Wed, April 26, 2017

The CSL

Sign On

SIGN IN  
ABOUT CSL  
CONTACTS  
COACHES  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2016 League Leaders
 
Boys 8&Under 25 Free
17.36
Jordan Koller
FF
Girls 8&U 25 Free
17.64
Emma Lundy
BCS
Boys 9-10 50 Free
32.44
Charlie M Barker
AV
Girls 9-10 50 Free
31.45
Angelina Sagaow
CC
Boys 11-12 50 Free
27.84
McGrath S Marsh
AKC
Girls 11-12 50 Free
28.9
Lilly M Cleal
BCP
Boys 13-14 50 Free
25.88
John P Moore
BL
Girls 13-14 50 Free
28.17
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 50 Free
24.38
Ryan R Allain
FG
Girls 15-18 50 Free
26.42
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 25 Back
20.99
Tyler Rounds
BL
Girls 8&Under 25 Back
20.45
Emma Lundy
BCS
Boys 9-10 50 Back
37.12
Zachary Berner
FM
Girls 9-10 50 Back
38.69
Angelina Sagaow
CC
Boys 11-12 50 Back
32.62
Emil LaSida
C
Girls 11-12 50 Back
30.8
Jennifer Luong
SRD
Boys 13-14 50 Back
30.16
John P Moore
BL
Girls 13-14 50 Back
30.88
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 50 Back
27.64
Ryan R Allain
FG
Girls 15-18 50 Back
29.48
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 25 Breast
23.26
Tyler Rounds
BL
Girls 8&Under 25 Breast
23.67
Avery G DeKoven
FF
Boys 9-10 50 Breast
41.44
Cyrus Beauvais
FM
Girls 9-10 50 Breast
45.51
Skylar L Morrison
BCP
Boys 11-12 50 Breast
35.28
Michael Zhang
BCP
Girls 11-12 50 Breast
36.59
Charleston Couture
FM
Boys 13-14 50 Breast
34.25
Frederick H DeWeese
BCS
Girls 13-14 50 Breast
35.43
Kathryn Oakford
SRD
Boys 15-18 50 Breast
30.21
Timothy L Jones
BCP
Girls 15-18 50 Breast
34.03
Julia Moser
CC
Boys 8&Under 25 Fly
17.71
Jordan Koller
FF
Girls 8&Under 25 Fly
20.72
Jane L Markowicz
AKC
Boys 9-10 25 Fly
15.88
Charles Zindler
FF
Girls 9-10 25 Fly
15.59
Angelina Sagaow
CC
Boys 11-12 50 Fly
31.28
Emil LaSida
C
Girls 11-12 50 Fly
30.03
Jennifer Luong
SRD
Boys 13-14 50 Fly
29.59
John P Moore
BL
Girls 13-14 50 Fly
30.56
Victoria Huske
C
Boys 15-18 50 Fly
26.47
Vincent M Marrocco
CAS
Girls 15-18 50 Fly
28.28
Alexa M Cuomo
MG
Boys 8&Under 100 IM
1:37.19
Jordan Koller
FF
Girls 8&Under 100 IM
1:42.36
Emma Lundy
BCS
Boys 9-10 100 IM
1:23.39
JT Schmid
BCP
Girls 9-10 100 IM
1:19.08
Angelina Sagaow
CC
Boys 11-12 100 IM
1:11.90
Ronan Lauinger
C
Girls 11-12 100 IM
1:08.50
Jennifer Luong
SRD
Boys 13-14 100 IM
1:05.27
John P Moore
BL
Girls 13-14 100 IM
1:08.37
Janika Perezous
CY
Boys 15-18 100 IM
1:01.55
Max Kuranda
HV
Girls 15-18 100 IM
1:07.10
Lisa V Zangla
BCP
Boys Mixed 200 Free Relay
1:53.41
JT Schmid
Michael Zhang
Jackson T Knouse
Timothy L Jones
BCP
Girls Mixed 200 Free Relay
2:01.66
Kathleen I Altenburg
Lilly M Cleal
Ellie M Oswald
Lisa V Zangla
BCP
Boys 8&Under 100 Medley Relay
1:26.77
Tyler Phillips
Kevin A Boulay
Jordan Koller
Christopher W Newman
FF
Girls 8&Under 100 Medley Relay
1:31.67
Emma Lundy
Haley R Inscoe
Raquel Walker
Michelle Y Yoon
BCS
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:10.13
Charlie M Barker
Aaron C Lee
Chase Fulton
Andrew T Char
AV
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:14.05
Kathleen I Altenburg
Margaret G Colby
Skylar L Morrison
Caleigh F Jones
BCP
Boys 11-12 200 Medley Relay
2:23.94
Jack McLaury
Ronan Lauinger
Emil LaSida
Mikal Helms
C
Girls 11-12 200 Medley Relay
2:21.38
Lilly M Cleal
Aleigha C Scherber
Rachel A Jones
Alexandra S Altenburg
BCP
Boys 13-14 200 Medley Relay
2:10.68
Theodore D Wenner
Justin Lee
Jeremy M Fulton
Brantley M Hart
AV
Girls 13-14 200 Medley Relay
2:12.86
Dana Korotovskikh
Morgan A Myers
Kayla Graham
Natalie R Smithers
AV
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:49.49
Austin W Henry
Timothy L Jones
Jacob Anglin
Vincent C Cleal
BCP
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:07.60
Charlotte R Cai
McKenna G Witlin
Abigail K Zindler
Caroline McCleskey
FF
 
 

Sign in to Colonial Swimming League