Mon, December 11, 2017

The CSL

Schedules and Results

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
15.9
Benjamin Kiley
SF
Girls 8&U 25 Free
16.88
Audrey I Hayward
BL
16.88
Lila Sherman
FM
Boys 9-10 50 Free
31.72
Andrew T Char
AV
Girls 9-10 50 Free
32.72
Micaela Perezous
CY
Boys 11-12 50 Free
27.11
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 50 Free
28.35
Claire Mowery
FM
Boys 13-14 50 Free
26.68
Gabriel Lao
HV
Girls 13-14 50 Free
28.14
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.11
Brandon Fabian
CC
Girls 15-18 50 Free
26.96
Caroline McCleskey
FF
Boys 8&Under 25 Back
20.99
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 25 Back
19.81
Lila Sherman
FM
Boys 9-10 50 Back
35.5
Christopher Qian
BL
Girls 9-10 50 Back
37.16
Anna C Klotz
ABF
Boys 11-12 50 Back
33.05
Albert Kang
MG
Girls 11-12 50 Back
32.77
Mackenzie L Gupton
AV
Boys 13-14 50 Back
29.75
Emil LaSida
C
Girls 13-14 50 Back
30.75
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 50 Back
26.76
Drew M Amaral
FF
Girls 15-18 50 Back
29.96
Caroline McCleskey
FF
Boys 8&Under 25 Breast
22.46
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 25 Breast
21.92
Payton E Masten
CAS
Boys 9-10 50 Breast
40.11
Cyrus Beauvais
FM
Girls 9-10 50 Breast
41.54
Angela Testani
SF
Boys 11-12 50 Breast
33.59
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 50 Breast
37.83
Natalie A Schlemmer
CAS
Boys 13-14 50 Breast
32.24
Michael Zhang
BCP
Girls 13-14 50 Breast
35.1
Kathryn Oakford
SRD
Boys 15-18 50 Breast
30.75
Thomas Moore
BL
Girls 15-18 50 Breast
35.04
Rachel L Schlemmer
CAS
Boys 8&Under 25 Fly
18.13
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 25 Fly
18.81
Lila Sherman
FM
Boys 9-10 25 Fly
15.31
Christopher Qian
BL
Girls 9-10 25 Fly
15.65
Eve McLaury
C
Boys 11-12 50 Fly
30.0
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 50 Fly
30.93
Claire Mowery
FM
Boys 13-14 50 Fly
28.88
Carl Blakney
FF
Girls 13-14 50 Fly
30.15
Jennifer Luong
SRD
Boys 15-18 50 Fly
25.59
Brandon Fabian
CC
Girls 15-18 50 Fly
28.75
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 100 IM
1:31.45
Matthew Char
AV
Girls 8&Under 100 IM
1:40.41
Payton E Masten
CAS
Boys 9-10 100 IM
1:20.60
Christopher Qian
BL
Girls 9-10 100 IM
1:21.64
Nora Sherman
FM
Boys 11-12 100 IM
1:09.53
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 100 IM
1:10.75
Claire Mowery
FM
Boys 13-14 100 IM
1:06.24
Emil LaSida
C
Girls 13-14 100 IM
1:09.00
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 100 IM
1:01.23
John P Moore
BL
Girls 15-18 100 IM
1:07.88
Brooke Williams
SF
Boys Mixed 200 Free Relay
1:55.51
William J Tighe
JT Schmid
Michael Zhang
Jacob Anglin
BCP
Girls Mixed 200 Free Relay
2:01.06
Caleigh F Jones
Anneliese F Jones
Lilly M Cleal
Olivia F Schmid
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:30.35
Chance Bennion
Matthew Char
Kyle A Gadsby
Brian Moran
AV
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:27.78
Sunny B Chen
Payton E Masten
Katherine L Reynolds
Josephina L Kritsky
CAS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:15.89
Soma M Fulwiler
Joshua R Donovan
William J Tighe
Michael C Cantlon
BCP
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:15.61
Sydney C Schlabach
Claire M McMahan
Mackenzie L Speilman
McKenna S Lyons
CAS
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:21.19
JT Schmid
Stephen D Dalil
Christopher Goggins
Aaron Erickson
BCP
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:21.98
Mackenzie L Gupton
Caroline Atkins
Evelyn Q Nguyen
Naska Batijargal
AV
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:04.81
Emil LaSida
Ronan Lauinger
William McLaury
Jacob Rosario
C
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:07.90
Abigail Church
Kathryn Oakford
Jennifer Luong
Abigail Harrington
SRD
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:53.94
Vincent C Cleal
Michael Zhang
Jacob Anglin
Jackson T Knouse
BCP
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:05.13
Dana Korotovskikh
Jordan M Wenner
Kayla Graham
Natalie R Smithers
AV
 
