Tue, September 28, 2021

The CSL

League Records

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2021 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.14
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&U 25 Free
18.49
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Free
34.38
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Free
31.4
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Free
27.47
Yaron K Li
AF
Girls 11-12 50 Free
29.65
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Free
25.59
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Free
28.71
Micaela Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.12
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Free
28.12
Isabel Z Will
AV
Boys 8&Under 25 Back
20.81
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Back
23.22
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 50 Back
41.76
Gerard J Gibbs
BCS
Girls 9-10 50 Back
36.82
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Back
31.62
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Back
33.19
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Back
29.27
Gavin C Harrison
ABF
Girls 13-14 50 Back
31.54
Anna C Klotz
ABF
Boys 15-18 50 Back
26.82
Thomas Soh
CC
Girls 15-18 50 Back
30.37
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Breast
25.91
Maxim E Yashin
CAS
Girls 8&Under 25 Breast
25.59
Reagan L Welly
CY
Boys 9-10 50 Breast
47.61
Andrew P Zimmerman
BCP
Girls 9-10 50 Breast
42.69
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Breast
36.48
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 50 Breast
38.26
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 50 Breast
32.88
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 50 Breast
35.85
Angela Testani
SF
Boys 15-18 50 Breast
29.5
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 50 Breast
34.01
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 25 Fly
22.68
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 25 Fly
21.05
Julianne D Timberlake
FF
Boys 9-10 25 Fly
16.29
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 25 Fly
15.21
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Fly
30.46
Jason K Xin
AF
Girls 11-12 50 Fly
32.37
Sunny B Chen
CAS
Boys 13-14 50 Fly
28.5
Victor Li
CC
Girls 13-14 50 Fly
30.25
Natalie M Tufts
FF
Boys 15-18 50 Fly
26.82
Thomas Soh
CC
26.82
JT Schmid
BCP
Girls 15-18 50 Fly
29.69
Abigail K Zindler
FF
Boys 8&Under 100 IM
1:46.00
Leo K Li
CC
Girls 8&Under 100 IM
1:49.60
Addyson Delaney
AV
Boys 9-10 100 IM
1:28.89
Daniel R Ramos
FM
Girls 9-10 100 IM
1:21.25
Lexie A Morrison
BCP
Boys 11-12 100 IM
1:09.56
Diego Ramos
FM
Girls 11-12 100 IM
1:12.67
Payton E Masten
CAS
Boys 13-14 100 IM
1:03.63
Andrew T Char
AV
Girls 13-14 100 IM
1:11.05
Azmera P Gebre
AKC
Boys 15-18 100 IM
58.25
McGrath P Marsh
AKC
Girls 15-18 100 IM
1:04.96
Rachel A Jones
BCP
Boys 18&U 200 Free Relay
1:58.60
Joshua R Donovan
Andrew P Zimmerman
Josef T Gruendel
JT Schmid
BCP
Girls 18&U 200 Free Relay
2:04.35
Madison C Meiring
Bailey Carroll
Natalie M Tufts
Abigail K Zindler
FF
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:06.03
Joshua R Donovan
Michael Zhang
Skylar D Dalil
Lexie A Morrison
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:46.72
Ryan F Hearne
Finn W Lapham
Joseph B Bellino
William B Coleman
AKC
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:42.38
Victoria E Gill
Bridget A Lawler
Summer E Voigt
Caroline M Duffy
CAS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:20.50
Gerard J Gibbs
Samuel A Hadi
Caleb P Brown
Everett D Cotter
BCS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:20.22
Madelyne E Carroll
Jocelyn T Goodwin
Caroline Shontz
Madison C Meiring
FF
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:17.47
Jason K Xin
Allen Y Wang
Yaron K Li
Lorenzo M Nadal
AF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:15.50
Payton E Masten
Marley S Antognoli
Sunny B Chen
Sdyney M Kish
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:06.68
Jordan Koller
Owen K Flickinger
Tyler Phillips
William Aukema
FF
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.21
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sunny B Chen
Soleil L Antognoli
CAS
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:54.53
Carl Blakney
Luke R Witlin
Tyler Aukema
Chase Koller
FF
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:07.16
Abigail K Zindler
Ashley D Kirby
Reagan Buff
Madelyn J Flickinger
FF
 
