.84
GC
Alejandro Barreto-Lopez
6.
55.31
GC
Marshall Lockey
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
32.62
SAR
Cole J Riggins
2.
40.19
SAR
Nathan G Reyes
3.
41.25
SAR
Jeffrey G Woodbridge
4.
45.06
GC
Nick Angelides
5.
59.94
GC
Eric Malmstrom
6.
1:09.25
SAR
Justin M Freeman
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
28.78
SAR
Alexander H Wood
2.
29.12
SAR
J. C Phillips
3.
31.75
GC
Jake Prahl
4.
43.07
GC
Griffin Yesquen
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
21.06
GC
Leo Lockey
2.
22.96
SAR
Caleb S Morillo
3.
25.56
GC
Tyson Chong
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
50.30
GC
Carmine Sutera
2.
51.32
SAR
Kody A Camp
3.
59.14
GC
Benjamin Soderborg
4.
1:07.41
SAR
Jonathan R Manzano
5.
1:12.66
GC
Thomas Keele
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
38.51
SAR
Benjamin A Tyeryar
2.
39.14
GC
Chase Diaz
3.
40.15
GC
Riyos Pudasaini
4.
43.62
SAR
Joseph E Hartz
5.
45.15
SAR
William M Partain
6.
45.72
GC
Aidan Tingen
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
28.00
SAR
Joel Harman
2.
29.72
SAR
Cole J Riggins
3.
33.96
GC
Joshua Snyder
4.
34.91
SAR
Zachary P Covill
 
Boys IM 100M 8&U
1.
2:06.91
SAR
Alexander H Wood
2.
2:23.00
SAR
J. C Phillips
 
Boys IM 100M 9-10
1.
1:56.03
SAR
Caleb S Morillo
2.
2:08.91
GC
Leo Lockey
 
Boys IM 100M 11-12
1.
1:49.03
SAR
Kody A Camp
2.
1:51.68
SAR
Griffith S Uy
 
Boys IM 100M 13-14
1.
1:28.58
SAR
Nikolai Yurek
2.
1:29.84
SAR
Benjamin A Tyeryar
3.
1:42.22
SAR
William M Partain
4.
1:57.84
SAR
Joseph E Hartz
 
Boys IM 100M 15-18
1.
1:20.38
SAR
Nathan G Reyes
2.
1:24.09
SAR
Jeffrey G Woodbridge
3.
1:54.53
SAR
Zachary P Covill
4.
1:56.44
SAR
Cole J Riggins
5.
1:56.69
SAR
Joel Harman
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:20.66
SAR
Joel Harman
Benjamin A Tyeryar
Griffith S Uy
Caleb S Morillo
2.
2:29.84
GC
Leo Lockey
Chase Diaz
Carmine Sutera
Joshua Snyder
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
1:56.95
GC
Aaron Gardner
Jake Prahl
Theodore Chong
Griffin Yesquen
2.
2:36.94
SAR
Max C Sow
Alexander H Wood
J. C Phillips
Gavinne G Lewis
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:32.50
GC
Braxton Sutera
Chase Cole
Leo Lockey
Tyson Chong
2.
2:06.16
SAR
Julian R Alfred
Dylan A Leferve
Caleb S Morillo
Alexander W Basurto
 
Boys Medley 200M Relay 11-12
1.
3:37.04
GC
Thomas Keele
Benjamin Soderborg
Carmine Sutera
Tyler Gilbert
 
Boys Medley 200M Relay 13-14
1.
2:39.53
SAR
Benjamin A Tyeryar
William M Partain
Joseph E Hartz
Nikolai Yurek
2.
2:53.12
GC
Alejandro Barreto-Lopez
Chase Diaz
Riyos Pudasaini
Aidan Tingen
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
2:17.75
SAR
Joel Harman
Cole J Riggins
Zachary P Covill
Jeffrey G Woodbridge
2.
2:54.54
GC
Joshua Snyder
Nick Angelides
Kyle Kim
Marshall Lockey
3.
3:31.07
SAR
Griffith S Uy
Kody A Camp
Jonathan R Manzano
Justin M Freeman
 