 
Back to Schedules
Chantilly National GCC at Chase Club

Date:
June 24, 2017
Location:
Chase Club
Course:
25 Meters
Scores:
251.0
Chase Club
193.0
Chantilly National GCC
 
Boys Free 25M 8&U
1.
18.95
CC
Michael J Malarkey
2.
20.07
CC
Clark E Soyster Heinz
3.
26.43
CNC
John Ladowicz
4.
28.19
CC
Arben R Nagler
5.
33.09
CNC
Dylan j Jovanelly
6.
43.22
CNC
Hudson J Clark
 
Boys Free 50M 9-10
1.
36.44
CC
Kongwu Li
2.
42.94
CNC
Everett Yoham
3.
44.45
CC
Jonathan M Nguyen-Duy
4.
44.69
CNC
Max Warren
5.
48.12
CC
Timothy S Sun
 
Boys Free 50M 11-12
1.
36.27
CC
Wade R Geiszler
2.
36.60
CC
Maxwell L Soyster Heinz
3.
36.97
CNC
Giovanni D'Agostino
4.
37.40
CC
Kai N Keo
5.
39.62
CNC
Owen Clark
6.
40.16
CNC
Jacob Garcia
 
Boys Free 50M 13-14
1.
30.53
CC
Ethan T Cropp
2.
31.33
CC
Stephen H Moser
3.
33.67
CNC
Luke D Monaghan
4.
35.09
CNC
Ryan LeKuch
5.
37.63
CC
John J Oconnor
6.
38.24
CNC
Jacob B Workman
 
Boys Free 50M 15-18
1.
27.84
CC
Michael G Daamash
2.
28.96
CC
Matthew Lee
3.
29.52
CC
Jonathan Burkher
4.
29.82
CNC
Shea Elliott
5.
29.96
CNC
Timothy S Hunter
6.
30.37
CNC
Spencer Warren
 
Boys Back 25M 8&U
1.
23.51
CC
Clark E Soyster Heinz
2.
29.68
CC
Arben R Nagler
3.
34.18
CNC
Ryan C Ducharme-Keane
4.
35.02
CC
Colin J Sharma
5.
39.38
CNC
John Ladowicz
 
Boys Back 50M 9-10
1.
46.08
CC
Kongwu Li
2.
54.50
CNC
Hunter Knox
3.
56.20
CNC
Max Warren
4.
58.31
CC
Harry T Maltese
5.
58.43
CC
Jonathan M Nguyen-Duy
 
Boys Back 50M 11-12
1.
42.69
CC
Wade R Geiszler
2.
44.75
CC
Kai N Keo
3.
51.71
CNC
Jacob Garcia
4.
54.29
CNC
Daniel a Enwiya
5.
58.53
CC
Owen Korzak
 
Boys Back 50M 13-14
1.
34.74
CC
Ethan T Cropp
2.
41.74
CNC
Luke D Monaghan
3.
46.21
CNC
Ryan LeKuch
4.
46.39
CC
Matthew Jurgutis
5.
47.13
CNC
Jacob B Workman
6.
53.89
CC
John J Oconnor
 
