Fri, July 19, 2019

The CSL

League Notes

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2019 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
18.2
Jake Sim
MG
Girls 8&U 25 Free
16.83
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Free
31.63
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Free
32.47
Sunny B Chen
CAS
Boys 11-12 50 Free
28.61
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 50 Free
30.8
Ella G Rieben
AV
Boys 13-14 50 Free
25.09
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Free
28.79
Ellia D Kweon
MG
Boys 15-18 50 Free
24.4
Jackson T Knouse
BCP
Girls 15-18 50 Free
27.23
Sarah L Shackelford
BCS
Boys 8&Under 25 Back
22.5
Jake Sim
MG
Girls 8&Under 25 Back
21.0
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Back
37.49
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Back
37.65
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 50 Back
31.06
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 50 Back
34.33
Alyson G Lahr
FG
Boys 13-14 50 Back
30.01
Dax P Gorman
BCS
Girls 13-14 50 Back
32.15
Mackenzie L Gupton
AV
Boys 15-18 50 Back
27.22
Thomas Soh
CC
Girls 15-18 50 Back
29.84
Sarah L Shackelford
BCS
Boys 8&Under 25 Breast
25.65
Maxwell K Camara
CC
Girls 8&Under 25 Breast
24.33
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 50 Breast
43.15
Matthew Char
AV
Girls 9-10 50 Breast
41.95
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 50 Breast
35.71
Cyrus Beauvais
FM
Girls 11-12 50 Breast
38.37
Ella G Rieben
AV
Boys 13-14 50 Breast
31.34
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Breast
36.47
Natalie A Schlemmer
CAS
Boys 15-18 50 Breast
31.31
Justin Lee
AV
Girls 15-18 50 Breast
35.09
Jordan M Wenner
AV
Boys 8&Under 25 Fly
21.45
Aiden N Church
SRD
Girls 8&Under 25 Fly
18.01
Lexie A Morrison
BCP
Boys 9-10 25 Fly
16.32
Matthew Char
AV
Girls 9-10 25 Fly
15.9
Sunny B Chen
CAS
Boys 11-12 50 Fly
32.1
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 50 Fly
33.46
Anna C Klotz
ABF
Boys 13-14 50 Fly
27.78
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 50 Fly
31.0
Carly E Lahr
FG
Boys 15-18 50 Fly
26.84
Justin Lee
AV
Girls 15-18 50 Fly
28.63
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 100 IM
1:45.00
Aiden N Church
SRD
Girls 8&Under 100 IM
1:38.21
Maya R McCarney
CY
Boys 9-10 100 IM
1:20.91
Matthew Char
AV
Girls 9-10 100 IM
1:22.80
Payton E Masten
CAS
Boys 11-12 100 IM
1:10.27
Christopher Qian
BL
Girls 11-12 100 IM
1:14.31
Nora Sherman
FM
Boys 13-14 100 IM
1:02.26
McGrath P Marsh
AKC
Girls 13-14 100 IM
1:10.38
Angelina N Sagaow
CC
Boys 15-18 100 IM
1:02.41
Max Kuranda
HV
Girls 15-18 100 IM
1:05.28
Alexa M Cuomo
MG
Boys 18&U 200 Free Relay
1:52.91
Charlie M Barker
Andrew T Char
Matthew Char
Justin Lee
AV
Girls 18&U 200 Free Relay
2:05.37
Mackenzie L Speilman
Payton E Masten
Natalie A Schlemmer
Kelli P McMillan
CAS
Mixed 18&U 200 Medley Relay
2:09.67
Christopher Qian
Hevi K Medde-Witage
Sydney E Davenhall
Audrey I Hayward
BL
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:37.68
James R Lumsden
Erik R Zhang
Noah H Sultan
Lukas P Lawrence
CAS
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:34.43
Sophia R Richards
Adelaide P Freund
Lexie A Morrison
Raegan T Ferguson
BCP
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:19.07
Chance Bennion
Matthew Char
Cooper L Fox
Greyson E Delaney
AV
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:11.47
Megan E Hiltner
Payton E Masten
Sunny B Chen
Josephina L Kritsky
CAS
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:21.87
Tyler Phillips
Owen K Flickinger
Joshua Rosensweig
William Aukema
FF
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:24.95
Mackenzie L Speilman
Claire M McMahan
Sydney C Schlabach
McKenna S Lyons
CAS
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:01.37
Albert Kang
Aaron E Suh
Nathan E Suh
Joshua Y Kim
MG
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:14.94
Isabel Z Will
Zoe Rand
Mackenzie L Gupton
Caroline Atkins
AV
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:51.65
Justin Lee
Nathan Yu
Brian Luong
Alexander J Lamb
SRD
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:03.16
Dana Korotovskikh
Lauren E Long
Kayla Graham
Jordan M Wenner
AV
 
 
2019 Meet Officials Training Schedule
 
Sun, Mar 31, 2019 12:44 am | Updated Fri, Jun 28, 2019 1:08 pm

2019 Officials' Training Schedule


Wednesday, 29 May 2019:   7-10 PM:  Sugarland Run      
200 Greenfield Ct Sterling, VA
 
Saturday, 1 June 2019:  8-11 AM:  Burke Centre                                
Commons Pool Clubhouse, 5701 Roberts Parkway,  Burke, VA
 
Sunday, 2 June 2019:  2-5 PM:    Arlington Knights of Columbus
5115 Little Falls Rd., Arlington, VA

 
Thursday, 13 June 2019:   7-10 PM:    South Riding
 42420 Unicorn Drive, Chantilly 20152