Girls Free 25M 8&U
1.
19.56
SAR
Victoria T Smith
2.
23.35
GC
Imke Kaufmann
3.
23.41
GC
Isabel Uribarri-Tibabuzo
4.
26.66
SAR
Jasmine J Reyes
5.
26.81
GC
Ava Cammer
6.
28.44
SAR
Morgan E Leferve
 
Girls Free 50M 9-10
1.
42.78
GC
Abby Prahl
2.
44.44
GC
Maya Gilbert
3.
44.68
GC
Elke Kaufmann
4.
46.63
SAR
Faith Viveiros
5.
47.16
SAR
Madeline R Hancock
6.
52.66
SAR
Lucie T Withrow
 
Girls Free 50M 11-12
1.
35.28
SAR
Krista M Gross
2.
41.20
GC
Riya Pudasaini
3.
43.03
SAR
Kimberly M Asbery
4.
43.53
GC
Katherine Hill
5.
46.69
GC
Sarah Painter
 
Girls Free 50M 13-14
1.
31.56
SAR
Alexandra W Uy
2.
33.47
SAR
Mary E Tucker
 
Girls Free 50M 15-18
1.
30.95
SAR
Samantha C Hagerty
2.
32.67
SAR
Elizabeth A Moran
3.
33.09
SAR
Delaney R Hagerty
4.
34.13
GC
Maggie Soderborg
5.
37.74
GC
Ally Tingen
6.
41.22
GC
Daniela Tortoza-Lopez
 
Girls Back 25M 8&U
1.
26.37
GC
Ava Cammer
2.
30.22
GC
Isabel Uribarri-Tibabuzo
3.
30.90
SAR
Jasmine J Reyes
4.
37.47
SAR
Morgan E Leferve
5.
47.65
SAR
Hannah M Morillo
6.
47.78
GC
Brinley Snyder
 
Girls Back 50M 9-10
1.
49.84
GC
Abby Prahl
2.
51.32
SAR
Madeline R Hancock
3.
52.34
GC
Abby Czzowitz
4.
56.81
SAR
Faith Viveiros
5.
58.72
GC
Elke Kaufmann
6.
1:18.94
SAR
Michaela K Alfred
 
Girls Back 50M 11-12
1.
48.25
SAR
Grace K Partain
2.
54.00
SAR
Kimberly M Asbery
3.
54.42
GC
Katherine Hill
 
Girls Back 50M 13-14
1.
40.09
SAR
Mary E Tucker
2.
45.34
GC
Aubry Smith
3.
48.40
SAR
Chloe E Van Liere
 