Boys Back 50M 15-18
1.
32.93
CC
Matthew S Burkher
2.
34.26
CC
Jonathan Burkher
3.
35.31
CNC
Justus E Denizard
4.
36.41
CC
Matthew Lee
5.
39.45
CNC
Spencer Warren
6.
41.07
CNC
Shea Elliott
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
26.03
CC
Michael J Malarkey
2.
30.28
CC
Hunter C Nguyen-Duy
3.
31.30
CC
Hunter C McGee
4.
38.83
CNC
Ryan C Ducharme-Keane
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
56.99
CNC
Everett Yoham
2.
1:01.06
CC
Aidan P Mullen
3.
1:04.52
CC
Jonathan M Nguyen-Duy
4.
1:05.08
CNC
Hunter Knox
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
45.32
CC
Kai N Keo
2.
47.33
CC
Maxwell L Soyster Heinz
3.
49.22
CC
Rami G Daamash
4.
56.19
CNC
Giovanni D'Agostino
5.
1:01.68
CNC
Daniel a Enwiya
6.
1:02.23
CNC
Jacob Garcia
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
40.33
CC
Stephen H Moser
2.
47.07
CNC
Andrew F Pestone
3.
50.38
CC
John J Oconnor
4.
50.79
CNC
Kole Donald
5.
52.25
CNC
Luke D Monaghan
6.
56.22
CC
Aaron J Simpson
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
36.19
CNC
Justus E Denizard
2.
36.44
CC
Matthew S Burkher
3.
37.68
CC
Matthew Lee
4.
38.57
CC
Jason G Daamash
5.
43.35
CNC
Timothy S Hunter
6.
47.89
CNC
Spencer Warren
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
25.00
CC
Michael J Malarkey
2.
34.85
CNC
Ryan C Ducharme-Keane
3.
36.82
CC
Arben R Nagler
4.
37.56
CC
Hunter C McGee
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
18.65
CC
Kongwu Li
2.
26.34
CNC
Hunter Knox
3.
27.01
CC
Harry T Maltese
4.
27.51
CNC
Max Warren
5.
28.27
CC
John Mark W Perry
6.
30.06
CNC
Everett Yoham
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
42.93
CC
Maxwell L Soyster Heinz
2.
44.16
CC
Wade R Geiszler
3.
53.76
CNC
Owen Clark
4.
1:09.00
CNC
Daniel a Enwiya
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
35.05
CC
Ethan T Cropp
2.
39.71
CC
Stephen H Moser
3.
40.32
CNC
Luke VandeVijver
4.
42.56
CC
Matthew Jurgutis
5.
48.94
CNC
Luke Roberts
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
26.07
CC
Brandon Fabian
2.
31.89
CC
Jonathan Burkher
3.
32.15
CNC
Justus E Denizard
4.
32.19
CC
Michael G Daamash
5.
34.13
CNC
Timothy S Hunter
6.
36.09
CNC
Shea Elliott
 
Boys IM 100M 8&U
1.
1:53.40
CC
Michael J Malarkey
2.
1:57.82
CC
Clark E Soyster Heinz
3.
2:37.08
CNC
Ryan C Ducharme-Keane
 
Boys IM 100M 9-10
1.
2:19.81
CNC
Max Warren
 
Boys IM 100M 11-12
1.
1:38.46
CC
Wade R Geiszler
2.
1:46.36
CC
Kai N Keo
3.
2:01.87
CNC
Owen Clark
 
Boys IM 100M 13-14
1.
1:38.18
CC
Matthew Jurgutis
2.
1:44.96
CC
John J Oconnor
 
Boys IM 100M 15-18
1.
1:11.27
CNC
Justus E Denizard
2.
1:27.45
CNC
Spencer Warren
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:14.00
CC
Kongwu Li
Maxwell L Soyster Heinz
Stephen H Moser
Michael G Daamash
2.
2:26.59
CNC
Giovanni D'Agostino
Everett Yoham
Luke D Monaghan
Shea Elliott
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
1:48.09
CC
Clark E Soyster Heinz
Hunter C Nguyen-Duy
Michael J Malarkey
Arben R Nagler
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:29.96
CC
Harry T Maltese
Aidan P Mullen
Kongwu Li
Jonathan M Nguyen-Duy
 
Boys Medley 200M Relay 11-12
1.
3:31.57
CNC
Daniel a Enwiya
Jacob Garcia
Owen Clark
Giovanni D'Agostino
 
Boys Medley 200M Relay 13-14
1.
2:37.37
CC
Ethan T Cropp
Stephen H Moser
Matthew Jurgutis
John J Oconnor
2.
2:45.15
CNC
Luke D Monaghan
Andrew F Pestone
Ryan LeKuch
Jacob B Workman
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
2:11.44
CC
Jonathan Burkher
Matthew S Burkher
Michael G Daamash
Matthew Lee
2.
2:18.64
CNC
Spencer Warren
Justus E Denizard
Timothy S Hunter
Shea Elliott
 