 
Individual/Relay (Meters) (Yards)
|
Relay Carnival (Meters) (Yards)
Individual Free
   Boys 25M 8&U
15.70  
Nicholas Arndt
SRD
2013-07-06
at SRD
   Girls 25M 8&U
15.84  
Claire Mowery
FM
2013-06-29
at AV
   Boys 50M 9-10
30.41  
Mac Marsh
AKC
2015-08-01
at CY
   Girls 50M 9-10
31.16  
Janika Perezous
CY
2013-06-29
at CY
   Boys 50M 11-12
26.83  
Jon Lowell
BCS
1992-06-01
   Girls 50M 11-12
27.94  
Liz Lauwaert
BCS
1990-06-01
   Boys 50M 13-14
24.88  
Jon Lowell
BCS
1994-07-16
   Girls 50M 13-14
26.81  
Liz Lauwaert
BCS
1992-06-01
   Boys 50M 15-18
23.06  
John Shebat
FF
2015-07-15
at HV
   Girls 50M 15-18
26.39  
Sarah Shackelford
BCS
2019-07-27
at CAS
Individual Back
   Boys 25M 8&U
18.84  
Thomas Casey
AV
2000-07-08
   Girls 25M 8&U
18.64  
Janika Perezous
CY
2011-07-30
at CY
   Boys 50M 9-10
35.46  
John Shebat
FF
2007-07-11
at BCP
   Girls 50M 9-10
34.12  
Jennifer Luong
SRD
2014-08-02
at CY
   Boys 50M 11-12
30.38  
Chris Qian
BL
2019-07-27
at CAS
   Girls 50M 11-12
30.80  
Jennifer Luong
SRD
2016-07-30
at BCS
   Boys 50M 13-14
28.58  
Emil LaSida
C
2018-07-28
at CAS
   Girls 50M 13-14
29.40  
Jennifer Luong
SRD
2018-07-28
at CAS
   Boys 50M 15-18
24.57  
John Shebat
FF
2015-07-25
at CAS
   Girls 50M 15-18
29.22  
Lexi Cuomo
MG
2018-07-21
at SRD
Individual Breast
   Boys 25M 8&U
20.29  
Cyrus Beauvais
FM
2015-07-18
at FM
   Girls 25M 8&U
20.50  
Ana Beauvais
FM
2012-08-04
at CY
   Boys 50M 9-10
38.32  
Mac Marsh
AKC
2015-08-01
at CY
   Girls 50M 9-10
39.20  
Payton Masten
CAS
2019-07-27
at CAS
   Boys 50M 11-12
33.59  
Mac Marsh
AKC
2017-08-05
at MG
   Girls 50M 11-12
36.10  
Julia Moser
CC
2013-07-27
at CC
   Boys 50M 13-14
31.10  
Michael Zhang
BCP
2018-06-30
at BCP
   Girls 50M 13-14
33.95  
Julia Moser
CC
2015-08-01
at CY
   Boys 50M 15-18
29.33  
John Shebat
FF
2015-07-11
at AV
   Girls 50M 15-18
33.07  
Ellyn Baumgardner
CC
2008-07-26
at CC
Individual Fly
   Boys 25M 8&U
16.89  
Nicholas Arndt
SRD
2013-07-27
at FF
   Girls 25M 8&U
16.69  
Hannah Arndt
SRD
2012-08-04
at CY
   Boys 25M 9-10
15.07  
Mark Sarman
AV
2003-07-12
at BCP
   Girls 25M 9-10
14.87  
Lexie Morrison
BCP
2021-06-30
at BCP
   Boys 50M 11-12
30.00  
Mac Marsh
AKC
2017-08-05
at MG
   Girls 50M 11-12
30.03  
Jennifer Luong
SRD
2016-07-30
at BCS
   Boys 50M 13-14
27.17  
Brandon Fabian
BAR
2013-07-27
at CC
   Girls 50M 13-14
28.57  
Lexi Cuomo
MG
2015-07-18
at MG
   Boys 50M 15-18
25.06  
John Shebat
FF
2015-07-11
at AV
   Girls 50M 15-18
27.98  
Lexi Cuomo
MG
2018-07-21
at SRD
Individual IM
   Boys 100M 8&U
1:28.24  
Nicholas Arndt
SRD
2013-07-27
at FF
   Girls 100M 8&U
1:29.97  
Hannah Arndt
SRD
2012-07-28
at FM
   Boys 100M 9-10
1:16.47  
Mark Sarman
AV
2003-07-16
   Girls 100M 9-10
1:16.59  
Jennifer Luong
SRD
2014-06-28
at BCP
   Boys 100M 11-12
1:07.66  
Chris Qian
BL
2019-07-20
at SRD
   Girls 100M 11-12
1:08.50  
Jennifer Luong
SRD
2016-07-30
at BCS
   Boys 100M 13-14
1:01.54  
Emil LaSida
C
2018-07-28
at CAS
   Girls 100M 13-14
1:06.11  
Jennifer Luong
SRD
2018-07-28
at CAS
   Boys 100M 15-18
55.27  
John Shebat
FF
2015-07-12
at AV
   Girls 100M 15-18
1:04.96  
Rachel Jones
BCP
2021-07-24
at BCP
Free Relay
   Boys 200M Mixed Age
1:52.91  
Charlie Barker
Andrew Char
Matthew Char
Justin Lee
AV
2019-07-13
at BCP
   Girls 200M Mixed Age
1:59.52  
Lilly Cleal
Shelby Cleal
Carol Zangla
Livi Schmid
BCP
2014-06-28
at BCP
Medley Relay
   Boys 100M 8&U
1:23.03  
Colin Pollock
Aaron Lee
Chase Fulton
Charlie Barker
AV
2014-06-28
at AV
   Girls 100M 8&U
1:24.54  
Cassidy Hoeft
Shelby Cleal
Rachel Luteran
Ellie Mulvenon
BCP
2010-07-24
at AV
   Boys 100M 9-10
1:10.13  
Charlie Barker
Aaron Lee
Chase Fulton
Andrew Char
AV
2016-07-23
at AV
   Girls 100M 9-10
1:10.08  
Quin
Connelly
Lee
Griglione
BV
1979-06-01
   Boys 200M 11-12
2:14.56  
William Breslin 5th
Vincent Nguyen
Ian Lee
Thomas Lackey
HV
2018-07-14
at HV
   Girls 200M 11-12
2:15.50  
Payton Masten
Marley Antognoli
Sunny Chen
Sydney Kish
CAS
2021-07-17
at CAS
   Boys 200M 13-14
2:03.37  
Anderson Moffitt
Nathan Yu
Carlton Krueger
Sean Yoo
SRD
2018-07-14
at SRD
   Girls 200M 13-14
2:07.90  
Abigail Church
Kathryn Oakford
Jennifer Luong
Abigail Harrington
SRD
2017-07-01
at SRD
   Boys 200M 15-18
1:49.49  
Austin Henry
Luke Jones
Jacob Anglin
Vincent Cleal
BCP
2016-07-09
at BCP
   Girls 200M 15-18
2:03.16  
Dana Korotovskikh
Lauren Long
Kayla Graham
Jordan Wenner
AV
2019-07-13
at BCP