Girls Back 50M 15-18
1.
38.25
SAR
Samantha C Hagerty
2.
38.90
SAR
Delaney R Hagerty
3.
40.31
SAR
Elizabeth A Moran
4.
46.87
GC
Haley Smith
5.
50.75
GC
Nelly Solares
6.
1:04.93
GC
Daniela Tortoza-Lopez
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
27.03
SAR
Victoria T Smith
2.
30.87
GC
Imke Kaufmann
3.
32.01
SAR
Jasmine J Reyes
4.
34.52
GC
Isabel Uribarri-Tibabuzo
5.
44.20
SAR
Alyssa J Reyes
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
53.47
SAR
Faith Viveiros
2.
54.09
GC
Sonia Lamb
3.
57.81
GC
Elke Kaufmann
4.
58.97
GC
Maya Gilbert
5.
1:05.81
SAR
Sydney C Baker
6.
1:18.75
SAR
Lucie T Withrow
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
45.62
SAR
Krista M Gross
2.
50.34
SAR
Grace K Partain
3.
59.94
SAR
Kimberly M Asbery
4.
1:00.31
GC
Sarah Painter
5.
1:00.45
GC
Katherine Hill
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
42.66
SAR
Alexandra W Uy
2.
49.67
GC
Aubry Smith
3.
51.14
SAR
Chloe E Van Liere
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
39.60
SAR
Elizabeth A Moran
2.
42.19
SAR
Samantha C Hagerty
3.
42.81
GC
Maggie Soderborg
4.
43.03
SAR
Hannah M Selken
5.
51.62
GC
Ally Tingen
6.
52.84
GC
Daniela Tortoza-Lopez
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
24.66
SAR
Victoria T Smith
2.
29.94
GC
Imke Kaufmann
3.
35.09
GC
Ava Cammer
4.
37.84
SAR
Morgan E Leferve
5.
42.38
GC
Brinley Snyder
6.
45.87
SAR
Hannah M Morillo
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
21.50
GC
Abby Prahl
2.
24.59
GC
Sonia Lamb
3.
25.21
GC
Abby Czzowitz
4.
33.06
SAR
Lucie T Withrow
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
37.57
SAR
Krista M Gross
2.
47.09
SAR
Grace K Partain
3.
54.05
GC
Riya Pudasaini
4.
57.51
GC
Sarah Painter
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
35.81
SAR
Alexandra W Uy
2.
40.32
SAR
Mary E Tucker
3.
47.15
SAR
Chloe E Van Liere
4.
47.48
GC
Aubry Smith
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
35.51
SAR
Delaney R Hagerty
2.
39.57
SAR
Hannah M Selken
3.
39.87
GC
Maggie Soderborg
4.
41.37
SAR
Erin C Woodbridge
5.
47.87
GC
Ally Tingen
6.
52.01
GC
Haley Smith
 
Girls IM 100M 8&U
1.
1:59.94
SAR
Victoria T Smith
 
Girls IM 100M 9-10
1.
1:49.79
GC
Abby Prahl
2.
1:55.56
SAR
Madeline R Hancock
3.
1:57.12
GC
Abby Czzowitz
4.
2:02.97
SAR
Faith Viveiros
5.
2:03.28
GC
Elke Kaufmann
6.
2:42.44
SAR
Lucie T Withrow
7.
2:47.06
SAR
Sydney C Baker
 
Girls IM 100M 11-12
1.
1:32.81
SAR
Krista M Gross
2.
1:45.84
SAR
Grace K Partain
3.
1:53.66
SAR
Kimberly M Asbery
4.
1:58.16
GC
Sarah Painter
 
Girls IM 100M 13-14
1.
1:28.83
SAR
Alexandra W Uy
2.
1:34.09
SAR
Mary E Tucker
 
Girls IM 100M 15-18
1.
1:20.54
SAR
Delaney R Hagerty
2.
1:20.72
SAR
Samantha C Hagerty
3.
1:21.22
SAR
Elizabeth A Moran
4.
1:29.72
SAR
Hannah M Selken
5.
1:31.34
SAR
Sophia C Covill
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:25.06
SAR
Madeline R Hancock
Krista M Gross
Alexandra W Uy
Samantha C Hagerty
2.
2:36.21
GC
Abby Prahl
Riya Pudasaini
Aubry Smith
Maggie Soderborg
 
Girls Medley 100M Relay 8&U
1.
2:11.25
SAR
Morgan E Leferve
Jasmine J Reyes
Victoria T Smith
Alyssa J Reyes
2.
2:16.74
GC
Isabel Uribarri-Tibabuzo
Imke Kaufmann
Ava Cammer
Choezom Tenzin
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:29.16
GC
Abby Czzowitz
Sonia Lamb
Abby Prahl
Elke Kaufmann
2.
2:24.96
SAR
Hannah M Morillo
Sydney C Baker
Lucie T Withrow
Michaela K Alfred
 
Girls Medley 200M Relay 11-12
1.
3:20.38
SAR
Madeline R Hancock
Grace K Partain
Kimberly M Asbery
Faith Viveiros
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
2:49.90
SAR
Mary E Tucker
Krista M Gross
Alexandra W Uy
Chloe E Van Liere
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:30.97
SAR
Samantha C Hagerty
Elizabeth A Moran
Delaney R Hagerty
Sophia C Covill
2.
2:57.20
GC
Aubry Smith
Ally Tingen
Maggie Soderborg
Haley Smith