Girls Free 25M 8&U
1.
22.00
CNC
Kylee c Whitcomb
2.
24.41
CNC
Allison M Wiemann
3.
24.95
CNC
Alexa Bergesen
4.
25.13
CC
Ava K Benevento
5.
28.71
CC
Ashley I Shea
6.
29.12
CC
Samantha L Malarkey
 
Girls Free 50M 9-10
1.
40.36
CNC
Chloe g Workman
2.
43.06
CNC
Eden t Enwiya
3.
44.61
CNC
Megan Hunter
4.
45.05
CC
Samantha A Murphy
5.
52.85
CC
Karine S Kevorkian
6.
1:01.68
CC
Nicole T Vigna
 
Girls Free 50M 11-12
1.
30.46
CC
Angelina N Sagaow
2.
34.18
CNC
Maryn Brown
3.
34.71
CC
Katherine Mason
4.
38.34
CC
Emma Lee
5.
40.65
CNC
Kyla M Obyrne
6.
43.49
CNC
Samantha Seibel
 
Girls Free 50M 13-14
1.
32.28
CNC
Bailey Spinnenweber
2.
32.67
CNC
Lindsey MacDonald
3.
33.26
CC
Katrina C Geiszler
4.
36.27
CNC
Bailey Jovanelly
5.
38.86
CC
Tandeese R McLain
6.
41.33
CC
Lenna A Kevorkian
 
Girls Free 50M 15-18
1.
29.54
CC
Julia M Moser
2.
31.14
CNC
Erin Warren
3.
31.26
CNC
Eileen Eidelberg
4.
31.51
CNC
Emily Warren
5.
31.66
CC
Molly F Merrill
6.
33.03
CC
Sloan A Soyster Heinz
 
Girls Back 25M 8&U
1.
28.13
CNC
Kylee c Whitcomb
2.
30.26
CNC
Allison M Wiemann
3.
30.50
CC
Nina T Shupp
4.
38.32
CC
Lynn M Kelley
5.
40.95
CNC
Samara G Obyrne
6.
41.21
CC
Samantha L Malarkey
 
Girls Back 50M 9-10
1.
47.28
CC
Avery Adler
2.
49.49
CNC
Chloe g Workman
3.
51.77
CNC
Eden t Enwiya
4.
53.01
CNC
Jordan O Ducharme-Keane
5.
57.88
CC
Leena E Olibah
6.
58.78
CC
Samantha A Murphy
 
Girls Back 50M 11-12
1.
36.66
CC
Angelina N Sagaow
2.
40.97
CNC
Maryn Brown
3.
43.21
CC
Katherine Mason
4.
43.62
CC
Erin M Kelley
5.
50.58
CNC
Nora I Schillmaier
6.
52.84
CNC
Kyla M Obyrne
 
Girls Back 50M 13-14
1.
38.66
CNC
Bailey Spinnenweber
2.
43.05
CNC
Nicole Roberts
3.
47.14
CC
Tandeese R McLain
4.
49.13
CC
Trinity J Bearse
5.
51.08
CC
Reed E Soyster Heinz
 
Girls Back 50M 15-18
1.
37.69
CNC
Erin Warren
2.
37.75
CNC
Emily Warren
3.
37.90
CC
Molly F Merrill
4.
39.74
CC
Sloan A Soyster Heinz
5.
41.65
CNC
Grace E Schillmaier
6.
47.32
CC
Amanda N Sagaow
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
32.38
CC
Nina T Shupp
2.
32.45
CNC
Alexa Bergesen
3.
33.47
CC
Ava K Benevento
4.
46.81
CNC
Samara G Obyrne
5.
1:03.40
CC
Ashley I Shea
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
57.52
CC
Avery Adler
2.
57.93
CNC
Megan Hunter
3.
58.38
CNC
Eden t Enwiya
4.
58.52
CC
Leena E Olibah
5.
1:00.10
CC
Samantha A Murphy
6.
1:03.85
CNC
Jordan O Ducharme-Keane
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
47.31
CC
Emma Lee
2.
49.64
CNC
Kyla M Obyrne
3.
49.71
CC
Erin M Kelley
4.
52.90
CC
Reed E Soyster Heinz
5.
54.24
CNC
Nora I Schillmaier
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
41.78
CC
Katrina C Geiszler
2.
43.41
CNC
Lindsey MacDonald
3.
47.22
CC
Trinity J Bearse
4.
48.46
CNC
Bailey Jovanelly
5.
51.63
CC
Lilia A Kim
6.
51.78
CNC
Sophie Clark
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
35.92
CC
Julia M Moser
2.
43.72
CNC
Emily Warren
3.
44.64
CNC
Katherine L McKenzie
4.
48.09
CC
Sloan A Soyster Heinz
5.
49.67
CNC
Grace E Schillmaier
6.
50.70
CC
Amanda N Sagaow
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
28.91
CNC
Kylee c Whitcomb
2.
31.81
CNC
Alexa Bergesen
3.
32.10
CC
Ava K Benevento
4.
36.00
CNC
Katelyn Killelea
5.
40.35
CC
Lynn M Kelley
6.
44.72
CC
Ashley I Shea
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
21.01
CNC
Chloe g Workman
2.
21.75
CNC
Megan Hunter
3.
21.77
CC
Avery Adler
4.
26.18
CNC
Jordan O Ducharme-Keane
5.
27.81
CC
Leena E Olibah
6.
28.38
CC
Karine S Kevorkian
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
34.46
CC
Angelina N Sagaow
2.
39.69
CNC
Maryn Brown
3.
40.54
CC
Katherine Mason
4.
44.45
CC
Emma Lee
5.
51.99
CNC
Nora I Schillmaier
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
35.64
CNC
Bailey Spinnenweber
2.
36.63
CNC
Lindsey MacDonald
3.
37.25
CC
Katrina C Geiszler
4.
43.64
CNC
Bailey Jovanelly
5.
47.31
CC
Tandeese R McLain
6.
52.23
CC
Trinity J Bearse
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
33.15
CC
Julia M Moser
2.
33.50
CNC
Eileen Eidelberg
3.
36.58
CNC
Erin Warren
4.
37.12
CNC
Nicole A Hunter
5.
48.08
CC
Amanda N Sagaow
 
Girls IM 100M 8&U
1.
2:09.19
CNC
Kylee c Whitcomb
2.
2:28.84
CNC
Alexa Bergesen
3.
2:30.17
CC
Nina T Shupp
 
Girls IM 100M 9-10
1.
1:47.06
CNC
Chloe g Workman
2.
1:59.45
CNC
Jordan O Ducharme-Keane
3.
1:59.50
CNC
Eden t Enwiya
4.
2:04.18
CNC
Megan Hunter
 
Girls IM 100M 11-12
1.
1:17.15
CC
Angelina N Sagaow
2.
1:40.45
CC
Erin M Kelley
3.
1:54.57
CC
Reed E Soyster Heinz
 
Girls IM 100M 13-14
1.
1:42.46
CNC
Sophie Clark
2.
1:45.52
CC
Trinity J Bearse
 
Girls IM 100M 15-18
1.
1:37.81
CC
Amanda N Sagaow
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:19.77
CNC
Maryn Brown
Chloe g Workman
Bailey Spinnenweber
Erin Warren
2.
2:21.27
CC
Samantha A Murphy
Angelina N Sagaow
Katrina C Geiszler
Julia M Moser
 
Girls Medley 100M Relay 8&U
1.
2:01.95
CNC
Samara G Obyrne
Alexa Bergesen
Kylee c Whitcomb
Allison M Wiemann
2.
2:35.78
CC
Nina T Shupp
Ashley I Shea
Lynn M Kelley
Ava K Benevento
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:31.12
CNC
Chloe g Workman
Eden t Enwiya
Megan Hunter
Jordan O Ducharme-Keane
2.
1:34.19
CC
Caroline G Perry
Leena E Olibah
Avery Adler
Samantha A Murphy
 
Girls Medley 200M Relay 11-12
1.
2:42.23
CC
Erin M Kelley
Emma Lee
Angelina N Sagaow
Katherine Mason
2.
3:03.17
CNC
Nora I Schillmaier
Kyla M Obyrne
Maryn Brown
Samantha Seibel
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
2:40.77
CNC
Sophie Clark
Bailey Spinnenweber
Lindsey MacDonald
Bailey Jovanelly
2.
2:55.73
CC
Katrina C Geiszler
Trinity J Bearse
Tandeese R McLain
Reed E Soyster Heinz
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:25.52
CNC
Emily Warren
Katherine L McKenzie
Eileen Eidelberg
Erin Warren
2.
2:26.03
CC
Molly F Merrill
Julia M Moser
Sloan A Soyster Heinz
Amanda N Sagaow